Visi jaunumi: Lauksaimniekiem un uzņēmējiemUzņēmumi, kuros strādā cilvēki ar invaliditāti, var pretendēt uz īpašu atpazīstamības zīmi

Download PDF

Turpmāk jebkurš uzņēmums, kurā strādā cilvēki ar invaliditāti, varēs pretendēt uz īpašas atpazīstamības zīmes iegūšanu, kas kalpos kā apliecinājums uzņēmuma sociālajai atbildībai, – šajā uzņēmumā strādā cilvēki ar invaliditāti.

Īpašā zīme ir izveidota Labklājības ministrijas kampaņas “Dara citādi – izdara tāpat!” ietvaros, lai veicinātu sociāli atbildīgo uzņēmumu atpazīstamību, kā arī iedrošinātu citus uzņēmumus lemt par labu cilvēku ar invaliditāti nodarbināšanai.

Vecā Jēkabpils novada iedzīvotāji aicināti pieteikt elektroiekārtu bezmaksas izvešanu

Download PDF

Spied uz attēla, lai skatītu to lielāku!

Latvijas Zaļais punkts sadarbībā ar vides apsaimniekošanas uzņēmumiem SIA “Eco Baltia vide” un SIA “Jēkabpils pakalpojumi”, kā arī “Maxima Latvija” elektrotehnikas šķirošanas kampaņā “Viegla šķirošanās” aicina Ābeļu, Dignājas, Dunavas, Kalna, Leimaņu, Rubenes un Zasas pagastu iedzīvotājus līdz 13. augustam pieteikt nolietoto un vairs nevajadzīgo elektroiekārtu bezmaksas izvešanu no savām mājsaimniecībām vai uzņēmumiem. Piedaloties akcijā, ir iespēja laimēt noderīgas balvas – veikalu “Maxima” dāvanu kartes 30 eiro vērtībā.

Mežos visā Latvijā saglabājas augsta ugunsbīstamība!

Download PDF

Spied uz attēla, lai skatītu to lielāku!

Mežos visā Latvijā saglabājas augsta ugunsbīstamība! Nesmēķējiet un nekuriniet ugunskurus mežos un to tuvumā, nebrauciet ar motocikliem un kvadricikliem ārpus ceļiem! Ugunsgrēks var sākties no vismazākās dzirksteles, radot apdraudējumu iedzīvotājiem un zaudējumus mežu īpašniekiem.

BIOR aicina turpināt ziņot par zivju migrācijas aizsprostiem; atklāti vairāki iespējams nelikumīgi izbūvēti šķēršļi upēs

Download PDF

Jau vairākas nedēļas Latvijas iedzīvotājiem ir iespēja piedalīties unikālā institūta BIOR un Latvijas dabas fonda organizētā citizen science  projektā un veidot zivju migrācijas šķēršļu karti. Izmantojot mobilo aplikāciju dabasdati.lv, iedzīvotāji aicināti atzīmēt savus novērojumus par zivīm grūti pārvaramiem šķēršļiem, piemēram, aizsprostiem un to paliekām, caurtekām, cilvēku veidotiem ūdenskritumiem.

Jēkabpils novada pagastos veikti ceļu atjaunošanas darbi

Download PDF
Lai uzlabotu infrastruktūru un padarītu pieejamākas ciemu un lauku teritorijas iedzīvotājiem un uzņēmējiem, Ābeļu, Dunavas, Kalna, Leimaņu, Rubenes un Zasas pagastos veikti ceļu atjaunošanas darbi.

Sākusies aizraujoša tūrisma akcija “Nākamā pietura Zemgale”

Download PDF

Šonedēļ, 3. un 4. jūlijā, sākas aizraujoša tūrisma akcija jeb pasākumu cikls “Nākamā pietura Zemgale”, kur līdz pat 5. septembrim Zemgales amatnieki, mājražotāji, saimniecības, ražotnes, pilis, muižas un citi tūrisma pakalpojuma sniedzēji būs sarūpējuši īpašu izklaides programmu gan individuāliem ceļotājiem, gan ģimenēm ar bērniem – varēs apgūt daudz jauna, iepazīt iepriekš neatklātas vietas, darboties praktiski, smelties jaunas idejas, baudīt garšas un piedzīvojumus.

Valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas – jautājumi un atbildes

Download PDF

No 1. jūlija ir stājušās spējā izmaiņas likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu”, kas  nosaka, ka paredzētās minimālās iemaksas ir obligāts maksājums, ko par katru sociāli apdrošināmo personu veic vismaz no valstī noteiktās minimālās mēneša algas. Minimālo iemaksu objekts ir trīs minimālās algas – 1500 eiro ceturksnī jeb 500 eiro mēnesī.

Labklājības ministrija ir apkopojusi dažus biežāk uzdotos sabiedrības jautājumus par šo tematu.

VID no 28. jūnija atsāks klientu apkalpošanu klātienē pēc iepriekšēja pieraksta

Download PDF

Pakāpeniski mazinoties epidemioloģiskajiem ierobežojumiem, Valsts ieņēmumu dienests (VID) atsāks klientu apkalpošanu klātienē Rīgā un citās Latvijas pilsētās. Klātienes apkalpošana VID klientu apkalpošanas centros notiks tikai pēc iepriekšēja pieraksta un stingri ievērojot drošības un piesardzības prasības. Tādēļ aicinām rūpīgi izvērtēt nepieciešamību doties uz klientu apkalpošanas centriem klātienē un turpināt izmantot iestādes pakalpojumus un saņemt konsultācijas attālināti – Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) vai zvanot uz VID Konsultatīvo tālruni.

Tuvojas 1. jūlijs – obligāti iesniedzamās gada ienākumu deklarācijas termiņš

Download PDF

Valsts ieņēmumu dienests (VID) atgādina, ka vairākām iedzīvotāju kategorijām līdz 2021. gada 1. jūlijam obligāti jāiesniedz gada ienākumu deklarācija par 2020. gadu. Aicinām iesniegt deklarāciju elektroniski, VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS), kas ir ērtāk un vienkāršāk, jo tādējādi deklarācijā automātiski ielasās visi VID rīcībā jau esošie dati un aprēķinās maksājamās summas.

Autoceļa V790 Leimaņi-Mežgale-Grāvīši segums tuvākajā laikā uzlabots netiks

Download PDF

Saistībā ar gūto atbalstu autoceļa V783 Jēkabpils–Dignāja–Ilūkste seguma uzlabošanai, 26. maijā Jēkabpils novada pašvaldība nosūtīja vēstuli Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, Satiksmes ministrijai, Valsts akciju sabiedrībai “Latvijas Valsts ceļi” un Zemgales plānošanas reģionam, kurā lūdza izskatīt arī valsts vietējā autoceļa V790 Leimaņi–Mežgale–Grāvīši seguma atjaunošanas un uzlabošanas iespējas administratīvi teritoriālās reformas kontekstā un iekļaut to Investīciju programmā valsts autoceļu attīstībai, jo ceļa grants segums ir kritiskā stāvoklī.

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv