Tiekas deju kolektīvu vadītāji

Download PDF

18. septembrī Jēkabpils novada sēžu zālē tikās Aknīstes, Jēkabpils, Krustpils, Salas ,Viesītes novadu un Jēkabpils pilsētas tautas deju kolektīvu vadītāji. Informāciju par turpmāko darbu, 2021.gada plāniem un repertuāru sniedza Jēkabpils apriņķa deju kolektīvu virsvadītāja Elita Treilone. Par jaunās sezonas uzsākšanu un kolektīviem  pastāstīja kolektīvu vadītāji. Pozitīvi, ka kolektīvi ir spējuši šajā klusajā periodā  komunicēt un sadarboties attālināti, kā arī atrastas citas darba formas, lai saglabātu sastāvu un varētu darbu turpināt un iestudēt jaunas dejas. Šajā laikā, kad pastāv ierobežojumi pasākumu rīkošanai, virsvadītāja aicināja izdejot iestudētās dejas nelielos lokālos koncertos uzaicinot arī kādu vieskolektīvu.

Tika skatīts jautājums par 2021.gada vasaras lielajiem pasākumiem. Daudzi novadi ir noteikuši datumus svētkiem, patreiz atklāts paliek jautājums par Latgales deju svētkiem Preiļos un sēļu svētkiem “Sēlija rotā” kuriem būtu jānotiek Ilūkstē. Tika saskaņots deju kolektīvu skates datums – 2021. gada 20. martā Viesītes kultūras pilī.

No metodiskajiem materiāliem- LNKC mājaslapā tiek papildināts deju katalogs ar video un audio ierakstiem arī aprakstiem, tiek atjaunots Latviešu tautas dejas Zelta fonds. Drīzumā varēs iegādāties deju grāmatu  Jaunrades dejas XVII. Jaunrades deju konkurss notiks jau šogad Slampē, Ogrē, Valmierā.

Nākošā gada augustā būs zināmas dejas 2023. gada XXVII Dziesmu un XVII Deju svētkiem.

Inta Tomāne,
Jēkabpils novada Kultūras pārvaldes vadītājas vietniece metodiskajā darbā

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv