Tautas un oriģinālmūzikas grupas “Svīres” koncertprogramma “Upei pāri…”!

Download PDF

Ar vienkāršu “Paldies!” būtu par maz, ļoti par maz, lai pasacītu visu to sajūtu gammu, ko varējām un ko izjutām sestdienas pašā vidū – brīnišķīgs bija ansambļa “Svīres” koncerts!

Sestdien, 29. augustā, pašā dienas vidū pirms lietus, Dignājā bija nolaidušās “Svīres”! – tautas un oriģinālmūzikas grupa, lai sniegtu burvīgu koncertu “Upei pāri…”!

Lai arī apmeklētāju skaits nebija ļoti kupls, tomēr “Svīres” sniedza mums iespēju pacelties pāri ikdienas darbiem un rūpēm un “aizlaisties” līdzi flautu skaņu vieglajam lidojumam. Gluži tāpat kā zeme tiek veldzēta lietus laikā, tā mūsu dvēseles tika pildītas ar tik dažādu mūzikas instrumentu skaņām… Un flautas – tās skanēja gan kā stīgu instrumentu pizzicato*, gan tikpat vareni un sulīgi kā ērģeles, gan arī caurspīdīgi maigi kā ganu stabules! Tik paklausīgi tās pakļāvās Santas, Zanes un Madaras prasmīgajai spēles mākai!

Kā pārsteigums klātesošajiem – mūziķes aicināja kādu iesaistīties kopīgā muzicēšanā, un, pārvarot iekšējās bailes, drosminiece atradās! Jauna pieredze un papildu emocionālais pārdzīvojums. Varbūt tas ir kāds solis tuvāk mūzikas nopietnākai apguvei?

Liels paldies par šo sajūtām tik bagātīgi krāsaino ceļojumu! Esam pieskārušies skaistajai…, tik ļoti trauslajai…, tik aizkustinošai un patiesi vērtīgai dzīves šķautnei!

Lielu paldies par finansiālu atbalstu saku Jēkabpils novada pašvaldībai, kā arī pateicības vārdus veltu koncerta skaņu vīram – Gintam Audzītim!

Un, es ļoti ceru, ka mēs vēl tiksimies! Uz redzēšanos, “Svīres”!

Lai jums muzikālu atklājumu bagāts un viegls lidojums!

 

Arnis Čakstiņš,
kultūras darba organizators


* no itāļu valodas – raustot, strinkšķinot. Šo paņēmienu izmanto spēlējot stīgu lociņinstrumentus – vijoli, altu, čellu un kontrabasu.

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv