13. un 14. augustā uz romantiskām nakts pastaigām aicina Zasas muižas parks

Download PDF

13. un 14. augustā, no plkst. 20.00 līdz 24.00, divas zvaigžņotas, sienāžu sanēšanas pielietas augusta naktis, Zasas muižas parks aicina uz “Gaismas un leģendu saspēles” romantiskajām pastaigām. Parkā spēlēsies 15 gaismas objekti, skanēs mūzika un vietējās leģendas – patiesas un drusciņ izdomātas, saldas un mazliet biedējošas, vēsturiskas un teiksmainas.

Zasas muižas parks, kas esot samazināta Gatčinas parka kopija, uzsākts veidot jau 18. gadsimtā. Uzkalniņi, saliņas, līcīši, romantiski soliņi, apsūnojuši varenu koku stumbri, līkloču celiņi, svešzemju koki un ozolu birzis – tik ainaviski dažāds tas bijis vienmēr, taču pēdējos gados apmeklētājiem pieejamā parka teritorija ir jūtami paplašināta. Lai lēnā solī izstaigātu visu parka teritoriju, apstātos uz katra no 15 tiltiņiem, klusībā iztiktu savas slepenās vēlēšanās un izbaudītu gaismu spēles atspulgus Dzirnupītes tumšajos ūdeņos, pastaigai atvēliet kādas divas stundas!

Iespējams, ka šajās naktīs satiksiet arī pašu Zasas baronu un baronesi. Varbūt piemiegsiet ar aci kādai no Pēterburgas freilenēm? Baroniem patiks, ja, pirms došanās prom, atstāsiet tiem laba vēlējumus pie “Sēlijas prasmju muzeja”.

Pastaigas nogurdinātos aicināsim stiprināties āra kafejnīcā, bet par to, lai varētu pārvest mājās taustāmas atmiņas, būs parūpējušies nakts tirgus amatnieki.

Ja šajās naktīs parkā jūtat virs galvām mīkstu spārnu vēdas, ziniet, ka tā ir Zasas mūza, kas dzīvo lielo, seno koku ēnainajos vainagos un gaida jūs Zasā atkal un atkal.

 

Pasākums apmeklējams bez maksas.

Pasākuma laikā var tikt filmēts un/vai fotografēts. Iegūtie foto/video materiāli var tikt izmantoti publicitātes, reklāmas un sabiedrības informēšanas nolūkos.

Lūdzam būt atbildīgiem un turpināt ievērot Covid-19 izplatības mazināšanai noteiktos ierobežojumus un noteikumus.

 

Papildus info:

Ilze Cekule,
(vecā) Jēkabpils novada Kultūras pārvaldes vadītāja
+371 20371520
ilze.cekule@jekabpils.lv

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv