Zasas vidusskola attālināti aizvada pirmo Erasmus+ projekta starpvalstu sanāksmi

Download PDF

Zasas vidusskola sadarbībā ar Jēkabpils novada pašvaldību 2020.gadā ir uzsākusi darbu pie Erasmus + projekta “The Knowledge of Languages – a World without Borders” (nr. 2020-1-LV01-KA201-077558) īstenošanas, kas tiek realizēts programmā “Erasmus+ stratēģiskās partnerības”, pamatdarbības veids: Erasmus+ 2.pamatdarbība (Key Action 2) “Sadarbība inovācijas veicināšanai un labas prakses apmaiņa”.

Projekts ir uzsākts šī gada novembrī un, ņemot vērā globālos COVID-19 izplatības ierobežojumus visā pasaulē, pirmā starpvalstu darba grupas tikšanās, kas bija plānota Čehijā, tika organizēta 2020. gada 24. novembrī attālināti ZOOM platformā.

Projekts ir liels izaicinājums Zasas vidusskolai, jo šajā projektā skola ir vadošais partneris un tikšanās attālinātā formātā bija kārtējais pārbaudījums – iepazīties attālināti ar partneriem no dažādām kultūrām un izglītības sistēmām. Pirmā sanāksme attālināti noritēja veiksmīgi, projekta koordinatore informēja dalībniekus ar aktivitātēm, partneru pienākumiem, programmas noteikumiem, savukārt dalībnieki, prezentēja savas izglītības iestādes, mācību saturu un pastāstīja vairāk par projektā iesaistīto mērķauditoriju un pieredzi citos starptautiskajos projektos. Neskatoties uz pārbaudījumiem, ko uzliek COVID-19 izplatības ierobežojumi, projekta dalībnieki ir apņēmības pilni realizēt projektu pilnā apmērā un, iespējams, veikt papildus aktivitātes, lai projekts rezultāts būtu ilgstpējīgāks.

Projekta mērķis – integrētā veidā, ar spēlēm un citām interaktīvām aktivitātēm, veicināt svešvalodu apguvi bērniem pirmsskolas iestādēs, izmantojot metodiskās vadlīnijas, veicināt vecāku interesi un iesaisti bērnu izglītības procesos, kā arī iegūt un dalīties pieredzē par svešvalodu apguvi projektā iesaistītajās valstīs.

Aktivitātes projektā:

  • 3 starpvalstu projektu sanāksmes (Čehija, Turcija, Norvēģija);
  • 2 intelektuālie rezultāti: metodiskais materiāls svešvalodu apguvei, digitālā vietne “Early Age Language Teaching Website”;
  • 2 rezultātu izplatīšanas pasākumi (Latvija, Turcija);
  • 2 mācību pasākumi pedagogiem (Rumānija, Latvija);

Projekta iesniedzēja organizācija – Zasas vidusskola, partneri: Čehija – “Lesni materska skola Jelinek”, Rumānija – “GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT PERLUTELE MARII”, Turcija – “Anamur ilce Milli Egitim Mudurlugu”, Norvēģija “Mobarn Røsandåsen barnehage”

Projekta plānotais realizācijas laiks: 01.11.2020 – 31.10.2022. Projekta kopējās izmaksas sastāda 109.912,00 EUR, tai skaitā Zasas vidusskolas budžeta daļa – 30.475,00 EUR. Erasmus + programmā projektu 100% līdzfinansē Eiropas Savienība

 

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv