Aizritējusi orientēšanās pa Zasas muižas parku “Barona noslēpums”!

Download PDF

23. oktobra vakarā par spīti nedaudz nemīlīgākiem laikapstākļiem norisinājās Sēlijas prasmju muzeja organizētā orientēšanās pa Zasas muižas parku “Barona noslēpums”. Pasākums tika organizēts ar mērķi popularizēt Zasas muižas parku un tā vēsturi aktīvā, izglītojošā un atjautīgā veidā. Kopā atbildi uz jautājumu “Kas ir barona Zasa lielākais ienaidnieks?” meklēja 7 komandas- 23 dalībnieki.
Šī orientēšanās bija nedaudz neierastāka salīdzinājumā ar līdz šim rīkotajām. Komandām netika dota karte, kurā bija atzīmēti visi apmeklējamie punkti. Sākumā komandai tika piešķirts tikai viens pavediens, uz kurieni viņiem jādodas. Kopā komandām bija jāapmeklē 6 kontrolpunkti. Kontrolpunktā tika iedots apraksts par leģendu vai vēstures faktu, kas saistās ar konkrēto vietu, kā arī izpildāmais uzdevums. Katrā kontrolpunktā bija jāizpilda uzdevums, kas daļēji bija saistīts ar vietu, kurā atrodas kontrolpunkts, vai arī ar kādu parka stāstu, piemēram, Cukurkalniņā bija jāšķiro konfektes, pie Akmens tilta bija jāietinas kā barona Zasa mūmijai un komandai sava mūmija bija jāapnes vienu līkumu. Pēc uzdevuma izpildes komanda uzzināja, kur doties tālāk, kā arī ieguva vienu daļu no kartes, kuru beigās viņiem bija jāsaliek. Kad tika iegūti visi kartes gabaliņi, komandai atklājās vieta, kur jāatrod atbilde uz galveno jautājumu. Lai apstādinātu laiku, komandai bija jāpasaka, ka barona Zasa lielākais ienaidnieks bija cukurs. Ja komanda spēja paskaidrot, ka barons Zasas slimoja ar cukura slimību, tad tā ieguva bonusā mīnus 1 minūti no kopējā laika.
Pirms un pēc skriešanas bija iespēja pasildīties ar siltu tēju un kafiju. Katram dalībniekam par piemiņu no pasākuma tika piešķirta muzeja pildspalva. Pirmās trīs vietas tika sveiktas ar gardiem pārsteigumiem, kā arī 1. vietai tika uzdāvinātas jaunās krūzītes ar Zasas muižas parka leģendām.
Paldies visiem dalībniekiem par aizrautību un enerģiju! Paldies palīgiem kontrolpunktos par izturību! Cerams, ka tiksimies arī nākamgad šādā pasākumā. Lai mums visiem stipra veselība!

Jēkabpils novada Sēlijas prasmju muzeja vadītājas v.i.
Eva Sēle
Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv