Leimaņos realizēti 2 projekti

Šogad biedrība ,,Akācija Plus” realizēja Jēkabpils novada pašvaldības NVO un Iedzīvotāju grupu iniciatīvu atbalstīto projektu ,,Atnāc, uzzini, iepazīsti !”.

Godinot biedrības 20 darba gadus un turpinot Leimaņu pagasta kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas ceļu, biedrības vēsturiskajā ēkā, amatu mājā ,,Rūķīši”, tika izremontētas un iekārtotas 3 telpas- vēl viens posms ceļā uz visas senās ,,Rūķīšu’’ ēkas atjaunošanu. Biedrība turpina savu ceļu kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā, priekšmetu izstādīšanā, seno amatu prasmju apmācībā (aušana, maizes cepšanas meistarklases, vēsturiskās liecības) un tūrisma jomā.

Šogad izremontētās telpas: Saimes istaba ar lielu 3m garu galdu un soliem – maizes cepšanas meistarklases procesam un citām apmācībām, pirmās brīvvalsts laika dzīvojamā istaba ar atbilstošu iekārtojumu un trešā telpa – senās J.Pormaļa tirgotavas saglabāto preču un senlietu izvietošana.

Ar savu brīvprātīgo darbu projektu realizēja 8 biedrības biedri, kā arī novada amatnieki: Juris Skrējāns – grīdas slīpēšana, Dainis Vecums – Saules zīmes izgatavošana, uzstādīšana (ar tehniku palīdzēja z/s Līvas), Ojārs Ģeidāns – 2 solu izgatavošana. NVO projekta kopējās izmaksas bija 700 EUR, tajā skaitā grīdas slīpēšana 140 EUR, solu izgatavošana 100 EUR, Saules zīmes izgatavošana, uzstādīšana 200 EUR, elektroinstalācija un lustras – 125 EUR, materiālu un  krāsu iegāde remontam – 135 EUR, līdzfinansējums – 320 EUR.

Biedrība un citi iedzīvotāji piedalījās arī Jēkabpils novada pašvaldības realizētajā Latvijas Pašvaldību savienības Meža dienu projekta ,,Skaista ainava un mežsaimniecība ekonomikai” īstenošanā. 2020. gada projekta moto:,,Veidosim daudzveidīgu Latviju un tīkamu tās ainavu!”.

Projekta ietvaros tika labiekārtots Jēkabpils novada Leimaņu pagasta Latvju zīmju parks: atjaunota viena no 11 vietējā amatnieka ozolkokā darinātajām etnogrāfiskajām zīmēm parkā – Saules zīme, kā arī parka teritorijā tika iestādīti koki un košumkrūmi pēc iepriekš sastādīta apzaļumošanas plāna.

Latvju zīmju parka labiekārtošanas kopējais finansējums  700 EUR, no kuriem – 135 EUR materiāls zīmes atjaunošanai, 565  EUR – stādījumiem , bet no NVO projekta līdzekļiem tika samaksāts par zīmes izgatavošanu un uzstādīšanu. Pateicība Kristapam Rāviņam par dāvināto mēslojumu košumkrūmiem un  liels paldies visiem par piedalīšanos abu projektu realizācijā!

Biedrības ,,Akācija Plus“ vadītāja Inita Lāce