Septembris Rubeņu pamatskolā un ne tikai…

Download PDF

Aiziet vasara pār kalnu,
Aiziet puķēs dusēt,
Līdz pat jaunam pavasarim
Viņai sēklās klusēt.
(G. Micāne)

Ļoti iespējams, ka 1. septembris sen nebija tā gaidīts kā šogad. Pēc iepriekšējā pandēmijas viļņa ar attālināto mācību procesu, kad klasesbiedru un skolotāju sejas lielākoties bija redzamas tikai ekrānos, kad, apgūstot jaunas gudrības, daudz bijis jāmeklē un jāpēta pašiem, nu var atkal pačalot ar draugiem klātienē, parunāt ar skolotājiem par dzīvi un stundās ļauties skolotāja vadībai. Īsi sakot, izbaudīt visu to, ko apzīmē ar vārdu “skola”.

Aptaujā par Covid-19 laiku skolēni raksta: “Ilgojos pēc skolas, skolotājiem, skolas telpām, soliem, pasākumiem, pēc draugiem, klasesbiedriem, skolasbiedriem. Garlaicīgi mācīties bez klasesbiedriem.” 84% skolēnu apgalvo, ka priecājas par iespēju mācīties klātienē.

Zinību dienas svētku uzrunā arī skolas direktore pauž domu, ka skola, kurā neskan bērnu čalas, ir tukša un skumja. Zālājā skolēni no āboliem veido sveicienus skolai.

Septembris- Dzejas mēnesis. Bērni meklē rindas, ko rakstīt uz asfalta. Gājēju celiņš, kas sākas pie skolas, noklājas skaistiem vārdiem par pasaules lietām.

14. septembrī 3., 5. un 6. klases skolēni dodas uz Dunavas pagasta Raiņa muzeju “Tadenava”, lai piedalītos Dzejas dienu pasākumā “Pupuķis un Garā pupa”. Skan dzeja bērniem, mūzika un stāsti par putniem. Pasākumā piedalās dzejniece Inese Zandere. Otrajā daļā norisinās trīs radošās darbnīcas, kurās apmeklētāji var kopā ar ornitologu Viesturu Ķeru, mākslinieci Rebeku Lukošu un mūziķi Jāni Šipkēvicu pētīt un radoši attēlot putnu pasauli. Noslēguma koncertā kopā ar Jāni Šipkēvicu radoši līdzdarbojas visi pasākuma dalībnieki.

17. septembrī, atzīmējot Meža dienas un Pasaules talkas akciju “Laimes koki”, visi skolēni un skolotāji dodas uz Rubenes dabas parku, kur kopā ar Rubenes dabas parka darbiniekiem piedalās tūju stādīšanā. Tiek iestādītas 104 tūjas. Kad kociņi paaugsies, zaļās zaru mežģīnes priecēs ļaudis, ejot pa celiņiem.

24. septembrī skolotāji dodas uz Guntara Rača autorkoncertu Asarē. Rotaļīgs humors, trīs ģitāru skaņas un dzeja aiznes klātesošos sapņainu pārdomu pasaulē. Iepazīšanās ar jaunā dzejoļu krājuma “365” trešo daļu, dziesmas ar Guntara Rača vārdiem, atmiņu stāsti par dzejoļu rašanos, autogrāfs nopirktajā grāmatiņā- jauks ieguvums piektdienas vakarā.

28. septembrī 5 skolēni no dažādām klasēm dodas uz Jēkabpils Mežaparku, lai piedalītos Jēkabpils novada skolu sporta sacensībās rudens krosā. Spēks un izturība jāpārbauda kādā no 500 m, 1000 m un 1500 m distancēm. Paldies visiem, kas piedalījās!

Tuvojas Miķeļdiena. Sākumskolas bērni no dabas veltēm veido Miķelīšus. 29. septembrī- Miķeļos skolas pagalmā skan kora un dramatiskā pulciņa dalībnieku sagatavotā literāri muzikālā kompozīcija par draugiem un draudzību. Visi skolēni var dziedāt līdzi un piedalīties rotaļīgā dejā.

Vēl esam skolā, vēl varam uzsmaidīt viens otram un cerēt, ka tā arī būs, bet… Diemžēl vienmēr ir kāds “bet”. Nevaram pulcēties visi kopā telpās, jāstaigā maskās, jādezinficē rokas, jānodod analīzes. Un kas zina, cik ilgi vēl varēsim būt skolā. Savās pārdomās par šo dzīves laiku skolēni aicina “samierināties ar to, kas ir”, un “sagaidīt to mirkli, kad viss norimsies”. Kā risināsies notikumi tālāk, neesot atkarīgs “no pāris cilvēkiem, bet gan no visas Latvijas”.

Lai visiem veselība- viens no lielākajiem dārgumiem, kas cilvēkam vien var būt! Lai spēks un izturība šajā sarežģītajā laikā!

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv