Novembris – svētku mēnesis arī Dignājas pirmsskolā!

Download PDF

Lai arī valstī valda tik neierastie pandēmijas apstākļi, mēs, Dignājas pamatskolas pirmsskolas grupiņas, novembrī mācījāmies svinēt svētkus! Kā jau visi mēs zinām, novembrī Latvijā tiek svinēti folklorai raksturīgie svētki Mārtiņdiena, tiek pieminēti un godināti karavīri 11. novembrī Lāčplēša dienā, kā arī svinēta Latvijas dzimšanas diena 18. novembrī.

Dignājas pirmsskolas grupiņas “Ezīši” un “Mazie Ezīši” šogad kopā ar audzinātājam un auklītēm novembri pavadīja radoši un aktīvi, sākot ar masku darināšanu Mārtiņdienas svinībām, lai pašdarinātajās maskās kopīgi varētu pavadīt Mārtiņdienu. Maskas bija dažnedažādi zvēri, skaitījām Mārtiņdienas tautasdziesmas, gājām rotaļās un mielojāmies ar Mārtiņdienai raksturīgu mielastu.

Zeme rīb, rati klaudz,
Kas to zemi rībināja?
Nu atbrauca Mārtiņdiena
Deviņiem(i) kumeļiem.
(Latv.t.dz.)

11. novembrī svētdienīgu sajūtu iededzām ar svecītēm pie mazās skoliņas, tā iesaistoties mūsu novada ikgadējā gaismas akcijā “Gaismas ceļš”, kā arī iededzām klasīšu logos gaismiņas, kas mūs priecē vēl ar vien!

Pēc Mārtiņdienas masku pasākuma un Lāčplēša dienas bērni kopā ar audzinātājam un mūzikas skolotāju cītīgi turpināja gatavoties Latvijas dzimšanas dienai. Apguvām kā gatavot cienastu, kā klāt galdu, iemācījāmies jaunas tautasdziesmas, dziesmas, rotaļas un deju “Vāru, vāru putriņu”.

Mūsu bērni danci cēla,
Daugaviņas maliņā.
Joz, māmiņa, zelta jostu,
Lai es teku pulciņā.
(Latv.t.dz.)

Savu Latvijas svētku sajūtu uzbūrām mūzikas stundas laikā 16. novembrī, kur skatītāju rindās sēdēja auklītes, skolas direktore un lietvede, kā arī uz statīva novietots fotoaparāts, lai bērnu sniegumu varētu iemūžināt video. To sagatavojām un nosūtījām vecākiem, jo šogad, diemžēl, viņu klātbūtne skoliņā nav iespējama. Pašiem liels prieks sevi redzēt uz liela ekrāna, kad audzinātājas nākamās dienas rītā ieslēdza video.

Svētku sajūtu sirdīs mēs turpinājām sildīt arī nākamajā dienā apvienotajā nodarbībā, kad paši darinājām Latvijas dekorus. Šo darbošanos audzinātājas iemūžināja video, lai iesūtītu Latgales plānošanas reģiona organizētajā konkursā “Latvija manā sirdī”. Kādi mums tur būs rezultāti? Vēl nezinām, bet katru no mums mājās priecē pašu gatavotā Latvijas karte!

Sakām: “Paldies!” ikvienam, kas mūs atbalstīja un palīdzēja īstenot mūsu svētkus!

Vēlam katram darbīgu, jauku un gaišu Ziemassvētku gaidīšanas laiku, jo mēs jau gaidām Ziemassvētku brīnumu!

Dignājas pamatskolas pirmsskolas kolektīvs

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv