Daily Archives: 10/09/2019Zasas vidusskola piedalās projektā “Dzīvot, mācīties un strādāt KOPĀ”

Download PDF

Šajā vasarā Zasas vidusskolas komanda Baiba (10.klase), Edijs (11.klase), skolotājas Irēna un Skaidrīte piedalījās IAC un British Council  īstenotajā Jauniešu integrācijas un līdzdalības sekmēšanas projekta “Dzīvot, mācīties un strādāt KOPĀ” Vasaras skolā, kura norisinājās 12.-15. 08. Šīs četras dienas mums piedāvāja radošas, atraktīvas nodarbības un lekcijas, kur mēs strādājām KOPĀ – gan skolēni, gan skolotāji.

Barikāžu dalībniekus aicina pieteikties un saņemt 1991. gada Barikāžu dalībnieka statusa apliecības

Download PDF
Jēkabpils pilsētas pašvaldība aicina 1991. gada Barikāžu dalībniekus saņemt 1991. gada Barikāžu dalībnieka statusa apliecības. Apliecības tiks izsniegtas šī gada 23. septembrī laika posmā no plkst.11.00 – 16.00 Jēkabpils Tautas namā (Vecpilsētas laukums 3), Baltajā zālē.

Lai saņemtu apliecību, līdzi jāņem:

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks pasākums „Sēlijai būt!”

Download PDF

Spied uz attēla, lai skatītu to lielāku!

Latviešu tauta veidojusies 13.–17. gs. četru baltu tautu (kuršu, zemgaļu, sēļu un latgaļu) etniskās konsolidācijas procesā, kā arī daļēji lībiešu asimilācijas rezultātā. Sēļi ir viena no baltu tautām, kas atstājusi paliekošas pēdas latviešu izveidē. Sēlija ir viena no Latvijas kultūrvēsturiskajām teritorijām, kaut gan apvidus ar šādu nosaukumu nav atrodams Latvijas kartē, jo ap 13.–14. gs. Sēlijas vārds uz daudziem gadsimtiem izgaisa no vēstures, un tikai 20. gs. 80. gados „Sēlija” latviešu valodā ienāca gandrīz kā jaunvārds.

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv