Pašvaldības muzejs, informācija tūristiem

Jēkabpils novada Sēlijas Prasmju muzejs piedāvā:

  • ekspozīcijā iepazīt Sēlijas 19.-20.gs. raksturīgākos amatniecības darba rīkus, sadzīves priekšmetus, rokdarbus, apbalvojumus u.c.
  • Gida pavadībā iespējams baudīt ekskursiju leģendām apvītajā, gleznainajā Zasas muižas parkā.
  • Muzeja izstāžu zāle priecē apmeklētājus ar mainīgajām mākslas u.c. izstādēm, kuru saturs, forma un ideja iedvesmo!
  • Piedāvājam arī virtuāli izglītojošus video par tādām sēļu dzīves prasmēm kā biškopība, galdniecība, jostu aušana, maizes cepšana, muzicēšana, plostniecība, virvju vīšana, namdara amatniecība, kā arī arheoloģiskās podniecības īpatnības un ieskatu novada īpašajā prāmju – pārcēlāju pāri Daugavai – darbībā.

Muzejs darba laiks:

P.    10.00 – 17.00
O.    Brīvdiena
T.     Brīvdiena
C.     10.00 – 17.00
Pk.   10.00 – 17.00
S.     10.00 – 17.00
Sv.   Brīvdiena
Citos laikos pēc pieteikuma.
Muzeja darba laiks vasaras un ziemas sezonās atšķiras.

Muzeja apskate ir bez maksas.

Gida pakalpojumi:

1. Grupai līdz 10 cilvēkiem (ieskaitot): EUR 8,- (1 stunda)

2. Grupai virs 10 cilvēkiem: EUR 12,- (1 stunda)

Kontaktinformācija:

Muzeja vadītājas v.i.: Eva Strika

Adrese: “Ozollejas”, Zasa, Zasas pagasts, Jēkabpils novads

Tālrunis: 25465787

E-pasts: muzejs@jekabpilsnovads.lv

Mājaslapa: http://jekabpilsnovads.lv/?page_id=702

***

Maršruti tūristiem (1 – 2 dienas)

Mežs un ūdens Jēkabpils – Dignāja – Dunava – Tadenava – Kaldabruņa – Rubene – Zasa – Kalna pagasts – Birži – tālāk Jēkabpils vai Lietuvas pierobeža caur Viesīti, Neretu vai Aknīsti.

Senie amati un prasmes Jēkabpils – Amatniecības centrs „Rūme” – mežistrādes darbarīku un aprīkojuma kolekcija „Mežu muzejs „Liepas”” – Pļavas muzejs Kaldabruņā – sēļu lauku sēta „Gulbji” – privātās darbarīku kolekcijas Dunavā, tālāk var doties uz Daugavpili vai Līvāniem, pārceļoties pāri Daugavai.

Pa literārā un sakrālā mantojuma pēdām Rakstnieka un dzejnieka J. Akuratera dzimtās vietas Ābeļu pagastā, rakstnieka A. Grīna piemiņas vieta Kalna pagastā, Raiņa muzejs Tadenavā, baznīcas.

Daba dziedē – pilskalni, dabas objekti, pastaigu takas Zasas muižas parks – Rubeņu dabas parks – Kaldabruņas pilskalns – dabas takas Tadenavā – Dignājas pilskalns – Kaupres pilskalns.

 

Veselības maršruti Ābeļos

Tūrisma pārgājienos kājām un arī ar velosipēdiem par galveno ir kļuvis ātrums, komandu cīņa un veikto kilometru skaits. Maz atceramies tūrisma galveno mērķi: vērot dabu, gūt baudījumu par tās daiļumu, uzzināt vietu vēsturi un ekonomisko izaugsmi. Ābeļos izveidotie maršruti, kuri veltīti Latvijas simtgadei, to mēģina atjaunināt, veicot draudzīgu, vienotu pārgājiena maršruta grupu.

Pirmais maršruts 26 km garumā sākās Brodu ciematā muzeja telpās, uzzinot ciemata vēsturisko izcelsmi. Veicot maršrutu pa bijušā šaursliežu dzelzceļa trasi, dalībnieki uzzināja gan dzelzceļa, gan apkārtējo saimniecību izaugsmi pirmajā brīvvalsts laikā. Meža klusums, pavasarīgais vējiņš un putnu treļļi dalībniekus noved pie Ziemeļu Susējas. Seko ceļš pa saulaino mežu. Ziņas par divu gadu ilgo frontes līniju 1. pasaules karā. Ar lepnumu pārgājiena beigu daļā var vērot mūsdienīgo sakoptību Lapsu, Zariņu, Sēklu iecirkņa, Lauku Sūņu un Kalna Sīļu māju modernizāciju.

<< Karte | Apraksts >>

Otrais maršruts „Apkārt Kraukļu purvam” kājiniekiem 19 km, velosipēdistiem 29 km sākās rakstnieka Jāņa Akuratera dzimtajās mājās “Jaunzemjos”. Momenti no rakstnieka dzīves, barona Fogta vadītā Dignājas mežmuiža, represēto un leģionāru piemiņas ansamblis, pareizticīgo klostera mūku lauku mītne, 48 krievu kara gūstekņu upuru piemiņas vieta, nacionālo partizānu gaitas liek pārdomāt par latviešu tautas sūrajiem dzīves līkločiem.

<< Karte | Apraksts >>

 

Plosts Jēkabs II


Maršruti dažādi, pēc vēlmēm, cena atkarīga no cilvēku skaita un nobraucamo kilometru garuma, vidēji no cilvēka 20,00 eiro.
Telefons sīkākai informācijai: 26519067

Plosts atrodas Ābeļu pagastā.

Putnu vērošana ar A. Pērkonu

Putnu vērošanas pārgājieni ar pavadoni grupām līdz 10 cilvēkiem. Marts, maijs, septembris, oktobris, ziemas mēnešos pēc vienošanās. Samaksa – pēc vienošanās, iepriekšēja pieteikšanās.

Adrese: Kalna pagasts , t. 65229587, 29939759

 

Gidi

Aigars Pērkons, 65229587, 29939759 (kultūrvēsture, daba, putnu vērošana)

Līvija Štolniece, 29869104, Livija611@inbox.lv, (ekskursijas pa Latgali, Zemgali)

Papildus informācija:

Eva Strika, 25465787,  muzejs@jekabpilsnovads.lv

Daina Alužāne, 22335439, daina.aluzane@gmail.com

 

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv