Monthly Archives: marts 2021Noslēdzies Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2020. gada lasīšanas maratons

Download PDF

2021. gada 30. martā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā noslēdzās Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas (BJVŽ) 2020. gada lasīšanas maratons. Tie bija pirmie digitālie “Lielie lasīšanas svētki”. Pasākumā godināja grāmatu autorus, tulkotājus un izdevējus, kuru radītās grāmatas saņēmušas visaugstāko lasītāju vērtējumu, tajā skaitā arī Leimaņu bibliotēkas BJVŽ ekspertu vērtējumu.

Uzvarējušās grāmatas:

Jēkabpils novadā pošas Lieldienām

Download PDF

Spied uz mazās Facebook ikonas augšējā labajā stūrī, lai skatītu sīkāk!

Līdz 24. aprīlim vēlētāji ārvalstīs var pieteikties balsošanai pa pastu 5. jūnija pašvaldību vēlēšanās

Download PDF

No 27. marta līdz 24. aprīlim vēlētāji, kuriem ir balsstiesības pašvaldības vēlēšanās, bet kuri vēlēšanu laikā uzturas ārvalstīs, var pieteikties balsošanai  pa pastu no ārvalstīm.

Pieteikties var e-pakalpojumā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes mājaslapā, Centrālajā vēlēšanu komisijā, sūtot pieteikumu pa pastu, uz e-pastu pasts@cvk.lv, iesniedzot iesniegumu iestādei valsts pārvaldes pakalpojumu portālā www.latvija.lv vai izmantojot oficiālo elektronisko adresi, kā arī jebkurā no 36 Latvijas Republikas vēstniecībām, ierodoties personiski vai nosūtot pieteikumu pa pastu.

Šogad SOLO talkotāji talkas maisus varēs saņemt “Maxima” veikalos

Download PDF

Lielā Talka šogad individuālajiem talkotājam ir radījusi iespēju saņemt savus talkas atkritumu savākšanas maisus. Tie tiks izplatīt ar Lielās Talkas atbalstītāja “Maxima Latvija” palīdzību. Individuāliem jeb SOLO talkotājiem, kuri jau 24. aprīlī plāno piedalīties Lielajā Talkā, varēs saņemt talkošanas maisus sev ērta veidā kādā no teju 200 “Maxima” veikaliem visā Latvijā. “Maxima Latvija” kopā ar Lielās Talkas organizatoriem aicina kopējiem spēkiem rūpēties par zaļāku un tīrāku nākotni, piedaloties talkošanas un labiekārtošanas aktivitātēs aprīļa beigās. Arī šogad jāņem vērā visi drošības priekšnosacījumi, kas būs aktuāli uz Lielās Talkas norises brīdi.

200 eiro pabalstu senioriem un personām ar invaliditāti sāks izmaksāt 1. aprīlī

Download PDF

Labklājības ministre  informē, ka pirmās vienreizējā 200 eiro pabalsta izmaksas pensionāriem un personām ar invaliditāti tiks veiktas jau šo ceturtdien, 1. aprīlī.

Ministre norāda, ka šis ir gaidīts atbalsta pasākums tai sabiedrības daļai, kura jau gadu pacietīgi ievēro ar Covid-19 saistītos ierobežojumus un kurai mēnešiem ilgi ir ierobežota tikšanās ar tuviniekiem, kā arī radušies papildus tēriņi dezinfekcijas līdzekļu un sejas aizsargmasku iegādei.

Kas jāņem vērā, ja bērns saņem apgādnieka zaudējuma pensiju

Download PDF

Martā izmaksāts vienreizējais 500 eiro atbalsts par katru bērnu, aprīlī vienreizēju 200 eiro pabalstu paredzēts izmaksāt vecuma, invaliditātes pensijas saņēmējiem, cilvēkiem, kuri saņem pensiju par apgādnieka zaudējumu, valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu vai īpašas kopšanas pabalstu. Atsevišķos gadījumos ir iespējamas situācijas, kad par bērnu izmaksāts 500 eiro atbalsts, bet šim bērnam piešķirta  arī apgādnieka zaudējuma pensija.

Iedzīvotājus aicina jau tagad pieteikties vakcīnai pret Covid-19 vietnē manvakcina.lv vai 8989, lai operatīvi plānotu un nodrošinātu vakcināciju

Download PDF

Tuvāko nedēļu laikā līdz maija sākumam Latvijā gaidāmas vairāk nekā 236 000 vakcīnu piegādes. Lai plānotu operatīvu un ģeogrāfiski vienmērīgu vakcinācijas procesu visā Latvijas teritorijā, iedzīvotāji jau tagad aicināti pieteikties Covid-19 vakcīnai vietnē manavakcina.lv un pa tālruni 8989.

Iespēja piedalīties pētījumā par sabiedrības imunitāti pret COVID-19

Download PDF

Valsts zinātniskā institūta “BIOR” vadošie zinātnieki veic pētījumu par COVID-19 vīrusa izplatību Latvijā un iedzīvotāju imunitāti pret šo vīrusu. Ņemot vērā iedzīvotāju interesi, līdz šīs nedēļas beigām vēl ir iespējams pieteikties uz antivielu pārbaudi asinīs.

Līdz 1. aprīlim pacientiem ir iespēja vērsties savās ģimenes ārstu praksēs, kuras piekritušas piedalīties pētījumā, un bez maksas veikt asins antivielu testu. (https://ej.uz/BIORarstu_prakses)

No 29. marta izmaiņas septiņos maršrutos Jēkabpils pusē

Download PDF

Ņemot vērā, ka Jēkabpils pusē vairākās izglītības iestādēs mācības klātienē ir atceltas, no 2021. gada 29. marta uz nenoteiktu laiku veiktas izmaiņas vairākos maršrutos.

Pagasta pārvalžu kontaktinformācija

Download PDF

Pamatojoties uz 2021. gada 15. martā Jēkabpils novada pašvaldībā izdoto rīkojumu nr. JNP/21/2-4/10 “Par pakalpojumu sniegšanu iedzīvotājiem un darba organizāciju Covid-19 ārkārtējās situācijas apstākļos”, darbs Jēkabpils novada pašvaldības iestādēs tiek organizēts pēc iespējas attālināti. Apmeklētāju pieņemšana klātienē joprojām tiek organizēta tikai ar iepriekšēju pieteikšanos. Maksājumus, iespēju robežās, aicinām veikt attālināti.

Ābeļu pagasts:

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv