Biedrības “Ūsiņš” projektu virza LEADER Dižprojekts 2020 balvai

Download PDF
Biedrība “Lauku partnerība “Sēlija”” LLF iniciētajai Latvijas partnerību balvai LEADER Dižprojekts 2020 izvirzījusi biedrības “Ūsiņš” projektu “Jāšanas sporta centra izveidošana biedrībā “Ūsiņš”, otrā kārta”.
Dižprojekts 2020 nominācija tiks piešķirta, balstoties uz partnerību, ekspertu un sabiedrības balsojumu.

Biedrība “Lauku partnerība “Sēlija”” Latvijas Lauku foruma iniciētajai Latvijas partnerību balvai “LEADER Dižprojekts 2020” izvirzījusi biedrības “Ūsiņš” projektu “Jāšanas sporta centra izveidošana biedrībā “Ūsiņš”, otrā kārta”.

Projekta ietvaros Ābeļu pagasta “Caunīšos” tika uzbūvēta jāšanas sporta manēža 990km2 platībā, aprīkota ar ugunsdrošības sistēmu un elektrību, lai nodrošinātu jāšanas sporta treniņu kvalitāti, sacensību rīkošanu neierobežos laikapstākļu sezonalitātē, organizēt zirgu vērtēšanu, demonstrēšanu, jaunzirgu skates. Manēžas laukuma pamatam tika savesta smilts, kas sablietēta un ikdienā tiek uzturēta ar speciālu līdzinātāju, nodrošinot kvalitatīvu jāšanai paredzēto smilšu pamatu. Manēžā ievilkts arī ūdensvads, kas paredzēts smilts laistīšanai pēc nepieciešamības. Projekta rezultātā attīstīsies Jāšanas sporta aktivitātes, kas dos būtisku ieguldījumu visā partnerības teritorijā.

Biedrības “Ūsiņš” sportisti un arī apkārtējo zirgu staļļu sportisti manēžu lieto jau trešo sezonu un ir ļoti apmierināti ar darbību – manēža pilnībā pilda savu funkciju un ir noslogota līdz astoņām stundām dienā. Šeit sportisti kvalitatīvi sagatavojās sacensībām, gūst labus rezultātus un ir spējīgi konkurēt ar labākajiem Latvijas jātniekiem. Sportistiem ir piesaistīta sertificēta trenere divās sporta disciplīnās – konkūrā un iejādē. Šobrīd treniņi notiek visu gadu, neatkarīgi no laika apstākļiem. Manēžā tiek rīkoti arī citi pasākumi, piemēram, apmācības, semināri, zirgu vērtēšana.

Realizētais projekts papildina biedrībā paveikto, kas būtiski attīsta bērnu ķermeni un garīgo pasauli. Šis projekts ir patiess lepnums!

Projekta kopējās izmaksas: EUR 73 600.00, ELFLA publiskais finansējums: EUR 51520.00.

“Dižprojekts 2020” nominācija tiks piešķirta, balstoties uz partnerību, ekspertu un sabiedrības balsojumu.

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv