Noslēdzies projekts “Padzeries no stāstu krūzes!”

20. oktobrī ar pasākumu Zasas kultūras namā noslēdzies NVO projekts “Padzeries no stāstu krūzes!”. Projekta finansētājs ir Jēkabpils novada pašvaldība (700 eiro), biedrības “Sēļu pūrs” līdzfinansējums (212 eiro).

Projekta rezultātā tika izgatavotas 130 stāstu krūzes, ekspozīcijas stends un uzmanības spēle “Sēlijas prasmju muzejā”.

Katrs projekta dalībnieks saņēma savu veidoto krūzi, par ko autora acīs bija manāms neviltots prieks. Biedrība “Sēļu pūrs” savā prezentācijā klātesošos iepazīstināja ar katra darba ideju un autora redzējumu par Zasas leģendām.

Novada pašvaldības iestādes: Zasas kultūras nams, Zasas vidusskola, “Sēlijas prasmju muzejs”, A/C “Rūme” un Zasas pagasta pārvalde, kā dāvinājumu saņēma krūžu kolekciju. Iestāžu vadītāji izteica pateicību bērniem, kuri ar savām orģinālajām idejām piedalījās projektā.

Šis projekts skolēnu vidū aktualizēja vēstures izpēti, kas veicina kultūrvēsturiskā mantojuma apzināšanos un lokālpatriotismu, sekmēja sadarbību starp NVO un pašvaldības iestādēm. Projekts palīdzēs popularizēt Zasas pagasta tēlu, izmantojot kultūrvēsturisko mantojumu kā tūrisma veicināšanas un atpazīstamības rīku.

Jau tagad ir skaidrs, ka turpināsim izpētīt vietējo stāstu materiālu un paplašināt jau esošo kolekciju ar jauniem darbiem.

Biedrība “Sēļu pūrs” aicina visus uz muzeju aplūkot stāstu krūzes. Pateicamies visiem projektā iesaistītajiem un ceram uz turpmāku sadarbību un jauniem projektiem!

Biedrība “Sēļu pūrs