Apskates objekti

Muzeji, kolekcijas, apskates vietas

Raiņa muzejs “Tadenava”

Foto: Kristaps Runcis

 

Dzejnieks, dramaturgs, sabiedriskais darbinieks, tulkotājs un publicists Rainis, īstajā vārdā Jānis Pliekšāns, kā viena no izcilākajām 20. gs. personībām, ir zināms ne tikai Latvijā, bet arī ārpus tās. Tadenava ir vieta, kur savus pirmos dzīves iespaidus savulaik guvis nākamais dzejnieks ‑ viņa saules un mīlas filozofijas šūpulis. Raiņa ģimenei piederējušie priekšmeti šeit nav saglabājušies, tādēļ muzejā vadošā loma ir piešķirta saules motīvam. Saule, kas rit visu cauru dienu pa debess jumu, būs muzeja apmeklētāja ceļvedis Tadenavā. Saule iespīdēs tēva istabā, kur aug Pliekšānu dzimtas koks. Tur, rēķinot, rakstot un lasot, gādāts par saimniecību un prātots par bērnu nākotni. Saule ielūkosies mātes istabā, kur auklēti bērni un pūralādē krāti rokdarbi. Saule vadīs mazo Jāni Pliekšānu caur bērnības mājām un skolām līdz pašai Rīgai.

Piedāvā:

  • dokumentālā īsfilma “Aspazija un Rainis. Laikarits” (17 min) (latviešu, krievu, angļu, vācu, franču valodās);
  • ekskursija (latviešu, angļu, krievu valodās);
  • telpu īre;
  • muzejpedagoģiskās nodarbības;
  • piknika vieta;
  • audiovizuālais gids;
  • velomaršruts “Raiņa pirmais ceļojums”.
Darba laiks: 10.00–17.00, slēgts – pirmdienās, otrdienās (1.maijs- 31.oktobris)
Adrese:
Tadenava, Dunavas pagasts, Jēkabpils novads
Koordinātes
56.1761, 26.1133
Kontakti: mobilais telefons +371 29250484 web icon aspazijarainis.lv/tadenava/
facebook-icon facebook.com/RainisTadenava/

Jēkabpils novada Sēlijas prasmju muzejs

Aplūkojami tipiskākie sēļu sadzīves priekšmeti, rokdarbi-, iepazīsti sēļu izloksni un prasmes caur videomateriāliem un praktisku darbošanos. Var doties virtuālā pastaigā pa Jēkabpils novadu. Pieejami interaktīvi materiāli par Jēkabpils novada literārajiem dižgariem: Raini, Jāni Akurateru, Jāni un Aleksandru Grīniem. Pieejama izstāžu un konferenču zāle. Iespēja salikt taktīlo puzli “Sēlijas sakta”, izspēlēt sēļu vārdu spēli “Sēļu pārinieks”, piedalīties dažādās muzejpedagoģiskajās nodarbībās u.c.

Regulāri notiek dažādi pasākumi un radošās darbnīcas.

Ir piedāvājums skolēniem programmā “Latvijas skolas soma”.

Darba laiks:

Muzejs darba laiks (vasaras):

Pirmdien – slēgts
Otrdien – slēgts
Trešdien – 10.00 – 17.00
Ceturtdien – 10.00 – 17.00
Piektdien – 10.00 – 17.00
Sestdien – 10.00 – 17.00
Svētdien – slēgts

Citos laikos pēc pieteikuma.

Muzeja darba laiks vasaras un ziemas sezonās atšķiras.

Adrese: “Ozollejas”, Zasa, Zasas pagasts, Jēkabpils novads
Koordinātes
56.2935, 25.9791
Kontakti: mobilais telefons +371 25465787 facebook-iconfacebook.com/selijasprasmjumuzejs/web icon mājaslapa

Mežsaimniecības ekspozīcija

 

Privātkolekcija, kurā apskatāmi mežizstrādes darbarīki, aprīkojums, vēsturiski materiāli par mežsaimniecības nozari.

Ieeja par ziedojumiem pēc iepriekšējās pieteikšanās.

Adrese: Liepas, Zasas pagasts, Jēkabpils novads
Koordinātes
56.253191, 26.019356
Kontakti: mobilais telefons +371 20371522

Ābeļu pagasta novadpētniecības ekspozīcija

 

Muzejs atrodas Ābeļu pagasta pārvaldes telpās, tajā apkopoti materiāli par pagasta kultūrvēsturisko mantojumu dažādos laika periodos, slavenāko pagasta dzimtu vēsture, materiāli par sporta dzīvi pagastā. Plašākā ekspozīcijas daļa veltīta vispazīstamākajam Ābeļu novadniekam – dzejniekam Jānim Akurateram.

Ieeja – par ziedojumiem, iepriekšēja pieteikšanās.

Līdzās muzejam, ārpusē iespējams izstaigāt Jāņa Akuratera daiļrades taku.

Adrese: Ābeļu pagasta pārvalde, Aldaunes iela 13, Brodi, Ābeļu pagasts, Jēkabpils novads
Koordinātes
56.4697, 25.8782
Kontakti: stacionarais telefons +371 25558053; +371 65231105

Privātkolekcija “Padomju laika sadzīves lietu kolekcija”

kolekcija

Apskatāmi padomju laika sadzīves priekšmeti – rotaļlietas, trauki, sadzīves tehnika, dokumenti, nauda, apsveikumu kartiņas u.c. ikdienā lietotas lietas.

Informācija latviešu, angļu valodās. Iepriekšēja pieteikšanās.

Adrese: “Kalnāres”, Leimaņu pagasts, Jēkabpils novads
Koordinātes
56.2600, 25.8407
Kontakti: mobilais telefons +371 29657216

Pļavas muzejs Kaldabruņā

Bijušajā Kaldabruņas sākumskolā biedrība „Ūdenszīmes” izveidojusi Pļavas muzeju, kurā ir apskatāma oriģināla ekspozīcija, kas veidots kā cilvēka dzīves gājums, saistībā ar dabu un latviešu tautas tradīcijām. Atsevišķas ekspozīcijas veltītas smilgām, aizsargājamajiem augiem, Latvijas dabisko pļavu augiem. Atsevišķu pārdzīvojumu sniedz multimediju ekspozīcija „Pusnakts pļavā”. Videomateriālā iekļautas zināšanas, tēli, skaņas un ainavas, kas stāsta par mūsu tradīcijām, kas saistās ar notikumiem pēc krēslas iestāšanās. Sēlijas novada lepnums ir Kaldabruņas Māras josta, kuras autentiskā kopija ir šeit apskatāma. Papildus pašam izmēģināt un klātienē iepazīties, kā top stikla rotas un interjera priekšmeti, kā strādā lāzergravēšanas iekārta. 2018.gadā Pļavas muzejam ir piešķirta Latvijas lauku ceļotāja zīme „Latviskais mantojums”- „Par pļavu daudzināšanu”.
Darba laiks: Pēc iepriekšējas pieteikšanās.
Adrese: Kaldabruņas skola, Rubenes pagasts, Jēkabpils novads
Koordinātes
56.0949, 26.0672
Kontakti:

mobilais telefons +371 29548967

facebook-icon facebook.com/Udenszimes/ web icon mājaslapa

Muzejistaba “Laipa”

Kolekcijā var apskatīt dokumentus, fotogrāfi jas, kā arī dažādus citus priekšmetus, kas vēsta par Dignājas pagasta vēsturi. Pieejama Lielā pagasta grāmata, kurā var atrast informāciju par senčiem, kuri cēlušies no Dignājas puses, var aplūkot materiālus par Dignājas slavenībām, Jāni Akurateru, kā arī vecās naudas zīmes un daudzus citus priekšmetus.
Darba laiks: Novembris- aprīlis: otrdienās un ceturtdienās 11.00 – 15.00. Vasaras periodā iepriekš piesakoties.
Adrese: “Zariņi”, Vandāni, Dignājas pagasts, Jēkabpils novads
Koordinātes
56.3304, 26.1533
Kontakti: mobilais telefons +371 20574338

Amatniecības centrs “Rūme”

rume

Amatnieku darbnīca un stāstījumi par amatniekiem Sēlijā. Sēļu cilts arheoloģiskā tērpa un rotu rekonstrukcijas (11.-13.gs.) apskate. Nelielām grupām (6-10 cilvēki), iepriekš piesakoties, iespējamas radošās darbnīcas keramikā, auduma batikā vai lietišķajā ādas apstrādē. Iespējams noklausīties arī lekciju, vai lekciju ciklu par amatniecību, tās vēsturi un amatniecību mūsdienās. 2020.gada vasaras sezonā tiks atvērta lietišķās mākslas ekspozīcija klētī. Mājīgu telpu noma nelieliem (līdz 30 cilvēkiem), ar nozari saistītiem semināriem vai apmācībām.

Iepriekšējā pieteikšanās.

Adrese: “Rūme”, Zasa, Zasas pagasts, Jēkabpils novads
Koordinātes
56.2947, 25.9814
Kontakti: mobilais telefons+371 22335439web iconwww.rume.lv
facebook-icon facebook.com/amatniecibas.centrs.rume/

Sēļu lauku sēta “Gulbji”

gulbji

Izjūti, sagaršo un izbaudi Sēliju! Viena no retajām vietām Latvijā, kurā apskatāma un izjūtama Sēlijas vēsturiskajam novadam raksturīga „dzīva” sēta. Daba, pašizveidots neliels etnogrāfiskais muzejs, sēļu virtuve, ārstniecības augu kolekcija un senas ēkas ar saviem stāstiem. Mājas saimnieki piedāvā ekskursijas, iepazīties ar seno sēļu tradīcijām, gatavot un degustēt seno sēļu ēdienus, kā strebeklis, guļbišnīki, un zāļu tējas, kā arī izmēģināt melno pirti, izmantojot pļavā sietas augu slotiņas un pašizgatavotu augu- medus skrubi. Iespēja arī pārnakšņot un svinēt svētkus- var iepazīties ar seno latvju spēka zīmēm, tradīcijām, svinēt svētkus tradīciju gaisotnē, ar atbilstošām dziesmām, dejām un rotaļām. Piešķirta Latvijas lauku ceļotāja zīme „Latviskais mantojums”- „Latviešu virtuve”.

Iepriekšējā pieteikšanās.

Adrese: „Gulbji”, Rubenes pagasts, Jēkabpils novads
Koordinātes
56.1370, 26.0643
Kontakti: mobilais telefons +371 26416231

Slates novadpētniecības ekspozīcija “Uz neseno pagātni atskatoties”

Ekspozīcijā apkopoti dažādi materiāli par Slates iedzīvotājiem un sadzīvi. Apskatāmas Slates skolas hronikas, sadzīves priekšmeti, fotogrāfijas par kultūras dzīvi un kolhoza laikiem Slatē, senie rokdarbi u.c.

Iepriekš piesakoties

Adrese: Slates pamatskola, Slate, Rubenes pagasts, Jēkabpils novads
Koordinātes
56.2018, 25.9991
Kontakti: mobilais telefons+371 26889057

Amatu māja “Rūķīši”

Amatu māja „Rūķīši”, kurā darbojas biedrība „Akācija plus”, ir silta un mājīga vieta, kurā no jauna apgūt mūsdienās piemirstās maizes cepšanas un aušanas prasmes. Mājā darbojas radošas saimnieces, kuras no nevajadzīgām lupatām spēj uzaust jaunus deķīšus. Apmeklējot „Rūķīšus”, Maizes istabā būs iespēja apskatīties un iemācīties maizes mīcīšanas un tapšanas procesu, bet, kamēr maize cepsies, iepazīsimies ar izstādītajām Leimaņu pagasta vēstures liecībām un eksponātiem Novadpētniecības telpā, un iemēģināsim roku aušanas procesā, iepriekš piesakoties.
Adrese: “Rūķīši”, Leimaņi, Leimaņu pagasts, Jēkabpils novads
Koordinātes
56.3104, 25.9227
Kontakti: mobilais telefons+371 25945299  facebook-iconfacebook.com/AmatuMajaRukisi

Baznīcas, sakrālie objekti

Dunavas katoļu baznīca

dunavas_kat_baz

Baznīca būvēta 1898. – 1900. gadā, celta ziemeļgotikas stilā, tai ir 35 m augsts tornis. Dievnams būvēts no sarkaniem ķieģeļiem ar baltām nišām un mūra velvēm veidotiem griestiem. Ķieģeļi vesti no Daugavpils ar baržām. Lielais altāris, sānu altāri un kancele ir no ozolkoka. Sānu altāri veltīti Sv. Jaunavai Marijai un Sv. Lauram. Pati baznīca veltīta Sv. Jāzepa piemiņai. Galvenajā altārī atrodas Sv. Jāzepa statuja ar bērnu Jēzu uz rokām. Tagadējo lielo altāri iegādājās un iekārtoja 1935. gadā. baznīcas 6 pudus smagais zvans atgūts no Krievijas 1923. gadā, uz kurieni tas bijis aizvests 1915. gadā. Dievnams ir arhitektūras piemineklis. Iekštelpu apskate – par ziedojumiem, pēc iepriekšējas vienošanās.
Adrese: Dunava, Dunavas pagasts, Jēkabpils novads
Koordinātes
56.2160, 26.2041
Kontakti: stacionarais telefons +371 28385910

Dignājas Evanģeliski luteriskā baznīca

 

Draudze dibināta un pirmā koka baznīca celta 1567. gadā, tā atradusies līdzās patreizējai baznīcai, kas uzcelta 1811.gadā Sakristejā iemūrēti kapakmeņi – Dignājas pēdējās muižnieces A. Hahnoveras un Zasas muižnieka A. Velinka piemiņas zīmes. Kapakmeņi, kas datēti ar 1575. un 1599. gadu ir Valsts aizsargājamais kultūras piemineklis. Iekštelpu apskate – par ziedojumiem, pēc iepriekšējas pieteikšanās.

Adrese: Dignājas pagasts, Jēkabpils novads
Koordinātes
56.3011, 26.1725
Kontakti: mobilais telefons +371 27 717 383; +371 26348252

Rubenes katoļu baznīca

rubenes_kat

Baznīca uzcelta 1893. g. Celtniecības darbus vadījis poļu izcelsmes mācītājs Ā. Dobkevičs (1830. – 1908.), viņu atbalstīja māsa no Pēterburgas. Baznīca ir 30m gara un 17m plata, ar vienu torni. Mūrus no ārpuses atbalsta daudzi piloni. Slavenais kokgriezējs A .Rimovičs (1865. – 1933.) veidojis koka tēlus, svētbilžu rāmjus,altāri un stūra kapellas. Iekštelpu apskate – par ziedojumiem, pēc iepriekšējas pieteikšanās.
Adrese: Rubeņi, Rubenes pagasts, Jēkabpils novads
Koordinātes
56.1305, 25.9910
Kontakti: mobilais telefons +371 26616707

Zasas Evanģēliski luteriskā baznīca

Celta 18.gs. Zasas baznīcas interjers veidots luterāņu dievnamiem raksturīgā vienkāršībā. Altāra centrā ir glezna ar Pestītāja tēlu ,,Kristus debess braukšana” autors nezināms. Vērtīgi ir vietējo amatnieku darinātie soli, kancele, altāris un grīda, kas klāta ar oriģinālām māla flīzēm. Iejas durvju komplektam nepārprotami mākslas darba vērtība. Balkonā atrodas ērģeles, kuras būvējis Jēkabpils ērģeļmeistars Andrejs Sūnāklis.1983 gadā baznīca tika iekļauta republikas nozīmes arhitektūras pieminekļu sarakstā. Iekštelpu apskate – par ziedojumiem, pēc iepriekšējas pieteikšanās.
Adrese: Zasa, Zasas pagasts, Jēkabpils novads
Koordinātes
56.2959, 25.9764
Kontakti: mobilais telefons +371 26337227; +371 25465787

Červonkas Evanģēliski luteriskā baznīca

Digital StillCamera

Šajā baznīcā ir kristīts Jānis Rainis. Tā ir celta no 1850. – 1852. g. par grāfa Plātera – Zīberga līdzekļiem. Baznīcā bijušas unikālas ērģeles, skaisti vietējo amatnieku darināti kokgriezumi – kristāmais trauks (tagad atrodas Tadenavas Raiņa muzejā), grezni soli (tagad atrodas Rundāles pilī) Draudze 70-jos gados nespēja samaksāt nodokļus, tāpēc baznīcu nodeva pašvaldībai. Tā, savukārt, to atdeva kolhozam. Kolhoza vadība nolēma baznīcā ierīkot minerālmēslu novietni, dievnamu izpostīja. 1995. g. bijušā ērģelnieka meita A. Gaida no Kanādas baznīcas atjaunošanai dāvāja naudu. Darbi tika iesākti – nobalsinātas sienas, noklāts betona segums, aizmūrēti caurumi sienās. Diemžēl, līdzekļu aptrūcis, draudzes locekļi saviem spēkiem nevar pabeigt baznīcas atjaunošanu. Lai to aplūkotu, jābrauc no Rubeņiem pa galveno ceļu Ilūkstes virzienā, Kaldabruņas ciemā pie norādes – Subate jānogriežas pa labi. Dievnams atrodas apmēram 5 km. attālumā no šī pagrieziena. Dievnama iekštelpas apskatāmas, iepriekš piesakoties.
Adrese: Červonka, Rubenes pagasts, Jēkabpils novads
Kontakti: mobilais telefons +371 29548967

Pilskalni

Dignājas pilskalns

Digital StillCamera

Pilskalns paceļas it kā savrup no pārējiem pilskalniem, dažus simtus soļu no Daugavas kreisā krasta. Pretējā upes krastā atrodas Jersikas pilskalns. Pirmais kalnu pētījis E. Brastiņš 1924. gadā: “3 kilometrus dienvidos Dignājas muižai Kusiņu māju laukos ir apcietināta vieta, saukta “Pilskalns”.” 1939. gadā E. Šnores vadībā pilskalnā tika veikti arheoloģiskie izrakumi. Dignāja kā nocietināta apmetne pastāvējusi otrā gadu tūkstoša vidū p.m.ē. Vispirms cilvēki apmetušies no vējiem pasargātās kalnu nogāzēs. Pastiprinot nocietinājumu sistēmas, celtas spēcīgas stāvkoku ēkas. Tālākā attīstības gaitā uzbūvēti pilskalna plakumi. Pilskalns ticis apdzīvots vairākos periodos. Bet ziedu laikus sasniedzis 5. – 9. gs., kad kā svarīgs sēļu nocietinājums pacēlās Daugavas krastā. Šajā laika posmā te veikti pārbūves darbi. Vietām uzbērts līdz metru augsts zemes uzbērums, kas pārklājis iepriekšējā perioda valni un terases. Uzejas vieta bijusi ar bruģi, ko veido smilšainā mālā iespiesti akmeņi. Pilskalna pakājē bijusi apmetne. Dignājas ordeņa pils uzcelta tāpat kā Sēlpils un Altene uz vecā pilskalna. /K.Visnoliņš “Sēlijas pilskalni” Jēkabpils Vēstnesis, 1993. g. 16. janvārī/. Ir ceļa zīme – norādne. Pilskalns atrodas uz privātas zemes.
Adrese: “Grantsbedres”, Dunavas pagasts, Jēkabpils novads
Koordinātes
56.274924, 26.187560
Kontakti: mobilais telefons +371 26208125

Kaldabruņas pilskalns

Atrodas netālu no Rubenes – Daugavpils lielceļa mežā aiz Sēļu kapsētas. Arheologs J. Graudonis konstatējis, mūsu ēras 1. g. t. pirmās puses apdzīvotības pēdas. Kādreiz pilskalna plakumā (tā caurmērs 50 m) notikuši izrakumi. Kaldabruņas pilskalns ierīkots 8 m augstā kalnā. Pilskalna plakuma D malā atrada ar nocietinājumu izbūvi saistītu akmeņu kaudzi. Ieejas vieta pilskalnā vedusi no austrumu puses, kur terasē vērojams pārtraukums. Pilskalna pakāji no divām vai trim pusēm apņem apmetnes. Kultūras slānis tajās ir līdz 1 m biezumā, bet pilskalnos plānāks. Iedzīvotāji mituši apbūvei un saimniecībai ērtākajās plašajās apmetnēs. Pilskalns noderējis par patvēruma vietu, tāpēc šeit veikti zināmi nocietināšanas darbi.
Adrese: Kaldabruņa, Rubenes pagasts, Jēkabpils novads
Koordinātes
56.0947, 26.0825

Kaupres pilskalns

 

Foto: Kaspars Sēlis

Pilskalns kādreiz atradies pašā Daugavas krastā, bet upe pēc ilgiem gadiem mainījusi savu gultni. Napoleona kara laikā tur it kā ierīkota franču un prūšu skansts. Ierīkots Daugavas Ābeļu salas pašā ziemeļu galā, šķērsām pār salu uzberot divus vaļņus, no kuriem lielākais ir 3 m augsts, un starp tiem izrokot grāvi. Ārējā valnī jūtams kaļķu javā likts radžu mūrējums, kas varētu liecināt par pilskalna vēlu datējumu. Kaupres pilskalna novietojums upes salā, nocietinājumu veids un īpaši mūrējuma paliekas nav raksturīgas tradicionālajiem Latvijas pilskalniem. Pilskalns apaudzis ar zāli un retām vecām mežābelēm un izmantots kā ganības. Mītņu kārta plakumā vāja un plāna, tā pa daļai noskalota, pa daļai apmesta ar smiltīm. Tajā atrastas plānas un gludas māla trauku lauskas, kuras E. Brastiņš datējis ar vēlā dzelzs laikmeta pēdējo pusi. Ir ceļa zīme – norādne. Pilskalns atrodas uz pagastam piederošas zemes.
Adrese: Ābeļu pagasts, Jēkabpils novads
Koordinātes
56.4779, 25.9202
Kontakti: stacionarais telefons +371 65231105

Parki, pastaigu takas

Zasas muižas parks

Leģendām un nostāstiem apvītais 18.gs. veidotais 23 ha plašais Zasas muižas parks aizvedīs aktīvā un romantiskām ainavām pārpilnā pastaigā. Gleznainie dīķi un tiltiņi, koki un simtgadīga ozolu birzs ir apmeklējuma vērtas bagātības! Parka kompozīcijā ievērotas 18.gadsimta ainavu parka romantiskā virziena iezīmes. Apstādījumos izmantotas vietējās koku sugas, piemēram, baltegles, sudrabvītoli, Veimuta priede un citas dendroloģiskās vērtības. Laukstaugi, piemēram, Sahalīnas sūrene, Lielziedu pulkstenīte, teleksija, izkārtoti lielās grupās. Pēc garas pastaigas viesi var atpūsties kādā piknika vietā vai Cukurkalniņa lapenītē un smelties enerģiju!

Iepriekš piesakoties gida pakalpojumi

Cenas (grupai): grupa līdz 10 cilvēkiem (ieskaitot)- 8 EUR/h;

grupai vairāk par 10 cilvēkiem- 12 EUR/h

Adrese: Zasa, Zasas pagasts, Jēkabpils novads
Koordinātes
56.2925, 25.9792
Kontakti: mobilais telefons+371 25465787

Rubenes dabas parks

Rubenes dabas parku sāka veidot 1950. gadā. Tagad tas ir skaists kultūras un atpūtas centrs. Parkā ir dekoratīvo augu (koku, krūmu un puķu) stādījumi, brīvdabas estrāde, ūdensrozes formas strūklaka un dolomītiem izklāts strautiņš. Parkā apskatāmas retas koku sugas – tūjas, Sibīrijas baltegles, vienkrāsas baltegles, sarkanie ozoli, duglāzijas. Uz ezera saliņu ved romantisks tiltiņš. Parkā ir labiekārtotas atpūtas vietas. Ģimenēm ar bērniem pieejams Rūķu ciems.
Adrese: Rubeņi, Rubenes pagasts, Jēkabpils novads
Koordinātes 56.1396, 25.9870
Kontakti: mobilais telefons+371 28677154; +371 29125129

Aleksandra Grīna parks

Romānu „Dvēseļu putenis”, “Zemes atjaunotāji”, „Nameja gredzens” un citu vēsturisku darbu autora Aleksandra Grīna (1895- 1941), kā arī viņa brāļa rakstnieka Jāņa Grīna dzimšanas un bērnības vieta. Piemiņas vietā informācija par rakstnieku, labiekārtots parks un bijušajā „Doktorāta” ēkā pieejama ekspozīcija iepriekš piesakoties.
Adrese: “Doktorāts”, Kalna pagasts, Jēkabpils novads
Koordinātes

56.350632, 25.819581

Kontakti: mobilais telefons +371 29939759

Latvju zīmju parks

Latviešu etnogrāfiskās rakstu zīmes veidojušās pirms vairāk nekā 3000 gadiem un lietotas kā simboli, kā elementi, kā informācijas nesēji un enerģijas izteiksmes veidi. Seno latvju zīmju parks pretī Leimaņu tautas namam veidojies no 2008. līdz 2018.gadam un ir vienīgais šāda veida parks Latvijā. Parkā apskatāmas 11 no ozola vietējo amatnieku darinātas zīmes, kuras gadsimtu garumā ir latviešiem devušas spēku, veselību, labu ražu, kā Zalktis, Jumis, Saule u.c.
Adrese: Leimaņu Tautas nams, Leimaņi, Jēkabpils novads
Koordinātes
56.3103, 25.9257
Kontakti: mobilais telefons+371 25945299

Dignājas parks

Pieejama veselības taka, aktīvās atpūtas taka. Netālu
atrodas Daugava. Vasaras sezonā brīvdabas estrādē notiek dažādi kultūras pasākumi.
Adrese: Dignājas pamatskola, Dignājas pagasts, Jēkabpils novads
Koordinātes

56.3218, 26.1615

Kontakti: mobilais telefons +371 29991845

Jāņa Akuratera daiļrades taka

DSC_0398 web2

Dzejnieks, rakstnieks un politiķis Jānis Akuraters dzimis Dignājas pagasta “Jaunzemjos”, kas ir tagadējā Ābeļu pagasta teritorija, tādēļ arī daiļrades taka izveidota tieši šeit. Pieejama viegli uztverama informācija par Akurateru un viņa daiļradi. Stendos lasāma informācija ne tikai par Akuratera radītajiem literārajiem darbiem, bet arī par viņa dzīvi, ģimeni un rakstnieka veikumu sabiedriskajā darbā un karadarbībā. Tāpat takā var uzzināt par Akurateru dzimtas izpēti un par Akurateru dzimtas salidojumiem.
Adrese: Aldaunes iela 13, Brodi, Ābeļu pagasts, Jēkabpils novads
Koordinātes
56.4701, 25.8779
Kontakti
mobilais telefons+371 65231105, +371 25558053

Izziņas taka dabas liegumā “Eglone”

Izziņas taka dabas liegumā ,,Eglone” izveidota LIFE+ projekta ietvaros. Skatāmi bioloģiski vērtīgie koki, lapkoku praulgrauža dzīvotnes.
159,4 ha plašais dabas liegums „Eglone”, kurā sastopamas retas un aizsargājamas ķērpju, kukaiņu, putnu sugas. Upes ielejā atrodas parkveida pļavas un pastaigu taka. Dunavas pag.

Netālu esošajā Tadenavas bibliotēkā atvērts dabas lieguma «Eglone» informācijas centrs. Tajā ir izvietota informācija par dabas liegumā sastopamajām da­bas vērtībām.

Takas sākuma punkts: Tilts pār Eglonas upi pie mājām “Pureņi”, Tadenava, Dunavas pagasts, Jēkabpils novads
Informācijas centra adrese: “Līdumi 2”, Tadenava, Dunavas pagasts, Jēkabpils novads
Koordinātes
56.1835, 26.1093
Kontakti
mobilais telefons +371 28685188

Daugavas plostniekiem veltīta piemiņas vieta

Atrodas Daugavas krastā netālu no Dunavas pārceltuves. Informatīvajā plāksnē pieejama informācija par Daugavas plostniekiem.
Adrese: Daugavas pārceltuve, Dunavas pagasts, Jēkabpils novads
Koordinātes
56.2170, 26.2158
 

Aktīvā atpūta

Tenisa korts “Noras”

Pieejami divi tenisa laukumi ar tenisīta segumu un tenisa rakešu un bumbiņu noma.

Iespēja pieteikties individuālām treniņu nodarbībām profesionālu treneru vadībā.

Adrese: “Noras”, Ābeļu pagasts, Jēkabpils novads
Koordinātes
56.4786, 25.8874
Kontakti: mobilais telefons+371 29265707

NYX & Iris zirgu staļļi

NYX & Iris piedāvā apskatīt Zasas muižas parku arī no zirga muguras (no €6) vai izbraucot ar karieti (no €20).

Cenas: Parka pastaiga (20 min) – €6

Izjāde ar zirgu (1hr) – €15

Jāšanas apmācība (1 hr) – €15

Zirga pajūgs (30 min) – €20

Iepriekšēja pieteikšanās.

Adrese: “Bērzzemnieki”, Zasa, Zasas pagasts, Jēkabpils novads
Koordinātes
56.2916, 25.9786
Kontakti: mobilais telefons+371 25239748 facebook-iconfacebook.com/nyxandiris/web icon  mājaslapa

Zasas dzirnavas

1887.gadā būvētā ūdensdzirnavu ēka.

Piedāvājumā banketu zāle konferencēm un svinībām, piepūšamo atrakciju un telšu noma, laivu un SUP dēļu noma, kempinga vieta. Izveidota ekspozīcija par dzirnavu vēsturi.

Adrese: Zaļā iela 12, Zasa, Zasas pagasts, Jēkabpils novads
Koordinātes
56.2956, 25.9793
Kontakti: mobilais telefons+371 20348316  facebook-iconfacebook.com/MillofZasa

Stallis “Ūsiņš”

Nodarbojas ar zirgu jāšanas sportu, jāšanas sporta nometņu rīkošanu, treniņsacensību organizēšanu u.c.Tūristiem piedāvā izjādes ar zirgiem un braucienu ar plostiem pa Daugavu.

Iepriekšējā pieteikšanās

Adrese: “Luģenieki”, Ābeļu pagasts, Jēkabpils novads
Koordinātes
56.4442, 26.0511
Kontakti: mobilais telefons+371 26334749

Aicinām skatīt Jēkabpils novada bukletu, spiežot ŠEIT >>

Ēkas, trenažieru zāles un citu pakalpojumu pieejamību skatīt ŠEIT>>

Apskates objekti Sēlijas teritorijā (informācija dažādās valodās):

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv