Parakstu vākšana referenduma ierosināšanai par prezidenta apturētajām likuma izmaiņām pašvaldību pilnvaru termiņos

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) 2019. gada 27. decembrī pieņēma lēmumu par parakstu vākšanas organizēšanu tautas nobalsošanas ierosināšanai par Valsts prezidenta apturētajiem likumiem “Grozījumi Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā” un “Grozījums likumā “Par pašvaldībām”. Parakstīties par apturēto likumu nodošanu tautas nobalsošanai varēs klātienē, parakstu vākšanas vietās Latvijā un ārvalstīs.

Parakstu vākšana notiks no 2020. gada 16. janvāra līdz 14. februārim.

Jēkabpils novadā parakstīties būs iespējams:

• Zasas kultūras namā, adrese – Zaļā iela 6, Zasa, Zasas pagasts, Jēkabpils novads
  • Parakstu vākšanas vietas darba laiks Jēkabpils novadā:
  • pirmdienās, trešdienās, piektdienās, svētdienās no plkst. 9.00 līdz 13.00;
  • otrdienās, ceturtdienās, sestdienās no plkst. 15.00 līdz 19.00.

Tiesības piedalīties parakstu vākšanā ir Latvijas pilsoņiem no 18 gadu vecuma. Lai piedalītos parakstu vākšanā, derēs gan Latvijas pilsoņa pase, gan Latvijas pilsoņa personas apliecība.

Vēlētājiem, kuri veselības stāvokļa dēļ nevarēs ierasties parakstu vākšanas vietā, būs iespēja pieteikties parakstu vākšanai savā atrašanās vietā. Parakstu vākšana vēlētāju atrašanās vietās notiks pēdējā parakstu vākšanas dienā, 14. februārī.

! Parakstoties par apturētajiem likumprojektiem, vēlētājs nevēlas šādu grozījumu pieņemšanu.

Pēc parakstu vākšanas beigām CVK apkopos saņemto parakstu skaitu un parakstu vākšanas rezultātu paziņos Valsts prezidentam un publicēs izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Vairāk informācijas par parakstu vākšanu tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētajiem likumiem pieejama Centrālās Vēlēšanu komisijas mājas lapā https://www.cvk.lv/lv

Jēkabpils novada vēlēšanu komisija

Tālr. 29173028, 22337185