Viegli nav, bet…

Iepriekšreiz manis izteiktā cerība, ka šajā mācību gadā darbs notiks bez tik negaidītiem pārbaudījumiem, kādus nācās pārvarēt aizvadītajā pavasarī, izplēnēja vēja ātrumā – epidemioloģiskā situācija valstī aizvien pasliktinās, un vispasaules sērga skārusi arī Ābeļu pamatskolu.

Diemžēl valsts līmeņa lēmumi ne mācību iestādēm, ne pašvaldībām neļauj operatīvi reaģēt uz notikumu attīstību un patstāvīgi rīkoties, lai ierobežotu slimības izplatīšanos. Nākas vien strādāt saskaņā ar valstī noteikto kārtību, kas nebūt nav [vismaz mūsu apstākļiem] tā optimālākā. 1. – 6. klasei mācības notiek klātienē, bet 7. – 9. klasei attālināti.

Ābeļu pamatskolu COVID-19 skāris īpaši sāpīgi – oktobrī vairāk nekā puse pedagogu un tehnisko darbinieku vai nu saslimuši, vai arī atradās karantīnā sakarā ar kāda ģimenes locekļa slimību. Lai nodrošinātu mācību procesu, atlikušajiem darbiniekiem nākas uzņemties divkāršu un pat trīskāršu darbu, un to viņi dara pašaizliedzīgi. Jāsaka paldies arī tiem pedagogiem, kuri nedrīkst atrasties darbavietā, bet jūtas ciešami – viņi konsultē kolēģus un palīdz viņiem sagatavot nepieciešamos mācību materiālus. Pilnveidoti noteikumi par audzēkņu uzturēšanos un pārvietošanos skolā, kā arī citi nepieciešamie dokumenti. Audzēkņu vecāki ar dokumentiem tiek iepazīstināti e-klases pastā.
Valdis Aleksandrovs,
Ābeļu pamatskola