Meža dienu 2020 projekta ietvaros tiek labiekārtots Latvju zīmju parks Leimaņu pagastā

Latvijas sabiedrība 2020. gada Meža dienās tiek aicināta pievērst uzmanību parku, aleju, koku rindu, dendroloģisko stādījumu stāvoklim un palīdzēt risināt labiekārtošanu, kā arī ar meža apsaimniekošanu saistītajiem jautājumiem.

Jēkabpils novada pašvaldība sadarbībā ar biedrību “Akācija Plus” Latvju zīmju parkā projekta ietvaros stādīs plānotos un iznīkušos stādījumus (košumkrūmus un kokus), saskaņā ar SIA “Monarda” izstrādāto parka plānu. Tāpat plānots atjaunot parkā esošo Saules zīmi, jo tā ir bojāta un bīstama parka apmeklētājiem.

Šajā gadā projektā ir plānoti izglītojoši pasākumi, viens no tiem jau ir aizvadīts 24. septembrī Zasas muižas parkā, kur Inga Buša (“LLKC”, Sēlijas nodaļas mežsaimniecības konsultante) vadīja izglītojošu pasākumu par meža daudzveidību “Iepazīsimies – mežs” Zasas vidusskolas 4. klasei.

Pēc realizētajām aktivitātēm parkā, Leimaņu Tautas namā 16. oktobrī plkst.17.00 tiks organizēts pasākums par aktualitātēm meža nozarē – Jēkabpils novadā un Latvijas teritorijā kopumā. Ieskatu nozarē sniegs Andris Sēlis, Valsts meža dienesta Sēlijas virsmežniecības Jēkabpils nodaļas vecākais mežzinis.

Projektu finansē Meža attīstības fonds – 700,00 EUR apmērā (135,00 EUR – paredzēts kokmateriālam, 565,00 EUR – stādījumiem).

Līva Stašule,
Jēkabpils novada pašvaldības projektu speciāliste

Foto: E.Sēle