Norisinājusies diennakts nometne jauniešiem “Izaicinājums”

Download PDF

Jēkabpils novada projektu konkursa “Priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riska jauniešu iesaiste jaunatnes iniciatīvu projektos” ietvaros no 21.-23. augustam Ābeļu pagastā biedrībā “Ūsiņš” norisinājās diennakts nometne “Izaicinājums”.  Nometnē 27 jaunieši iepazina un apguva prasmes sporta un kultūras pasākumu organizēšanā. Par biedrības “Ūsiņš” darbību un sasniegtajiem rezultātiem popularizējot zirgu jāšanas sportu, kā arī realizētajiem projektu konkursiem stāstīja biedrības vadītāja Ieva Jase. Pirmajā nometnes dienā jaunieši apguva digitālā mārketinga prasmes un iespējas par kurām stāstīja Jēkabpils novada sabiedrisko attiecību speciālists Kaspars Sēlis, kā arī nometnes dalībnieki paši veidoja savu video, savukārt dienas otrā puse pagāja zirgu jāšanas nodarbībās un nakts trasē.

Nākamā diena tika pavadīta laivojot pa Daugavu, ko nodrošināja “Daugmales laivas”. Otrās dienas vakarā  ar lekciju par kultūras pasākumu aizkulisēm jauniešus uzrunāja Jēkabpils novada kultūras pārvaldes vadītāja Laura Aišpure un vakara izskaņā tika organizēta brīvdabas balle.

Noslēguma dienā par sporta pasākumu organizēšanu stāstīja Jēkabpils novada sporta pasākumu organizatore un biedrības “EKO Selonia” vadītāja Baiba Navenicka. Jaunieši organizēja sporta svētkus, tika izspēlēts volejbola turnīrs, kā arī dažādas individuālās disciplīnas izmantojot sporta atrakcijas. Visas nometnes laikā jaunieši mācījās strādāt komandā, kā arī iepazina savus individuālos talantus sporta psiholoģes Daces Čākures vadībā.

Aptaujājot nometnes dalībniekus jaunieši bija apmierināti ar pavadīto laiku, dažiem šķita lekcijas par garu, savukārt citi vēlējās ilgāk no rītiem pagulēt un biežāk iet peldēties. Vairums minēja, ka ar trim dienām ir par maz un ar nepacietību gaidīs nākamo iespēju piedalīties līdzīgos pasākumos.

Biedrības “EKO Selonia” pārstāve Baiba Navenicka atzinīgi vērtēja jauniešu ieinteresētību un motivāciju piedalīties dažādās aktivitātēs: “Ir patiess gandarījums piedalīties šādos projektos kā PuMPuRS, jo jauniešiem tiek dota iespēja apgūt jaunas prasmes un zināšanas par viņiem interesējošām tēmām, kā arī projekta ietvaros ir iespējams realizēt dažādas aktivitātes, kas bieži vien nometnēs netiek nodrošinātas pamatojoties uz ierobežoto budžetu. Tādas aktivitātes kā laivošana, izjādes ar zirgiem, sporta atrakcijas noteikti paliks atmiņā nometnes dalībniekiem un ,iespējams, dzirdētais lekcijās iedvesmos kādu pievērsties pasākumu organizēšanai.”

Biedrības “Ūsiņš” vadītāja Ieva Jase stāsta: “Dalībnieki iesaistījās visās aktivitātēs, bija prieks redzēt cik aktīvi un  izdomas pilni ir mūsu novada jaunieši, domāju ka šādas iespējas izpausties un darboties jauniešiem būtu jādod vairāk. Idejas ko jaunieši realizēja organizējot pašiem aktivitātes ir labs guvums arī uzņēmējiem.”

Lai nometne izdotos īpašs paldies ir jāsaka nometnes brīvprātīgajiem, kā arī nometnes personālam. Oktobrī biedrībā “Ūsiņš” notiks tikšanās ar nometnes dalībniekiem, lai apskatītu nometnes uzņemtās bildes un video, kā arī tiek plānotas citas aktivitātes.

Biedrība “Ūsiņš”

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv