Uzsākts projekts “Padzeries no stāstu krūzes!”

Download PDF

Biedrība “Sēļu pūrs” uzsākusi Jēkabpils novada 2020.gada NVO projekta “Padzeries no stāstu krūzes!” realizēšanu. Projekta mērķis ir popularizēt Zasas pagasta tēlu, izmantojot kultūrvēsturisko mantojumu kā tūrisma veicināšanas un atpazīstamības rīku.

Projektā piedalās 13 JMS Zasas filiāles audzēkņi, kuri izveidojuši 19 ilustrācijas, kas ataino Zasas vēsturiskās leģendas par muižas parku, vēsturiskiem un kolorītiem personāžiem. Katrs bērns Zasas vēsturi ataino savā mākslinieciskajā rokrakstā, izmantojot iztēli, vēstures zināšanas un profesionālo pieredzi, ko guvis mākslas skolā.

Biedrība “Sēļu pūrs” ir izgatavojusi 19 maketus ar ilustrācijām, kuras uzdrukātas uz 130 krūzītēm. Krūžu komplekti tiks nodoti Zasas pagasta pārvaldes iestādēm, lai tos varētu izmantot kā prezentācijas suvenīrus.

Šis darbs tapis kopā ar SIA “Drukas namu” Raivja Pavloviča vadībā. Rezultāts ir ļoti augstas kvalitātes paraugs, ilustrācijas ir spilgtas, grafiski labi nolasāmas, krūzītes ir ar patīkamu matētu faktūru. Paldies, Raivim un viņa komandai par sadarbību, kas mums jau ir ilgstoša!

Biedrība “Sēļu pūrs” ir izstrādājusi ekspozīcijas plaukta dizainu kā arī izgatavojusi pašu plauktu, kur tiks izstādīta un glabāta 19 stāstu krūžu kolekcija. Plaukta dizains veidots tā, lai iekļautos jau esošajā “Sēlija prasmju muzeja” ekspozīcijā.

Kopā ar muzeja vadītāju tiek izstrādāti un sagatavoti atjautības spēles “Padzeries no stāstu krūzes!” jautājumi.

Šī radošo darbu kolekcija tiks nodota muzeja glabāšanā, kur to varēs apskatīties gan Zasas iedzīvotāji, gan tūristi un viesi.

Projektā vēl paredzēts prezentācijas pasākums un atjautības spēles testēšana, kas notiks 20.oktobrī plkst. 11.00 “Sēlijas prasmju muzejā” Zasā . Laipni gaidīsim visus, kas vēlas padzerties no stāstu krūzes un iepazīties ar ilustrāciju autoriem.

Biedrība “Sēļu pūrs”

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv