Nekur nav tik labi kā mājās

Download PDF

Maija mēnesis ir bagāts dažādiem notikumiem, kultūras norisēm, svētkiem. Arī daba mostas pēc ziemas, viss zaļo un zied, smaržo gaiss, un esam atkal vasaras gaidās.

14. maijā Rubenes kultūras namā notika Latvijai veltīts pasākums, laikā starp Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pasludināšanas dienu, mātes dienu, ģimenes dienu.

Gatavojoties Latvijas simtgadei šogad aizsākta jauna tradīcija-Baltā galdauta svētki,

ar mērķi iedibināt un stiprināt tradīciju cilvēkiem pulcēties pie viena galda ģimenes, draugu, kaimiņu vai kopienas lokā, apzināti svinot savas valsts esību un godinot tos, kuri palīdzējuši to radīt un nosargāt.

Pasākums sākās ar rokdarbu izstādes “Manis pašas radīts” atklāšanu. Izstādē ar saviem darbiem piedalījās kultūras nama rokdarbu pulciņa dalībnieces- Valija Bogdāne, Anta Rubiķe, Ligita Zālīte, Elza Zakarevska, Anita Miķitova, Edīte Virbule, Ina Dāboliņa, Laura Valaine un Daiga Spēka. Izstādē arī apskatāmas Rubenes pagasta Slates ciema trīs tautiskās jostas, katra savā rakstā, kuras audusi Daiga Spēka.

Koncerta programmai kultūras nama vokālie ansambļi gatavoja Raimonda Paula dziesmas, jo šogad ir komponista jubilejas gads. Koncertā piedalījās kultūras nama trīs vokālie ansambļi Sandras Radiņas vadībā – sieviešu vokālais ansamblis “Kantilēna”, jauktais vokālais ansamblis „Ā‘re”, bērnu un jauniešu vokālais ansamblis “Puķuzirņi”.

Koncerts noslēdzās ar sadziedāšanos ansambļiem ar skatītiem. Emocionāli un skaisti.

Pasākuma noslēgumā kopīga tikšanās un sarunas pie tējas un svētku kliņģera visiem apmeklētājiem un dalībniekiem.

 

Izstāde apskatāma Rubenes kultūras namā līdz 25.maijam no 9.00- 16.00

 

Inta Tomāne, Rubenes kultūras nama vadītāja

Autores foto

 

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv