Kultūras procesu inventarizācija

Download PDF

Jūnijā  piecu novadu (Aknīstes, Jēkabpils, Krustpils, Salas un Viesītes) kultūras darbinieki piedalījās trīs dienu lekciju un praktisku nodarbību mācībās “ Kultūras procesu inventarizācija novadā un restarts pēc krīzes. Personīgs pieskāriens”  Viesītes Kultūras pilī. Nodarbību cikla autors un   lektors ,Mg.Oec.,Mg.Art.Kārlis Anitens.

Interese un atsaucība  no novadiem bija liela un lekciju kursu noklausījās 23 kultūras nozares speciālisti.

Kas ir kultūra? Kā esam strādājuši līdz šim un kā meklēsim jaunas formas darbam kultūrā jau tagad un nākotnē. Kopā un katrs personīgi veicām darba inventarizāciju kā esam strādājuši un kāpēc tieši šādi. Kas ir vērtības un kas ir izrādījušās fiktīvas vērtības? Kādā situācijā būs kultūras dzīve pēc krīzes? Kā saprast ko sabiedrība vēlēsies? Kāpēc mākslas vēstures pārzināšana paver milzīgas iespējas nākotnē. Kā no manām sajūtām var rasties sižets, stāsts un simboli. Kā izvēlēties inovatīvu pasākuma norises vietu un kā veiksmīgi dabā vai kādā īpašā vietā savā novadā izdosies piesaistīt apmeklētājus.

Tā mēs strādājam šajā vasarā, jo vadoties pēc sanitārajiem protokoliem ir dažādi ierobežojumi -distance, higiēnas prasību ievērošana , cilvēku skaita ierobežojums, pasākuma ilgums. Ar šiem noteikumiem ir jāsadzīvo un jāliek lietā visas iespējas pasākumu plānošanā

18. un 19. augustā  plānojam divu dienu kursu piecu novadu ( Aknīstes, Jēkabpils, Krustpils, Salas, Viesītes) amatierteātru režisoriem “ Aktiermeistarības pamati”. Kursus vadīs aktiermeistarības lektore, Latvijas Kultūras Akadēmijas docente Anita Sproģe. Notiek pieteikšanās.

Inta Tomāne, Jēkabpils novada Kultūras pārvaldes vadītājas vietniece metodiskajā darbā

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv