Visi jaunumi: Projektu jaunumiĪstenots projekts “LASER TAG inventāra noma”

Download PDF

Uzņēmums SIA “Atrakcijas Sēlijā” konkursa “Atbalsts uzņēmējdarbībai Jēkabpils novadā 2021” ietvaros realizējis projektu “LASER TAG inventāra noma” (līgums Nr.JNP/21/9-2/30). Projekta ietvaros tika iegādāti 8 laser tag ieroču komplekti un to aksesuāri.

Kas ir LASER TAG?! angļu val. “laser tag” jeb lāzertags ir ļoti līdzīgs peintbolam, taču atšķirībā no peintbola, LASER TAG ieroči šauj ar acīm nekaitīgu lāzera staru. Katram spēlētājam ap galvu ir elektronisks galvas apsējs, kurš uztver pretinieka raidītos lāzera starus un informē par trāpījumu vibrējot. LASER TAG ierocis spēj izdod dažādas skaņas efektus, šaušanas skaņas, signalizējot ka šāvējs ir sašauts un tml. LASER TAG ir videi draudzīgāks par peintbolu (šaušana ar krāsas lodēm) vai airsoft (šaušana ar mīkstas plastmasas lodēm), jo netiek izmantotas lodes, kas tiek izšautas izmantojot spiediena balonus un rada augstu traumatisma risku gan spēlētājiem, gan nejaušiem garāmgājējiem, radot kaitējumu dabai un inventāram. Spēlējot LASER TAG, nav nepieciešams norobežot spēles vietu, kā arī vilkt speciāla veida aizsargājošu apģērbu vai aizsargus. LASER TAG ir nesāpīgs, jo tiek šauts ar lāzera stariem (sāp vienīgi pašcieņa ieraugot savus šaušanas rezultātus). LASER TAG nav iespējams šmaukties, jo visi šāviena rezultāti tiek uzskaitīti. LASER TAG ieroči ir viegli pielietojami, tos iespējams izmantot gan bērniem, gan pieaugušajiem un nav nepieciešamas specifiskas zināšanas, kā arī spēli var spēlēt cilvēki bez iepriekšējas fiziskās sagatavotības. LASER TAG ir aizraujoša kauju imitējoša spēle ko var spēlēt dažādos veidos.

Erasmus + projekta apmācību ietvaros Jēkabpils novada Zasas vidusskolu apmeklē pārstāvji no Turcijas

Download PDF

2021. gada 20. un 21. oktobrī Erasmus+ projekta “The Knowledge of Languages – a World without Borders” nr. 2020-1-LV01-KA201-077558 ietvaros Zasas vidusskola organizēja starptautiskas apmācības “Cooperation between parents and teachers in the educational process” (“Vecāku un pedagogu sadarbību bērnu izglītošanas procesā”). Apmācībās attālināti piedalījās partneri no Norvēģijas, Čehijas, Rumānijas, taču klātienē pievienojās partneri no Turcijas.

Jauniešu un lēmumpieņēmēju satikšanās Zasas muižas parkā

Download PDF

Erasmus+ Jaunatnes dialoga projekta “ĀR(a)POLITIKA” ietvaros tiek organizētas jaunā Jēkabpils novada lēmumpienēmēju un jauniešu no iepriekšējiem novadiem tikšanās, lai izprastu, kas jauniešiem ir nepieciešams, kas viņus uztrauc un interesē, kā arī kas vieno un iespējams arī atšķir jauniešus no dažādām novada pusēm. 25. augustā Zasas muižas parkā šāda tikšanās notika ar iepriekšējā Jēkabpils novada jauniešiem. Iepriekš šādas tikšanās notika jau ar Jēkabpils pilsētas un agrākā Krustpils novada jauniešiem.

10. jūlijā notika biedrība “Sēlijas laivas” organizēta Eglonas upes talka

Download PDF

Palielinām Sēlijas mazo upju šarmu sadarbībā ar Raiņa muzeju “Tadenava” realizējot projektu “Straumē ar Raini”. 10. jūlijā notika biedrība “Sēlijas laivas” organizēta Eglonas upes talka. 

Noslēgušās autokrosa cīņas “Pilskalnos”

Download PDF

M.Becīša foto.

2021. gada 17. un 18. jūlijā Kalna pagasta sporta kompleksā “Pilskalni”, iepriecinot gan braucējus, gan skatītājus, dūca motori, kūleņoja mašīnas un norisinājās aizraujošas autokrosa cīņas. Neraugoties uz apkārt valdošo situāciju, pasākums bija pieejams visiem atbilstoši valstī noteiktajai kārtībai.

Apstiprināti atklātā projektu konkursa “Priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riska jauniešu iesaiste jaunatnes iniciatīvu projektos” rezultāti

Download PDF

No 2021. gada 5. maija līdz 12. jūnijam biedrības/ nodibinājumi, kas veic darbu ar jaunatni, tika aicināti iesūtīt jaunatnes iniciatīvu projektu pieteikumus mācību priekšlaicīgas pārtraukšanas mazināšanai. Projektu konkursu īsteno Izglītības kvalitātes valsts dienests sadarbībā ar pašvaldībām un valsts profesionālās izglītības iestādēm Eiropas Sociālā fonda projekta “PuMPuRS” ietvaros.

Aizvadīti pirmie Daugavas krastu sadziedāšanās svētki “Sēļi un latgaļi sasaucas Zemgalē”

Download PDF

2021. gada 17. jūlijā Dunavas pagasta Daugavas krastā pie piemiņas akmens Daugavas plostniekiem tika aizvadīts vērienīgs sadziedāšanās pasākums – “Sēļi un latgaļi sasaucas Zemgalē”. Pasākumā piedalījās dziesmu svētku virsdiriģenti, profesionāli mūziķi, kori no Latgales un Sēlijas.

Palielina Sēlijas mazo upju šarmu

Download PDF

Biedrība “Sēlijas laivas” sadarbībā ar Raiņa muzeju “Tadenava” realizē projektu “Straumē ar Raini”, kura laikā no koku sagāzumiem tiek attīrīta Eglona un tiek organizēts kopienu saliedējošs un vides izglītību veicinošs pasākums.

Izveidots video cikls par atšķiroto atkritumu tālāko ceļu

Download PDF

Atkritumu šķirošana: solis ceļā uz bezatkritumu dzīvesveidu

Noslēgusies video kampaņa “Mainīt attieksmi: atkritumi ir resurss!” biedrības “Vides iniciatīvu centrs” NVO fonda 2021 projektā “Mainīt attieksmi: soli pa solim zero waste virzienā”. Tās laikā kopā ar Vidusdaugavas TV izveidoti četri sērijveida videosižeti, kas stāsta par mūsu radīto atkritumu ceļu, šķirošanu, noglabāšanu, pārstrādi. Video veidošanā notikusi sadarbība ar vietējām/reģionālajām atkritumu apsaimniekotājorganizācijām un otrreizējiem atkritumu pārstrādātājiem. Video sižeti informē gan par reālo situāciju, gan norāda atkritumu šķirošanas jomā sasniedzamo.

Download PDF

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv