Par godu Zinību dienai tapusi ziedu izstāde Leimaņos

Download PDF

Par spīti lietum un vējam 31. augustā Latvju zīmju parkā Leimaņos tapa jau pēc kārtas 21. ziedu izstāde “Sarunas ar ziediem”! Tradicionālais sveiciens visiem novada iedzīvotājiem un viesiem 1. septembrī – ar novēlējumu “Bites čaklumu mācībās”!

Šajā reizē aicinājām visa jaunā Jēkabpils novada radošos kolektīvus veidot savas ziedu kompozīcijas, kas raksturotu viņu novadu.

Aicinājumam atsaucās bijušais Krustpils novads ar “cimdiņu”, bijušais Viesītes novads ar “ozolzīli” un bijušais Salas novads ar puķu grozu.

Leimaņu Tautas nams pārstāvēja savu novadu ar veidoto ziedu kompozīciju – bišu stropu jeb bišu saimes “auli” ar 10 bitēm, kuras simbolizē 7 bijušos novada pagastus un 3 bites – atlidojušos ciemiņus no kādreizējiem Krustpils, Salas un Viesītes novadiem.

No Krustpils puses atceļoja moderns, interaktīvs simbols – cimdiņš ar QR kodu, kuru noskenējot var noklausīties izsmeļošu, interesantu bijušā Krustpils novada stāstu!

Viesi no Salas puses dāvināja rudenīgu viršu ziediem pildītu grozu un puķes no Sēlpils Zvejnieklīča, kuras ziedēs ne tikai šajā rudenī, bet arī pavasarī! Birzieši atveda ziedu slotas, uz kurām var lidot…

Kultūras darbinieki no Viesītes puses atveda vienu no saviem simboliem – ozolzīli!

Paldies visiem, kas nenobijās un rotāja mūsu Latvju zīmju parku ar skaistām ziedu kompozīcijām! Lai veicas visiem jaunajā mācību gadā!

 

Ar fotogrāfijām var iepazīties Leimaņu Tautas nama Facebook lapā.

 

Līga Lācīte, Leimaņu bibliotēkas vadītāja

Foto: Kaspars Sēlis

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv