Lieldienu ceļojums

Download PDF

4. aprīlī Jēkabpils novada teritorijā notika svētku piedzīvojums – Lieldienu ceļojums ģimenēm un visiem interesentiem. Novada pagastu teritorijas bija ietērptas svētku rotā, izvietojot dažādus tematiskus noformējumus un vides objektus. Katrai komandai bija uzdevums atrast un nofotografēties pie norādītajiem objektiem + papilduzdevums – iesūtīt savu skaistāko Lieldienu olu fotogrāfiju. Lieldienu rītā jau no plkst. 9.00 varēja doties ceļojumā!Kopumā akcijā piedalījās 35 dalībnieku komandas. Pagastus apceļoja: Ābeļu – 14, Dignājas – 16, Dunavas – 14, Kalna – 15, Leimaņu – 15, Rubenes – 13, Zasas -14 komandas. Cik nu kuram bija spēka un gribēšanas, taču 8 komandas paciemojās visos 7 novada pagastos. Mājasdarbs tika izpildīts lieliski- oliņas krāsainas, raibas un košas. Un kur nu vēl ziedu kompozīcijas un dažādi svētki elementi galdā.

Komandu nosaukumi arī oriģināli un iedvesmojoši – Piktie truši, Gatēns un Ritēns, Oliņ, boliņ, Krāsainās Kinderolas, Grabulīši, Mazie Ļipauši, Jūru komanda, Suņi zaķiem pēdas dzina, purvus, mežus bradājot. Vau, vau, vau, vau, vau!, Divatā, Radiņi, Lācīši, Jautrais trio, Subatieši, LULŪ, Nomaldījies zaķēns, Mikuči, 2 metri, Goču Ļipausis, JR, Māsu duo, Plāņi, Vandānu čiepas, Jautrīši, Bārzores zaķi, Sandija dodas piedzīvojumā un Geižānu ģimene, Rusiņu ģimene, Grandānu ģimene, I.Līce/Ieva un Mārcis, Iluta, Kristīne K., D.Petrovska, Kitija un Rebeka, S.Kusiņa, Inese un Matīss.

L.Aišpure (Zasas pagasts): patīkami pārsteidza negaidīti lielā atsaucība un interese par mūsu organizēto piedzīvojumu. Lai arī šīs nebija siltākās un saulainākās Lieldienas, kādas piedzīvotas, daudzi no jums izvēlējās tās pavadīt svaigā gaisā, apceļojot Jēkabpils novadu, un tas mūs ļoti priecē! Prieks par dalībnieku radošumu un ģimenisko siltumu, kuru izstaro iesūtītās fotogrāfijas. No krāsaino, skaisto Lieldienu olu fotogrāfijām, iespējams, kādās citās Lieldienās izveidosim fotoizstādi, jo tās patiešām bija krāšņas!

I.Dombrovska (Ābeļu pagasts): patīkami pārsteidza Jūru komanda, kas visus objektus izstaigājuši kājām – 25 km nav joks! Skaistas un krāsainas ir mājasdarbu bildes ar košām Lieldienu olām. Tika saņemtas daudzas pateicības par lieliski pavadīto laiku, taču jāatzīst, mēs tikai izvietojām objektus ceļošanai, labo garastāvokli un pozitīvo gaisotni radījāt jūs paši.

I.Tomāne (Rubenes pagasts): lieliskie ceļotāji, gan mazie, gan lielie cītīgi meklēja objektus, jo ne visus varēja tik vienkārši atrast. Bērniem saistoša bija putnu taka ar tautasdziesmām par Lieldienām. Izejot taku bija iespēja ripināt līdzpaņemtās oliņas. Priecēja iesūtītie mājasdarbi dažādos noformējumos un vietās. Mazā Sandija arī krāsošanas procesu ir atsūtījusi, jo tas ir pašas darbiņš un prieks par to. Paldies aktīvajiem ceļotājiem! Paldies čaklajiem palīgiem par veikto kopdarbu svētku sajūtas radīšanā. Paldies Slates sabiedriskā centra darbiniekiem, parka darbinieku komandai, Rubeņu pamatskolai. Īpašs paldies uzņēmējiem R. un A.Timofejeviem. Pie veikala Lieldienu rītā tika veikti vēl pēdējie darbiņi un mastā plīvoja Sēlijas karogs. Tas liecina par to, ka šeit dzīvo īsti Sēlijas patrioti.

G.Audzītis (Kalna un Leimaņu pagasts): Lieldienu rīta cēlienā ceļotāji bija nedaudz pasīvi, taču pēcpusdienā parādījās liela aktivitāte abos pagastos. Čaklākie izrādījās ģimenes un bērni. Mājasdarbi arī bija rūpīgi gatavoti- oliņas viena par otru skaistākas un interesantākas.

A.Čakstiņs (Dignājas un Dunavas pagasts): Patīkams Lieldienu pārsteigums Dignājas un Dunavas pagastos tika saņemts no Lieldienu Piedzīvojuma dalībnieku lielās atsaucības un mīļuma, kuru varēja sajust no iesūtītajām fotogrāfijām!

Ļoti iepriecināja tas, ka šajā pasākumā piedalījās vietējie pagastu iedzīvotāji!

Protams, arī no blakus novadiem! Krustpils novada Kūku pagasta komanda – Grabulīši – bija prieks jūs iepazīt!

“Suņi zaķiem pēdas dzina…” – lieliski eksponēja mājas darbu – krāsotās olas!

Jūs bijāt lieliski – paldies par sniegto pozitīvo emociju lādiņu! Tiksimies arī klātienē!

Paldies A.Mikulānam un I.Strožai Dignājā un I.Bondarei-Drancānei Dunavā par palīdzības sniegšanu noformējuma veidošanā un paldies visiem čaklajiem palīgiem.

Lai Jums visiem labi veicas un vasarā nekož odi!

Uz tikšanos klātienē!

Jēkabpils novada Kultūras pārvalde

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv