Kultūras, atpūtas un sporta pasākumi 2020. gada SEPTEMBRĪ

01.09. Latvju zīmju parkā Leimaņos ziedu izstādei “Sarunas ar ziediem” – 20 gadi. Plkst. 15.00 koncertprogramma “Haidns un Bēthovens dziesmās”. Gunta Gelgote (soprāns), Rihards Millers (baritons), Herta Hansena (klavieres), Orests Silabriedis (koncerta vadītājs).

05.09 – 06.09. plkst. 14.00 – 2.00 Dunavas skolas sporta stadionā Pusnakts turnīrs.

09.09. plkst. 9.30 Zasas kultūras namā muzikāla izrāde bērniem un ģimenēm “Tiki taki pulkstenītis”. Viesojas “Burbuļciems”.

09.09. plkst. 12.00 Rubenes kultūras namā muzikāla izrāde bērniem un ģimenēm “Tiki taki pulkstenītis”. Viesojas “Burbuļciems”.

09.09. plkst. 16.00 Ābeļu tautas namā radošā darbnīca „Motorikas attīstība caur mandalām”.

12.09. plkst. 14.00 J. Akuratera dzimtas mājās “Jaunzemji” Ābeļu pagastā Dzejas dienu pasākums. Piedalās novadpētniece Ausma Bērziņa, J. Akuratera dzeju lasīs Pēteris Draņevičs un viņa vadītā Ābeļu amatierteātra “Cerība” aktieri. Ar saviem jaunākajiem darbiem iepazīstinās mūsdienu dzejnieks Valdis Aleksandrovs un par muzikālām pauzēm rūpēsies Arnis Čakstiņš (ģitāra).

12.09. plkst. 18.00 Dignājas brīvdabas estrādē “Es neesmu dzejnieks, bet… daži tomēr IR!” Dzejas dienu pasākums-koncertballe! (Māris Salējs – dzejnieks, atdzejotājs; Zane Daugule – dziesminiece; Antra Vēvere – dziesminiece; Eduards Cauna – dziesminieks). Sliktu laikapstākļu gadījumā pasākums notiks Dignājas pamatskolas zālē.

15.09. plkst. 17.00 Ģimeņu iniciatīvu telpā Vandānos praktiskas apmācības par veselīga uztura pagatavošanu.

18.09. Novada skolās Olimpiskā diena

18.09. plkst. 16.00 sociālās aprūpes namā “Mežvijas” folkloras kopas “Dignōjīši” koncerts “Visi gaida Miķeļdienu”

19.09. plkst. 9.00 Dignājas pamatskolas sporta stadionā Futbola turnīrs

19.09. plkst. 10.00 amatniecības centrā “Rūme” Zasā Dzejas dienām veltīts pasākums “Dzejas krājumi ziemai”. Programmā:

Plkst. 10.00 Ražas tirgus atklāšana

Plkst. 10.30 Tautasdziesmu meditācija – Dziedināšanās caur tautasdziesmu kopā ar Ingu Karpiču

Plkst. 11.30 “Mīļā Māra maizi cepa” videoklipa prezentācija – Daigas Ģeidānes ideja un horeogrāfija, Ingas Karpičas mūzika. Piedalās Jēkabpils novada tautas deju kolektīvi – VPDK “Deldze”, JDK “Landi”, VPDK “Solis”.

Plkst. 12.00 Pusdienu zupas vārīšana, pievienojot arī šķipsniņu dzejas

Plkst. 14.00 Kārļa Kazāka dziesmas un stāsti

Plkst. 17.00 koncertprogramma “Latviešu dzejas melodijas”

Apmeklētājus aicinām ierasties ar savu ziemas krājumu burciņu, pievienojot recepti/ aprakstu dzejas formā. Veidosim izstādi, kura pēc pasākuma ceļos uz Sēlijas prasmju muzeju. Ražas tirgus dalībniekiem pieteikties pie Dainas Alužānes, tel. 22335439.

19.09. plkst. 18.00 Dignājas brīvdabas estrādē Dignājas pagasta amatierteātra “Madagurči” pirmizrāde – A. Banka “Sausā lapa”. Sliktu laikapstākļu gadījumā pasākums notiks Dignājas pamatskolas zālē.

25.09. plkst. 15.00 Leimaņu bibliotēkā Mežgalē lekcija par veselīgu uzturu

27.09. plkst. 16.00 Dunavas kultūras namā Dvietes amatierteātra izrāde – A. Daudzvārde “Balva” no stāstu sērijas “Kaimiņu būšana”.

29.09. plkst. 13.00 Rubenes parkā Miķeļdienas pasākums kopā ar folkloras kopu “Kāre”.

Pasākumu plānā iespējami papildinājumi un izmaiņas! Lūgums sekot līdzi informācijai www.jekabpilsnovads.lv, kā arī Jēkabpils novada Kultūras pārvaldes sociālajos tīklos!

Aicinām būt atbildīgiem un neapmeklēt pasākumus, ja jums ir elpceļu infekcijas slimības pazīmēs (drudzis, klepus, elpas trūkums) vai, ja jums ir noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai stingra izolācija.

Pasākumu laikā ievērosim Epidemioloģiskās drošības pasākumus Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai!

Pasākumu laikā var tikt fotografēts un filmēts. Materiāli informatīvos nolūkos var tikt publicēti novada mājaslapā, informatīvos izdevumos vai sociālajos tīklos.

Sagatavoja: Laura Aišpure

Jēkabpils novada Kultūras pārvaldes vadītāja