Mūsu mazais pārgājiens

Download PDF
Zasas vidusskolas 3. klases skolēni piedalījās konkursā “Mūsu mazais pārgājiens 2020”, ko organizēja Zemkopības ministrija sadarbībā ar AS“Latvijas valsts meži” un Latvijas Kokrūpniecības federāciju.

Mēs – 3. klase – 30. oktobrī devāmies pārgājienā. Mūsu ceļš veda uz veco Zasas pagastmāju. Tur mēs iepazināmies ar 1. Pasaules kara sekām. Uz sienas varēja redzēt ložu “pēdas”. Tālāk mūsu ceļš veda uz veco Zasas stacijas ēku. Tur mēs uzzinājām visu par bānīti. Tālāk devāmies uz mežu. Šajā mežā mēs atradām lielas bedres, kur bija sprāgušas lodes. Bedres bija daudz un tik lielas un iespaidīgas, ka mēs tajās varējām noslēpties. Nonācām pie ierakumiem. Ierakumi bija lieli un gari, arī mēs izmēģinājām tajos noslēpties. Spēlējām spēles: bija jāiet tikai pa nolauztiem kokiem, līdz nonākam līdz nākošajam objektam. Atradām vietu, kur bija noslēpts tanks. Šis mums bija liels piedzīvojums. Dažiem palika bail, vai mēs izkļūsim no meža. Diena mūs nelutināja, jo visu laiku smidzināja lietus. Salijuši, bet laimīgi atgriezāmies skolā. Mūsu pārgājiens turpinājās skolas muzejā, kur vēstures skolotāja mūs iepazīstināja ar daudzām kara lietām, kuras atrastas tepat Zasā. Liels paldies skolotājai Sarmītei Upeniecei par interesanto stāstījumu!
Šonedēļ saņēmām balvas no konkursa organizatoriem: Zemkopības ministrijas Atzinības rakstu, kā arī katrs skolēns saņēma tehno kladi, uzlīmi, grāmatzīmi un lineālu.
Skolēnu domas un iespaidus apkopoja skolotāja Sandra Vecumniece
Skolas arhīva foto

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv