28. augustā amatniecības centrs “Rūme” aicina uz “Ābolu tirgu” Zasā

Download PDF

Spied uz attēla, lai skatītu to lielāku!

Mūsu īsā, skaistā vasara pamazām atkāpjas, dārzos smaržo āboli, mežos no sūnām lien laukā brūnas baraviku cepures, bet siltumnīcās briest sārti un dzelteni tomāti. Agrajam rudenim ir savs, īpašs skaistums, kas parādās lielās bļodās ar augļiem, kastēs ar dārzeņiem, smaržvielu un garšvielu buntēs. Virtuvēs vēdī etiķis, krustnagliņas un lauru lapas, bet tīri izbirstētas burciņas gaida rindā uz ievārījumiem un marinējumiem.

Lai dalītos izaugušajās bagātībās, salīdzinātu savu ražu ar kaimiņa, iegādātos lauku labumus no paša audzētāja, palielītos un papriecātos, Jēkabpils novada amatniecības centrs “Rūme” aicina uz “Ābolu tirgu” – gadatirgu 28. augustā, no plkst. 14.00 līdz 17.00. Pats par sevi saprotams, ka rudens raža nav tikai kartupelis, burkāns un sīpols, raža ir viss, kas pa gadu sastrādāts, arī amatnieku un mājražotāju, ne tikai dārzkopju rokām.

Tāpat, pasākuma laikā notiks labāko “Ziemas burciņu” recepšu apbalvošana, un, kas to zin’, varbūt jau šoruden pat izlemsiet nomēģināt kādu no šīm receptēm, lai pagrabā savu zvaigžņu brīdi gaidītu kāds pavisam īpašs gardums.

Rudeni gadatirgū iespēlēs muzikanti no Vidzemes: kapella “Ziemeļmala” un Valdis Andersons. Skanēs “ieviņas” ermoņikas, mutes harmonikas un dažādas cītaras. Bet ražas danci iegriezīs mūsu jestrākie dejotāji, kā ražas svētkiem tas allaž ir piestāvējis!

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv