VARAM pārstāvji apmeklēs Jēkabpils pašvaldību

Download PDF

Šodien plkst. 11.00 Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāvji apmeklēs Jēkabpils pašvaldību, lai pārrunātu aktualitātes saistībā ar administratīvi teritoriālo reformu.

Reģionālās vizītes laikā VARAM ministra padomnieks pašvaldību un reģionālās attīstības jautājumos Madars Lasmanis un valsts sekretāra vietniece reģionālās attīstības jautājumos Ilze Oša tiksies ar Jēkabpils pilsētas pašvaldības vadību, kā arī pašvaldību reformas rezultātā apvienotā Jēkabpils novada veidojošo pašvaldību pārstāvjiem, lai apspriestu turpmāk veicamos pasākumus jaunveidojamā novada darbības uzsākšanai pēc Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma stāšanās spēkā (piemēram, jaunu dokumentu izstrāde). Tāpat tiks pārrunāti jautājumi par pašvaldībām pieejamo finansējumu investīcijām COVID-19 seku mazināšanai un uzņēmējdarbības veicināšanai, kā arī investīciju programmu autoceļu sakārtošanai reģionā.

Saskaņā ar Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu jauno Jēkabpils novadu veido 25 teritoriālās vienības ar administratīvo centru Jēkabpils valstspilsētu, apvienojot līdzšinējo Jēkabpils pilsētu un Aknīstes, Jēkabpils, Krustpils, Salas un Viesītes novadus. Iedzīvotāju skaita ziņā Jēkabpils novads būs 11. lielākā pašvaldība (iedzīvotāju skaits 41,2 tūkst.). Ar kopējo budžetu 68,0 milj. EUR. Jēkabpils novads ierindosies astotajā vietā visu pašvaldību kopvērtējumā, bet novadu griezumā (neskaitot valstspilsētas) – trešajā vietā.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv