Realizēts “Meža dienas 2020” projekts Jēkabpils novadā

Arī šogad Jēkabpils novada pašvaldība piedalījās Latvijas Pašvaldību savienības Meža dienu projekta “Skaista ainava un mežsaimniecība ekonomikai” īstenošanā. 2020. gada projekta moto: “Veidosim daudzveidīgu Latviju un tīkamu tās ainavu!”.

Projekta ietvaros tika labiekārtots Jēkabpils novada Leimaņu pagasta Latvju zīmju parks: atjaunota viena no 11 vietējā amatnieka ozolkokā darinātajām etnogrāfiskajām zīmēm parkā – Saules zīme, kā arī parka teritorijā tika iestādīti koki un košumkrūmi pēc iepriekš sastādīta apzaļumošanas plāna. Projekta īstenošanā piedalījās biedrība “Akācija Plus” (vadītāja Inita Lāce), kas jau no 2008. gada veidojusi parku tā, kā tas izskatās šodien.

Šajā gadā projekta ietvaros tika organizēti izglītojoši pasākumi par meža nozari. 24. septembrī Zasas muižas parkā tika organizēts informatīvs pasākums Zasas vidusskolas 4. klasei “Iepazīsimies – mežs”. Bērniem saistošā un interaktīvā veidā izglītojošo pasākumu vadīja Inga Buša speciāliste no Meža konsultāciju pakalpojumu centra, Sēlijas nodaļas. 16. oktobrī par aktualitātes meža nozarē – Jēkabpils novadā un Latvijas teritorijā kopumā ieskatu sniedza Andris Sēlis, Valsts meža dienesta Sēlijas virsmežniecības Jēkabpils nodaļas vecākais mežzinis. Pasākums norisinājās Leimaņu Tautas nama zālē.

Latvju zīmju parka labiekārtošanas kopējais finansējums 700,00 EUR, no kuriem – 135,00 EUR materiāls zīmes atjaunošanai, 565,00 EUR – stādījumiem.