Aizvadīts koncerts – konkurss “Atnāc ar savu dziesmu” 2020

Tradicionālais koncerts – konkurss “Atnāc ar savu dziesmu”, kas ik gadu Zasas kultūras namā pulcē tos, kas mīl dziedāt, kā arī ļoti plašu atbalstītāju loku, notika arī šogad, taču citādākā, līdz šim neierastā formātā. Ierobežojumi neļāva Zasas kultūras nama zālē pulcēties skatītājiem, tāpēc koncertu klātienē baudīja tikai paši konkursa dalībnieki un viņu viesi. Citiem interesentiem devām iespēju baudīt koncertu – konkursu, pārraidot to tiešraidē Jēkabpils novada Kultūras pārvaldes Facebook lapā.

Kā jau ierasts, konkursa dalībniekus vērtēja žūrija. Šoreiz žūrijas sastāvā bija mūzikas pedagoģe, jauniešu vokālās studijas “Pienāc biežāk” vadītāja, jauniešu un sieviešu koru diriģente Sandra Bondare, mūzikas producents, komponists, skaņu ierakstu studijas īpašnieks Gints Stankevičs, TV šovu “Sanāciet, sadziediet”, “TV zvaigzne” un “X faktors” dalībnieks Aldis Grandāns. Trīs žūrijas dalībnieki vērtēja katra konkursa dalībnieka sniegumu 10 baļļu sistēmā, kā arī izvēlējās vienu labāko priekšnesumu katrā vecuma grupā. 1. vietu bērnu grupā pēc žūrijas vērtējuma ieguva Elizabete Urbāne, izpildot dziesmu “Cāļus skaita rudenī”, jauniešu vecuma grupā žūrija uzvarētāja titulu piešķīra grupai “Mākoņu maratons” ar dziesmu “Hold back the river”, bet pieaugušo vecuma grupā 1. vieta tika piešķirta Līvai Strapcānei, kura izpildīja dziesmu “Cabaret”. Žūrija dalībnieku sniegumu kopumā vērtēja ļoti atzinīgi, augstu tika vērtēta dalībnieku uzdrīkstēšanās un mīlestība pret mūziku. Ņemot vērā, ka šī konkursa pamatdoma ir dot iespēju dziedāt plašākai publikai ikvienam, neskatoties uz viņa muzikālo sagatavotību, tas ik gadu ir lielisks piedzīvojums gan pašiem konkursa dalībniekiem, gan arī skatītājiem. Tā ir iespēja izkāpt no savas komforta zonas, iegūt vai papildināt līdzšinējo skatuves pieredzi, iegūt jaunus draugus, nodibināt kontaktus, kā arī atklāt jaunus talantus.

Lai arī skatītāji klātienē koncertu nevēroja, ikvienam bija iespēja balsot par saviem favorītiem ar SMS starpniecību. 1. vietu bērnu grupā pēc skatītāju balsojuma ieguva Elizabete Urbāne ar dziesmu “Cāļus skaita rudenī”, jauniešu grupā visatzinīgāk skatītāji novērtēja grupu “Mākoņu maratons”, kura izpildīja dziesmu “Hold back the river”, savukārt skatītāju simpātijas balvu pieaugušo vecuma grupā ieguva Anastasija Krasutina, izpildot dziesmu “Hero”.

Tiešraides un attālinātā balsojuma nodrošināšana bija īsts izaicinājums pasākuma organizatoriem, taču visiem kopā izdevās veiksmīgi īstenot šī pasākuma norisi. Paldies Jānim Bisānam, kurš palīdzēja dalībniekiem sagatavot priekšnesumus un nodrošināja muzikālo pavadījumu, kā arī Gintam Audzītim un Aivaram Daņiļevičam, kuri nodrošināja skaņu un gaismu. Liels paldies arī Kasparam Sēlim, kurš nodrošināja TV formātam līdzvērtīgu tiešraidi, pievienojot arī titrus un dažādus citus efektus, kā arī Kasparam Siliņam par tehnisko atbalstu. Paldies par jautro un nepiespiesto atmosfēru visa vakara garumā pasākuma vadītājam Oskaram Bērziņam, kā arī ikvienam konkursa dalībniekam! Paldies arī Jēkabpils novada Kultūras pārvaldes kolēģiem par atbalstu un palīdzību šī pasākuma tapšanā!

Lai arī kas notiktu, dziesma būs un vienos mūs vienmēr! Šis gads liek mums paskatīties uz visu no cita skatupunkta un meklēt iespējas īstenot savas ieceres citādāk, kā ierasts. Šis laiks mums liek pieņemt, apgūt un īstenot citādo. Nekas nav neiespējams arī šobrīd, tomēr jācer, ka nākamajā gadā atkal varēsim tikties klātienē koncertā – konkursā “Atnāc ar savu dziesmu 2021”! Lai mums visiem laba veselība! Būsim atbildīgi, sargāsim sevi un citus!

Laura Aišpure,
Jēkabpils novada Kultūras pārvaldes vadītāja