Akcija “Iepazīsti savu novadu”

iepazīsti savu novaduSākot ar 2016. gada 1. jūliju, Jēkabpils novadā tika uzsākta akcija-izaicinājums „Iepazīsti savu novadu”. Tās ietvaros ģimenei, kas saņēmusi uzaicinājumu, jānobildējas kādā sev mīļā vietā novadā ar īpašu ceļojošo akcijas simbolu, un tas jānodod citai ģimenei citā novada pagastā. Bildes, iesniedzot arī nelielu aprakstu, tiks apkopotas, un no tām tiks veidots kopīgs foto albums un izstāde.

Akcijas mērķis: iesaistīt 100 Jēkabpils novada ģimenes 100 sava novada skaistāko vietu atrašanā un popularizēšanā līdz Latvijas simtgades svinībām 2018. gadā. Akcijā var piedalīties jebkura novadā dzīvojoša ģimene. Iniciatīvas autori – Leimaņu pagasta iedzīvotāji.

Akcijas NOLIKUMS

 

STARTS: Poru ģimene

DSC06517

Poru ģimene pie dižliepas Leimaņu pagastā, netālu no Bērzgala skolas.

Papildus attēls

Īpašs koks mūsu pagastā, kuru apbrīnojām un tā apkārtmēru mērījām gan savā skolas laikā, gan tagad kopā ar bērniem.

 

2. Lācīšu ģimene

Lācīšu ģimene pie vējdzirnavām Kalna pagastā

Mūsu dzirnavas… Bērnībā – viens no “štābiņiem”. Dažu jaunības noslēpumu glabātāja. Tagad vienkārši saista. Varbūt ar savu neizstāstīto stāstu? varbūt tāpēc, ka tām piemīt senatnes “elpa”? Bet varbūt tāpēc, ka mūsu…

3. Kudlišku ģimene

Kudlišku ģimene atpūtas vietā “Sēnīte” līdzās dabas liegumam “Ābeļi”

Mēs, Kudlišku ģimene esam viena no retajām ģimenēm, kas dzīvo dabas lieguma “Ābeļi” teritorijā. Izvēlējāmies arī to popularizēt. Dabas liegums ir izveidots tāpēc, kad šeit ir sastopama lielākā dzeņu un dzilnu populācija Baltijā. Uz šejieni brauc ļoti daudz ogotāju un sēņotāju, kas īsti neapzinās kādas dabas bagātības teritorijā te atrodas. Mēs fotogrāfējāmies vienā no atpūtas vietām, kas atrodas lieguma teritorijā. Agrāk šī “Sēnīte” kalpoja arī kā pietura autobusam.  Mūsu ikdiena aizrit dzīvojot šinī dabas krāšņumā.

4. Namiņu  ģimene

Namiņu ģimene pie meža kaķa trases Dignājas parkā

Dignājas skaistajā parkā ir atklāta mazā meža kaķa trase. Tajā brīvo laiku var pavadīt gan lielie gan mazie.
Blakus atrodas arī ugunskura vieta no kura paveras brīnišķīgs skats uz Daugavas senleju.

5. Saviču ģimene

Saviču gimene pie Dignājas evaņģēliski luteriskās baznīcas.

Simbols nonāca arī mūsu – Saviču ģimenes rokās. Mūsu izvēlētā vieta ir Dignājas luterāņu baznīca. Izvēlējāmies šo vietu, jo tā pamazām tiek atjaunota un uzlabota, šeit  var gan krustīties, gan laulāties, gan vienkārši apmeklēt dievkalpojumu.

6. Miežānu ģimene

Miežānu ģimene jaunatklātajā atpūtas vietā Dunavas pagasta Sudrabkalna muižas dārzā.

Miežānu ģimene vēlas iepazīstināt ar jaunatklāto atpūtas vietu Dunavas pagasta Sudrabkalna muižas dārzā. Šī vieta agrāk bij aizmirsta un nesakopta, bet pateicoties Sudrabkalna jauniešu entuziasmam un projekta ,,LMT Latvijai” līdzfinansējumam, ir tapusi vieta kur var atpūsties jebkurš Jēkabpils novada iedzīvotājs. Šī vieta mūsu ģimenei ir svarīga, jo tā ir tapusi mūsu mazajā ciematiņā ar pašu spēkiem, tajā var atpūsties no pilsētas steigas, vai pavadīt omulīgus vakarus pie ugunskura.

7. Bikaunieku ģimene

Bikaunieku ģimene pie Dignājas pamatskolas.

Dignājas pamatskola – tā ir mūsu gaismas pils.Te mācījušies mūsu vecāki,arī mēs un mūsu bērni. Šeit savu ozolu iestādījis Kārlis Ulmanis, tā dodams svētību skolas pastāvēšanai.

8. Ģeidānu ģimene

Ģeidānu ģimene pie Zasas kultūras nama

Ģeidānu ģimene pie Zasas kultūras nama.

Zasas kultūras nams – šī noteikti ir mūsu ģimenes mīļākā vieta. Mēs visi mīlam dejot, tādēļ gandrīz katras brīvdienas mūsu ceļš ved uz Zasas kultūras namu, kur pavadām laiku cītīgi mēģinot, un tas nu jau kļuvis par mūsu ģimenes otrajām mājām.

9. Mikušānu ģimene

Mikušānu ģimene uz tiltiņa pār Dzirnupi Zasas muižas parkā.

Mikušānu ģimene uz tiltiņa pār Dzirnupi Zasas muižas parkā.

Viena no mūsu ģimenes iemīļotākajām vietām Jēkabpils novadā ir tiltiņi pār Dzirnupi Zasas parkā! Šie tiltiņi ne tikai atsauc atmiņā mūsu kāzu dienu, bet ir mūsu ģimenes iecienītā vieta, kur baudīt parka skaistumu – no viena tiltiņa vakaros var vērot kā peldas bebri, no otra var noskatīties uz skaisto gulbju pāri, bet uz citiem vienkārši ļauties dabas burvībai. Draugus, kas pie mums ciemojas pirmo reizi, mēs noteikti  aizvedam uz parku un, ejot pār tiltiņiem stāstam ticējumu par to, ka, ja pār kādu tiltu pāri iet pirmo reizi, tad vajag ievēlēties vēlēšanos un kāpt uz tilta ar labo kāju, lai tā piepildītos. (Draugi saka, ka šis ticējums  Zasas parka tiltiņiem darbojoties!)

10. Lācīšu ģimene

Lācīšu ģimene pie Mežgales kultūras nama Leimaņu pagastā.

Lācīšu ģimene pie Mežgales kultūras nama Leimaņu pagastā.

Mēs par vienu no ievērojamākajiem objektiem Mežgalē izvēlējāmies Mežgales kultūras namu, jo tā ir viena no celtnēm, kura ir uzcelta tajā pašā gadā , kad mēs esam dzimuši (šogad 50 gadi).

Ar šo ēku mums saistās vairāki svarīgi notikumi mūsu dzīvē. Man – Līgai – pirmās bērnu Jaungada eglītes, pirmās balles un pilngadības svētki. Mežgales KN notika mūsu svinīgā kāzu ceremonija. Arī mūsu meitas Zaigas pirmās bērnu eglītes notika Mežgales KN, un, protams, deju kolektīva “Deldze” pirmie 10 gadi (mēs abi esam kolektīva dalībnieki no pirmās dienas) – mēģinājumi, koncerti, un dažādi citi pasākumi.

Šajā sakarā, aicinām visus, kuriem saistās jaukas atmiņas ar Mežgales KN, 2017. gada 30. septembrī uz pasākumu “Mežgales KN – 50”. Būsiet laipni gaidīti!

11. Grandānu ģimene

Grandānu ģimene sporta kompleksā “Pilskalni”.

Šī vieta mūsu ģimenei ir īpaša, jo šeit ir dzimis Inguss, un trase ir tēva īpašums. Šeit pavadīta bērnība, vērojot tēva gaitas autosportā, vēlāk arī brāļa Intara… Šobrīd stafeti pārņēmis kaimiņš Māris. Šī vieta ir īpaša arī apkārtējiem, jo visi, kas piedalās šīs vietas sakopšanā un attīstībā, dara to no sirds! Ierodoties šeit, to var arī sajust. Šī vieta pievelk ikvienu! Šeit satiekas visi, kam autosports ir sirdī un benzīns asinīs.

12. Avotiņu ģimene

Avotiņu ģimene pie Daugavas plostnieku akmens Dunavas pagastā.

Avotiņu ģimene pie Daugavas plostnieku akmens Dunavas pagastā.

Mēs, Avotiņu ģimene kā ievērojamu vietu savā Dunavas pagastā izvēlējāmies piemiņas akmeni Daugavas plostniekiem. Šī vieta atrodas ļoti skaistā vietā Daugavas krastā, no kurienes paveras brīnišķīgs skats uz likteņupi. Daudzi garāmbraucēji izvēlas šo vietu lai atvilktu elpu. Pie šī piemiņas akmens ir ierīkota arī atpūtas vieta, kur var atpūsties un vērot brīnišķīgo dabu.

13. Dzelmju ģimene

Dzelmju ģimene sakārtotajā Vandānu ciema centrā Dignājas pagastā.

Šajā vietā kolhoza laikā bija degvielas uzpildes stacija un tā bija mūsu mammas ilggadēja darba vieta. Daudzus gadus šī vieta bijusi atstāta novārtā, bet tagad, pateicoties biedrībai “Cirkuži”, tā ir ieguvusi jaunu elpu. Esam priecīgi, ka ir uzņēmīgi cilvēki, kas sakārtojuši skatu krustojumā, kur satiekas mūsu novada 3 pagastu – Zasas, Dunavas un Ābeļu ceļi.

14. Rubeņu ģimene

Račkovsku ģimene pie Zasas vidusskolas Zasas pagastā.

Rubeņu ģimene pie Zasas vidusskolas Zasas pagastā.

Mūsu izvēlētā vieta Jēkabpils novadā ir Zasas vidusskola. Tā atrodas skaistā vietā līdzās Zasas muižas parkam. Ar šo vietu saistās atmiņas par skolas gadiem, te ir mācījušies gan vecāki, gan arī vecvecāki.

 

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv