Palielina Sēlijas mazo upju šarmu

Biedrība “Sēlijas laivas” sadarbībā ar Raiņa muzeju “Tadenava” realizē projektu “Straumē ar Raini”, kura laikā no koku sagāzumiem tiks attīrīta Eglona un noorganizēts kopienu saliedējošs un vides izglītību veicinošs pasākums.

Sestdien, 10. jūlijā, plkst. 10.00 notiks Eglonas upes talka. Tikšanās pie Gandru tilta. GPS. koordinātas: 56º11’56.1”,26º05’14.4”. Talkas uzdevums ir Eglonas upes piemērošana aktīvai laivošanai 15 kilometru garā posmā, izvācot no tās iekritušos kokus. Svarīgi uzsvērt, ka koku zāģēšana un izvākšana tiks minimizēta, jo līdzšinējā pieredze rāda, ka upes piemērošanu laivošanai nav jāveic katra kritušā koka sazāgēšana un izvākšana, tieši pretēji – pārsvarā ir jāveic koku daļu izvākšanu, tik daudz, lai pa kādu pusi laivotāji var tikt garām; tikai atsevišķos gadījumos nepieciešams izvākt visu koku.

Laivošanas inventārs tiks nodrošināts. Ierašanās iepriekš piesakoties pa tālr. 20034392 (Ričards), lai saskaņotu darbarīku veidus un daudzumu. Dalībnieku skaits līdz 20 personas. Līdzi nepieciešams digitālais Covid-19 sertifikāts. N!B! Paredzēts fiziski smags darbs. Lūgums kritiski izvērtēt savus spēkus šāda darba veikšanai.

Projekta noslēgumā, 5. septembrī plānots pasākums “Pikniks ar Raini” – kopienu saliedējošs aktīvās atpūtas un vides izglītības pasākumu Raiņa muzejā “Tadenava” ar aktīvu dabas izzināšanu, vides spēļu spēlēšanu un kopienas dziesmotā piknika organizēšanu.

Biedrība “Sēlijas laivas” ar Jēkabpils novada pašvaldības finansiālu atbalstu realizē projektu, kura mērķis ir aktivizēt iedzīvotājus savstarpējās komunikācijas un sadarbības uzlabošanai pandēmijas un pēc pandēmijas laikā, veicināt iedzīvotāju izglītošanu ar vidi saistītos jautājumos, veicināt mūžizglītības pasākumu īstenošanu un ar netradicionālām metodēm popularizēt novada tēlu.

Projekts ir pērn Jēkabpils novada pašvaldības atbalstītā projekta “Domā globāli, rīkojies lokāli” turpinājums. Pagājušajā gadā iedzīvotāju atsaucība bija necerēti liela, kas vieš pārliecību, ka šāda veida  aktīvās atpūtas un pilsoniskās līdzdalības pasākumi Jēkabpils novada iedzīvotājiem ir nepieciešami.

Projekta kopējās izmaksas sastāda EUR 819,5, no tiem pašvaldības finansējums EUR 700 un biedrības līdzfinansējums EUR 119,5.

Biedrība “Sēlijas laivas” reģistrēta Aknīstē 2018. gadā un savā neilgajā darbības laikā jau guvusi ievērību Nevaldības organizāciju jomā. Līdz šim īstenoti 8 dažādu finansētāju atbalstīti projekti un vairākas brīvprātīgās vides sakopšanas iniciatīvas. 2019. gadā biedrība uzvarēja Eiropas lauku parlamenta konkursā par iedvesmojošāko vietējās iniciatīvas stāstu, pārstāvot Sēliju Spānijas ciemā Kandā.

Santa Šmite,
biedrības “Sēlijas laivas” projektu vadītāja