Ja ir interese, iespējas rodas!

Download PDF

Noformēšanas pulciņa dalībniekiem dots uzdevums no dabas materiāliem veidot latvju spēka zīmes un ornamentus. Šeit – Esteres jumis no akmentiņiem.

Attālināto mācību laikā individuāli aktīvi darbojas bērni, kuri iesaistījušies Ābeļu pamatskolas interešu izglītības pulciņos. Šoreiz – par mazpulcēniem un noformētājiem.

Savus projektus pieteikuši Ābeļu pamatskolas mazpulcēni, un jāteic, ka galvenokārt interese ir par dārzkopību un lauksaimniecības kultūrām.

Piemēram, Luīze gatavojas audzēt bietes, bet vēl tikai gatavo sēklas un apgūst nepieciešamo informāciju, lai tad, kad pienāks laiks ķerties pie praktiskajiem darbiem, visu varētu paveikt perfekti. Emīlija siltumnīcā iesējusi arbūza sēklas un ar nepacietību gaida parādāmies asniņus. Bet Keita jau sagaidījusi pirmos rezultātus! Keita pēta, kā attīstās mēnešzemenes, paprika un ķirštomāti. Iesējusi sēkliņas, nu jau sagaidījusi arī zaļās augu lapiņas. Augu attīstīstības gaita un kopšanas nianses tiek pierakstītas. Keita gatavojas savu projektu “No sēkliņas” aizstāvēt rudenī gaidāmajā skatē.

Kristiāna jau otro gadu strādā pie sava projekta “Skaistie, rotaļīgie trusīši”. Meitene izzina trušu dzīves smalkumus un pēta, kas viņiem garšo, kas negaršo, seko līdzi savu Kalifornijas trušu aktivitātēm, apgūst zināšanas no pieejamajiem informācijas avotiem.
Noformēšanas pulciņa dalībniekiem dots uzdevums savākt dabas materiālus un no tiem izveidot kādu latvju spēka zīmi vai tautisku ornamentu. Vākti akmentiņi, zariņi , čiekuri, gliemežvāki un daudz kas cits. Darbiņi padevušies interesanti. Vai tas, ka laukā nelāgs laiks un nav bijusi iespēja dabas materiālus savākt, bijis šķērslis fantāzijas lidojumam? Protams, ne! Jo ir taču, piemēram, makaroni, ar kuriem darboties! Galvenais – lai nezustu interese, attīstītos prāts un spēja saskatīt neordinārus risinājumus un tiktu pilnveidotas iemaņas!
Valdis Aleksandrovs

Keita strādā pie projekta “No sēkliņas”. No viņas sētajām sēkliņām jau sazaļojusi paprika, ķirštomāti un mēnešzemenītes.

Kristiāna jau otro gadu pēta trušu dzīvi.

Ja dabas materiāli nav pieejami, var izmantot arī ko citu! Smalks darbiņš no makaroniem. Autore – Luīze.

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv