Jēkabpils novada pašvaldība izveidojusi preču zīmi “SĒLIJAS MARKA”

Lai paaugstinātu Jēkabpils novada uzņēmēju konkurētspēju, veicinot patērētājus izdarīt izvēli par labu Jēkabpils novada produktiem, kā arī veicinātu novada uzņēmumu atpazīstamību, pārdošanas apjoma pieaugumu un Jēkabpils novada popularizēšanu, Jēkabpils novada dome 2020. gada 30. aprīļa sēdē nolēma apstiprināt preču zīmi “SĒLIJAS MARKA” un noteikumus par tās lietošanu.

Preču zīmes “SĒLIJAS MARKA” centrā bronzas lokā (auglība, vienotība) ietverta sēliskā Zvaigžņu sakta (gaisma, laika ritums, kvalitāte), kas kā saule uzlec pār Daugavas (bagātība, mūžība, mainība) krastos esošajiem mežiem (tauta, dvēsele, spēks). Saules gaismā kokos atspīd baltas kontūras (vieglums, dzīvība). Pār markā attēlotajiem ūdeņiem kā seģene pārklājušās zvaigznes (cerība, drošība, siltums).

Markas krāsu gammā izmantots Daugavas ūdeņu, sēļu seģenes zilais un saulainais bronzas tonis.

Preču zīmi piešķir produktiem, ja tie atbilst šādiem kritērijiem:

1. saimnieciskās darbības veicējs ir Latvijas Republikā reģistrēta fiziska vai juridiska persona atbilstoši normatīvajos aktos noteiktai kārtībai un kura savu saimniecisko darbību veic Jēkabpils novada teritorijā;
  2. produkts atbilst normatīvo aktu prasībām par produktu kvalitāti un drošību;
  3. produkta ražošanas vieta atrodas Jēkabpils novada teritorijā vai vismaz viena, ar produkta ražošanu saistītā, vieta atrodas Jēkabpils novada teritorijā.

Lai saņemtu minēto preču zīmi, saimnieciskās darbības veicējam jāiesniedz Jēkabpils novada pašvaldībai rakstveida pieteikums. Preču zīmes lietošanas atļaujas izsniegšana ir bez maksas.

Patērētājiem preču zīme uz produkta kalpos kā papildus garants no Jēkabpils novada pašvaldības, ka marķētais produkts un izstrādājums ražots Jēkabpils novadā un atbilst normatīvo aktu prasībām par produktu kvalitāti un drošību.

<< NOLIKUMS >>

<< Pieteikuma veidlapa fiziskām personām >>