Jēkabpils novadā tiek īstenots projekts “Profesionālās mūzikas koncertu cikls “Mūzika ārpus ierastās telpas” ”

Jēkabpils novada pašvaldība ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu īsteno projektu „Profesionālās mūzikas koncertu cikls „Mūzika ārpus ierastās telpas” ”, kura ietvaros tiks organizēti trīs dažādi profesionālās mūzikas koncerti trīs dažādās Jēkabpils novada vietās.

Projekta mērķis ir veicināt Latvijas profesionālās mūzikas koncertdarbību un pieejamību Latvijas lauku reģionā – konkrēti Jēkabpils novadā. Īstermiņa mērķis ir organizēt koncertu ciklu projekta ietvaros, savukārt ilgtermiņa mērķis ir veicināt profesionālās mūzikas pieejamību, kā arī iedzīvotāju izpratni un interesi par profesionālo mūziku ilgtermiņā.

Ar vārdu salikumu „Mūzika ārpus ierastās telpas” saprotam vietas, kurās mūzika parasti netiek atskaņota. Lai padarītu koncertus interesantākus potenciālajiem apmeklētājiem, tos organizēsim nevis ierastajos kultūras namos vai brīvdabas estrādēs, bet dažādās citās Jēkabpils novada vietās. Profesionālā mūzika ir ne visiem saprotama un ne visiem interesējoša, taču, padarot to par dažādu tradicionālo pasākumu sastāvdaļu, plānojam ieinteresēt ne tikai profesionālās mūzikas cienītājus, bet arī dažādu citu pasākumu dalībniekus un apmeklētājus.

Profesionālās mūzikas koncertu cikla „Mūzika ārpus ierastās telpas” ietvaros tiks organizēti sekojoši koncerti:

1. Koncerts „Chick Corea” (Jānis Bombizo-Fedotovs – vibrofons, Rihards Plešanovs – klavieres) Grīna parkā Kalna pagastā 15. augustā, A. Grīna parka labiekārtošanas projekta 1. kārtas noslēguma un rakstnieka piemiņas pasākuma ietvaros.
  2. Koncerts „Haidns un Bēthovens dziesmās” (Gunta Gelgote – soprāns, Rihards Millers – baritons, Herta Hansena – klavieres, Orests Silabriedis – koncerta vadītājs) Latvju zīmju parkā Leimaņu pagastā 1. septembrī, Ziedu izstādes ietvaros.
  3. Koncerts „Latviešu dzejas melodijas” (Beāte Zviedre – soprāns, Jānis Rubiks – kontrabass, Jānis Bērziņš – ģitāra, Rūdolfs Dankfelds – bungas, Artjoms Sarvi – klavieres) Zasas muižas parkā 19. septembrī, Dzejas dienu pasākuma ietvaros.

Projekta kopējās izmaksas ir 2560,00 eiro, no tiem 1370,00 VKKF līdzfinansējums, bet 1190,00 eiro Jēkabpils novada pašvaldības līdzfinansējums.