Visi jaunumi: Sociālā dienesta jaunumiRepresētos aicina pieteikties braucienam uz Latvijas Politiski represēto personu salidojumu Ikšķilē

Download PDF

Š.g. 7. augustā plkst.13.00 Ikšķilē, Ikšķiles estrādē, notiks Latvijas Politiski represēto personu 22. salidojums. Ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus pie ieejas estrādē būs jāuzrāda vakcinācijas sertifikāts, vai apliecinājums, ka esat pārslimojis covid, vai covid testu, kurš veikts ne vēlāk, kā 48 stundas iepriekš un personu apliecinošs dokuments.

Jēkabpils novada pašvaldība pievienojusies Memorandam par sociālā darba attīstību

Download PDF

Jēkabpils novada pašvaldība, apliecinot izpratni par sociālā darba nozīmību un apņemšanos veicināt mūsdienīgas sociālās funkcijas izpildi pašvaldībā, 15. jūnija ārkārtas Domes sēdē pieņēma lēmumu pievienoties Latvijas Pašvaldību sociālo dienestu vadītāju apvienības un Latvijas sociālo darbinieku biedrības kopējam Memorandam par sociālā darba attīstību pašvaldībās.

Uzņēmumi, kuros strādā cilvēki ar invaliditāti, var pretendēt uz īpašu atpazīstamības zīmi

Download PDF

Turpmāk jebkurš uzņēmums, kurā strādā cilvēki ar invaliditāti, varēs pretendēt uz īpašas atpazīstamības zīmes iegūšanu, kas kalpos kā apliecinājums uzņēmuma sociālajai atbildībai, – šajā uzņēmumā strādā cilvēki ar invaliditāti.

Īpašā zīme ir izveidota Labklājības ministrijas kampaņas “Dara citādi – izdara tāpat!” ietvaros, lai veicinātu sociāli atbildīgo uzņēmumu atpazīstamību, kā arī iedrošinātu citus uzņēmumus lemt par labu cilvēku ar invaliditāti nodarbināšanai.

Vecā Jēkabpils novada iedzīvotāji aicināti pieteikt elektroiekārtu bezmaksas izvešanu

Download PDF

Spied uz attēla, lai skatītu to lielāku!

Latvijas Zaļais punkts sadarbībā ar vides apsaimniekošanas uzņēmumiem SIA “Eco Baltia vide” un SIA “Jēkabpils pakalpojumi”, kā arī “Maxima Latvija” elektrotehnikas šķirošanas kampaņā “Viegla šķirošanās” aicina Ābeļu, Dignājas, Dunavas, Kalna, Leimaņu, Rubenes un Zasas pagastu iedzīvotājus līdz 13. augustam pieteikt nolietoto un vairs nevajadzīgo elektroiekārtu bezmaksas izvešanu no savām mājsaimniecībām vai uzņēmumiem. Piedaloties akcijā, ir iespēja laimēt noderīgas balvas – veikalu “Maxima” dāvanu kartes 30 eiro vērtībā.

Aicina iesaistīties “Dzīves prasmju laboratorijā”

Download PDF

Jūlija mēnesī biedrība “Jauniešu klubs “13.pirmdiena”” ir uzsācis projektu “Dzīves prasmju laboratorija-2”, ko finansiāli atbalsta Jēkabpils pilsētas pašvaldība un Jēkabpils Bērnu un jauniešu centrs.

Pielietojot neformālās izglītības metodes, apgūt jaunas zināšanas un prasmes mūžizglītībai, kas stiprinātu  jauniešu garīgo veselību, uzlabotu  dzīves kvalitāti un stiprinātu pašvērtējumu un pārliecību par sevi un savām nākotnes iespējām, veicinātu grūtāk aktivizējamu jauniešu iekļaušanu sabiedrībā un līdzdalības veicināšanu vietējās norisēs, parādot resursus brīvā laika pavadīšanas dažādošanai un vides izglītošanai.

Rubeņos piedāvā izdrukāt savu Covid-19 sertifikātu

Download PDF

Informējam, ka Jēkabpils novada Rubeņu Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs piedāvā jaunu un aktuālu pakalpojumu iedzīvotājiem, kuri nelieto internetu vai kuriem nav iespējas autorizēties tīmekļvietnē www.covid19sertifikats.lv – izdrukāt savu digitālo Covid-19 sertifikātu par vakcināciju, laboratorisko testu vai Covid-19 pārslimošanu. Pirms ierašanās laiku vēlams saskaņot pa telefonu  66954865.

Darba laiks:

Valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas – jautājumi un atbildes

Download PDF

No 1. jūlija ir stājušās spējā izmaiņas likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu”, kas  nosaka, ka paredzētās minimālās iemaksas ir obligāts maksājums, ko par katru sociāli apdrošināmo personu veic vismaz no valstī noteiktās minimālās mēneša algas. Minimālo iemaksu objekts ir trīs minimālās algas – 1500 eiro ceturksnī jeb 500 eiro mēnesī.

Labklājības ministrija ir apkopojusi dažus biežāk uzdotos sabiedrības jautājumus par šo tematu.

Padarīti pieejamāki sabiedrībā balstītie sociālie pakalpojumi

Download PDF

Pieaugušajiem un bērniem ar invaliditāti ir pilnveidoti nosacījumi un padarīti pieejamāki sabiedrībā balstītie sociālie pakalpojumi. Tā, piemēram,  ir atcelti vairāki ierobežojumi pakalpojumu saņemšanā, tostarp arī apmaksas kompensācijas par konsultācijām atļauts segt atbilstoši to faktiskajām izmaksām. Tāpat palielināts aprūpes pakalpojumu skaits bērniem ar invaliditāti un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu saņemšanas reižu skaits bērnu likumiskajiem pārstāvjiem.

Mentora pakalpojums sociālajā nozarē: pieredze un iespējas integrācijai

Download PDF

Tieši tik liela dažādība, kāda ir cilvēku individuālajām vajadzībām, ir vēlama arī dažādība sabiedrībā balstītiem sociāliem pakalpojumiem, kas pieejami cilvēkam ar veselības grūtībām viņa dzīvesvietā. Ikviens cilvēks, neatkarīgi no veselības traucējumu smaguma var dzīvot sabiedrībā, jautājums ir tikai, cik liels un, kāda veida atbalsts viņam ir nepieciešams. Mentors ir vēl viens lielisks, uz individuālo vajadzību risināšanu vērsts atbalsta veids, ko būtu vēlams pievienot sociālo atbalsta pasākumu kopējam grozam.

Maijā iedzīvotāji saņems pārrēķinātās minimālās pensijas un valsts sociālā nodrošinājuma pabalstus

Download PDF

Maijā minimālo valsts pensiju (vecuma, invaliditātes un apgādnieka zaudējuma gadījumā) un valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta saņēmēji saņems pārrēķinu par laiku no š.g. 1. janvāra līdz 30. aprīlim atbilstoši jaunajiem minimālo ienākumu sliekšņiem.

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv