Izstādei “Sarunas ar ziediem” – 20 gadu jubileja

Download PDF

Kad septembris asteres un dālijas pušķos sien, klāt svētki – “Sarunas ar ziediem”.

Pēdējā augusta dienā, spītējot lietainajiem laika apstāķļiem, pie Leimaņu TN tapa liela “Svētku torte”. Tā veltīta ziedu izstādes 20. gadadienai.

Pirmā izstāde notika 2000. gadā, tā bija bez temata. Vēlāk katrai izstādei bija sava tematika, “lietus blūzs” – lietussargi, Raiņa un Aspazijas dzeja – “Mākonītis un Mākonīte”, “Zirņa bērni”, “bānītis” u.c.

Idejas autore ir Inita Lāce ar biedrības “Akācija Plus” dalībniecēm. Katru gadu tika domātas jaunas idejas.

20 gadi izstādei ir liels laika sprīdis. Paldies visiem čaklajiem puķu mīļotājiem, kas iesēja un iestādīja vairāk ar domu, ka augusta pēdējā dienā tie būs vajadzīgi ziedu izstādei Leimaņos.

Inita Lāce: “Prieks un gandarījums par paveikto. Paldies visiem, kas šogad nenobijās no lietus. Paldies visiem par  ziediem un darbu”:

  • paldies Kiopu ģimenei, kura vienmēr sagādāja “lielos” materiālus ( siena un salmu rulļus)
  • paldies Leimaņu TN vadītājam Gintam par idejām un pamatkonstrukciju izgatavošanu
  • paldies kaimiņu pagastu cilvēkiem, kuri piedalījās un atbalstīja 2010. g. ziedu izstādi
  • paldies 2019. g. ekspedīcijas “Pa Jēkabpils novadu” dalībniekiem, kuri veidoja zodiaka zīmes
  • paldies Leimaņu pagasta ļaudīm, kultūras, tehniskajiem darbiniekiem par ziediem, entuazismu, nesavtīgo darbu spītējot dažādajiem laika apstākļiem.

Pasākumam 1. septembrī svētku noskaņu radīja viesmākslinieki ar koncertprogrammu “Haidns un Bēthovens dziesmās”— G. Gelgote, R. Millers, H. Hansena, O. Silabriedis.

Atskatoties uz šo laiku, kaut kas ir aizmirsies, ne viss saglabāts, tāpēc aicinām ikvienu dāvināt kādu privātu fotogrāfiju no ziedu izstādēm. Vēlamies izveidot bukletu vai albumu par ziedu izstādēm 20 gadu garumā. Fotogrāfijas var iesniegt vai iesūtīt Initai Lācei – e-pasts initaporiete@inbox.lv, Līgai Lācītei – leimanubib@jekabpilsnovads.lv .

Līga Lācīte,
Leimaņu bibliotēkas vadītāja

K.Sēļa foto

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv