Kultūras pārvalde turpina darbu ārkārtas situācijā

Valstī izsludinātā ārkārtas situācija jau kopš 12. marta ir būtiski izmainījusi ikvienu dzīves sfēru, īpaši skarot arī kultūras nozari. Jau divus mēnešus nav atļauta publisku pasākumu organizēšana, ir pārtraukts amatierkolektīvu un interešu grupu mēģinājumu un nodarbību process klātienē, kā arī ieviesta virkne dažādu citu ierobežojumu.

Jēkabpils novada Kultūras pārvalde šajā ārkārtas situācijas laikā darbojas mierīgākā režīmā kā ierasts. Esam kļuvuši aktīvāki svētku noformējumu veidošanā, kā arī aktīvāk izmantojam sociālo tīklu piedāvātās iespējas. 3. maija rītā ikvienam bija iespēja vērot Kultūras pārvaldes darbinieku veidotu tiešraidi Facebook, sarūpējām virtuālu sveicienu māmiņām Mātes dienā. Aktīvi organizējam dažādus konkursus un aicinām iedzīvotājus dalīties ar fotogrāfijām. Kultūras un tautas namos tiek veikti dažādi plānotie remontdarbi, tiek iegādāts vajadzīgais inventārs. Veicam darbus, kuriem ikdienā, aktīvi gatavojoties pasākumiem, trūka laika un spēka.

Novada amatierkolektīvi un interešu grupas iespēju robežās turpina darboties attālināti. Tie kolektīvi un interešu grupas, kuru darbība attālināti nav iespējama, šobrīd nodarbības ir atcēluši un plāno atsākt darba sezonu rudens pusē. Kolektīvu vadītāji un dalībnieki attālināto mēģinājumu procesam pieiet radoši – uzņem dažādus video un fotogrāfijas, veido video sveicienus. 4. maijā vairāki mūsu novada kolektīvi piedalījās virtuālajā gājienā “Uzvelc tautas tērpu par godu Latvijai!”. Arī pēc ierobežojumu atvieglojumiem, kuri ir spēkā no 12. maija, mēģinājumu process klātienē vēl nav atļauts, bet kolektīvi un to vadītāji ar nepacietību gaida to brīdi, kad varēs tikties klātienē.

Lai arī vēl joprojām pastāv dažādi ierobežojumi, mēs maziem solīšiem sākam atgriezties ierastajā ikdienas ritmā. Kopš 20. maija Jēkabpils novada Sēlijas prasmju muzejs atkal vērs durvis apmeklētājiem. Muzeja darba laiks no 20.05. – 21.06. būs trešdienās, ceturtdienās no plkst. 10.00 – 17.00, sestdienā no plkst. 10.00 – 16.00. Muzeju apmeklēt vienlaicīgi varēs 2 personas, izņemot vienas mājsaminiecības locekļus, kuri muzeja telpas un ekspozīciju varēs apskatīt kopīgi.

Arī amatniecības centrs “Rūme” labprāt gaidīs ekskursantu grupas līdz 25 cilvēkiem. Stāstījums norisināsies “Rūmes” pagalmā, savukārt telpas būs iespējams apskatīt, ievērojot visus valstī noteiktos piesardzības pasākumus. Gan Jēkabpils novada Sēlijas prasmju muzejs, gan amatniecības centrs “Rūme” saviem apmeklētājiem durvis vērs, ievērojot visus drošības pasākumus, kas noteikti sanitārajā protokolā.

Apmeklētājiem slēgtas vēl joprojām ir jauniešu telpas Zasā, kā arī Ģimeņu iniciatīvu telpa Vandānos Dignājas pagastā. Saziņai ar jaunatnes lietu speciālisti Anastasiju Krasutinu lūdzam izmantot e-pastu jl@jekabpilsnovads.lv vai zvanīt uz telefona numuru 29354160 darba dienās, darba laikā.

Novada svētkus, kā arī citus pasākumus, kuri bija plānoti vasaras sākumā, esam atcēluši uz nenoteiktu laiku. Visticamāk, šovasar vērienīgos kultūras pasākumos pulcēties nevarēsim, rūpējoties par mūsu pašu drošību. Taču šobrīd plānojam Līgo svētku svinības klātienē, kā arī jaunas aktivitātes, tiekoties virtuāli. Būsim pacietīgi un atbildīgi viens pret otru, lai varētu tikties klātienē pēc iespējas drīzāk!

Kultūras pārvaldes vadītāja Laura Aišpure