Leimaņu bibliotēka organizē pārgājienu pa Zasu

Download PDF

Klāt 22. jūlija rīts, kad Leimaņu bibliotēka savus čaklos Bērnu , jauniešu un vecāku žūrijas dalībniekus un citus aktīvos bibliotēkas apmeklētājus aicināja šīs vasaras pārgājienā uz Zasu.

Lieli un mazi pēc skaita 15 devāmies ceļā. Pusceļā dalībniekus tomēr lietus panāca, bet tas mūs nenobiedēja, jo visiem lietusmētelīši bija līdzi.

Ieejot Zasā, saulīte visus atkal sveicināja. Pirmā pietura Jēkabpils novada Sēlijas prasmju muzejs- tās vadītāja Eva priecīga mūs sagaidīja. Izzinošā ekskursijā pa muzeju –  ar dažādiem uzdevumiem meklējot atbildes ļāva iepazīties ar ievērojamākajiem novada cilvēkiem, ar sēļu vārdu nozīmi,  kā arī ar Zasas parka vēsturi.

Turpmākais ceļš veda iepazīties klātienē ar Zasas parka nozīmīgākajām vietām – dīķu kaskādi ar sērojošo akmeni,  bišu taku, Cukurkalniņu , barona peldvietu un  vairākiem tiltiņiem. Noslēdzot parka apskati, laiks atpūsties –  apēst līdzi paņemtās maizītes.

Pēc atelpas brīža pārgājienu turpinājām, apmeklējot NYX &Iris zirgu stalli pie Zasas muižas parka. Interesantais stāstījums par zirdziņiem, kā arī nelielā izvizināšanās zirga mugurā, visiem sagādāja neviltotu prieku.

Tā mūsu pirmais pārgājiens noslēdzās ar domu, ka augustā iesim vēlreiz, jo vairākas vietas Zasā palika neapmeklētas. Laipni aicināti pieteikties augusta pārgājienam – leimanubib@jekabpilsnovads.lv, tālr. 29822591 .

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv