Zasas vidusskolas skolēnu sasniegumi sportā 2019./2020.m.g. 1. semestrī

Zasas vidusskolā sporto visi un dara to ļoti labprāt. Kā jau ierasts, Zasas vidusskolas jaunieši var lepoties ar augstiem sasniegumiem sportā, izturību un cīņasgribu, un arī šī mācību gada 1. semestrī viņi to ir apliecinājuši ar saviem rezultātiem gan individuālajās disciplīnās, gan sporta spēlēs un ikdienā.

20. septembrī Zasas vidusskolas sporta zālē norisinājās ikgadējais Olimpiskās dienas pasākums, kas šogad notika ar devīzi: “Tu vari, ja tu dari!” Pasākumā piedalījās un vingroja 150 Zasas vidusskolas audzēkņi, sākot jau ar pirmsskolas 6-gadīgo bērnu grupiņas audzēkņiem, izpildot vingrojumu kompleksu, ko tajā pašā laikā pildīja vēl 150 tūkstoši cilvēku visā Latvijā. Kā apliecinājumu Zasas vidusskolas sportiskajam garam un varēšanai, skola ieguva Olimpiskās dienas kausu un “Sportland” dāvanu karti 100 EUR apmērā.
Rudens krosā 25. septembrī Jēkabpils Mežaparka Veselības takā piedalījās 36 skolas audzēkņi no 2. līdz 11. klasei. 1. vietu un zelta medaļas ieguva Diāna U. un Guntars G., 2. vieta un sudraba medaļa Baibai B.. Egīls A., Katrīna Ģ. un Ginters G. bija pirmie savos skrējienos, taču grupas kopvērtējumā palika ceturtie. Kopvērtējumā mazo skolu grupā 2004. -2010.dzimušajiem un jaunākiem audzēkņiem piecu skolu konkurencē Zasas vidusskolas skrējēji ierindojās 1. vietā! Savukārt lielo skolu grupā 2000.-2003. gadā dzimušajiem astoņu skolu konkurencē zasieši ieguva godpilno 4. vietu.
Labākie skrējēji 27. septembrī devās uz Preiļiem, lai piedalītos Latvijas skolēnu 73. spartakiādes skolu rudens krosa stafetēs. Jaunākajā komandā startēja Diāna U., Endija A., Guntars G. un Raivo M. Otrā komandā startēja Marta G., Katrīna Ģ., Leons N. un Egīls A. Abu komandu skrējēji uzrādīja ļoti labus rezultātus un izcīnīja 3. vietas valstī un bronzas medaļas.
11. oktobrī Jēkabpils Valsts ģimnāzijas stadionā norisinājās starpnovadu sacensības futbolā 2003.- 2006. un 2007. – 2010.gadā dzimušajiem zēniem mazo skolu grupā. Abās grupās startēja arī Zasas vidusskolas skolēni. Jaunākajā grupā sacensībās piedalījās: Mārcis G. no 6. klases, Daniels N., Endija A., Guntars G., Edgars D., Raivo M. no 5. klases, Igors O., Alekss M. un Kristaps G. no 4. klases. Vecākajā grupā komandā spēlēja: Mārcis G., Mārcis P. no 9. klases, Alens N.Ļ., Egīls A., Raitis D., Artūrs M., Jānis Z., Jānis R. un Raivo S. no 8. klases. Vecākajai komandai – 8.-9. klases zēniem – sacensībās veicās ļoti labi: izcīnīta 1. vieta un iegūts kauss. Savukārt, 4.-6. klases komanda sīvā konkurencē izcīnīja 3. vietu.
30. oktobrī Ābeļos norisinājās starpnovadu basketbola sacensības 2001.-2003. gadā dzimušajiem jauniešiem. No Zasas vidusskolas komandā piedalījās: Raivis A. un Ēriks A. no 12. klases, Jānis L. no 11. klases, 10. klases skolēni Alvis A., Andris F. un Santis G. un 8. klases skolēni Raitis D. un Alens Niks Ļ. Kopumā mūsu skolas jauniešiem basketbola sacensībās īpaši labi neveicās – četru komandu konkurencē iegūta 4. vieta. Labākais visās spēlēs no zasiešu komandas bija Alens!
28. novembrī basketbola sacensībās piedalījās 2003.-2006. gadā dzimušie zēni mazo skolu grupā. Sacensības notika Ābeļu pamatskolā. No Zasas vidusskolas komandā spēlēja: Mārcis G. un Mārcis P. no 9. klases, kā arī 8. klases zēni Egīls A., Raitis D., Kristiāns K., Alens N. Ļ., Jānis R. un Jānis Z. Kopvērtējumā 4 komandu konkurencē mūsu skolas komanda ierindojās godalgotajā 2. vietā.
Astoņu nedēļu garumā vairāki Zasas vidusskolas 5. un 6. klases audzēkņi, kuri apmeklē Sēlijas sporta skolas vieglatlētikas grupas nodarbības, sporta skolotājas Madaras Nagles-Galdiņas pamudināti, pārbaudīja savu spēku un izturību, trešdienas pēcpusdienās piedaloties tradicionālā pusstundas skrējiena 36. sezonā Jēkabpils Mežaparkā. No 5. klases skrēja Mārcis G., savukārt no 6. klases skrējienā piedalījās Gita B., Mārcis G. un Marta G.. Vidēji pusstundas laikā Marta un Mārcis G. parasti noskrēja 14 apļus jeb 7 km, bet Gita un Mārcis G. – 13 apļus jeb 6 km 500 m. Skrējiena 7. kārta jeb Lāčplēša dienas skrējiens notika 13.novembrī pie Ābeļu kapsētas. 18. novembrī mūsu skrējēji devās uz Līvāniem, lai piedalītos Valsts svētkiem veltītajā Līvenhofas skrējienā pa Līvānu pilsētas ielām. Skrējiens bija 1,4 km garš, un tajā piedalījās Gita B. un Mārcis G. no 6. klases un Amanda R. un Mārcis G. no 5.klases. Savā vecuma grupā šajā skrējienā viņi ierindojās attiecīgi 16., 10., 12. un 11.vietā 49 dalībnieku konkurencē. Noslēgumā katrs skrējiena dalībnieks saņēma medaļu par piedalīšanos skrējienā. Visiem desmit pusstundas skrējiena posmiem noslēdzoties, kopvērtējumā augstākos rezultātus – 5.vietu savās vecuma grupās – ieguva Mārcis G. un Mārcis G., bet arī meitenes daudz neatpalika.
Sēlijas sporta skolas vieglatlētikas grupas audzēkņi no Zasas vidusskolas piedalījušies arī vairākās sacensībās: Ludzas novada Sporta skolas atklātajās sacensībās vieglatlētikā slēgtās telpās C, D, E grupās piedalījās divpadsmit 5. un 6. klases vieglatlēti. 7. klases skolēni Līva N. un Leons N., kuri trenējas vieglatlētikā, 6.decembrī devās uz Ludzas novada Sporta skolas atklātajām sacensībām vieglatlētikā slēgtās telpās J, A, B grupās. Līvānu novada atklātajā vieglatlētikas čempionātā slēgtās telpās U-10, U-12 grupām piedalījās vienpadsmit 3. – 4. klases skolēni. 1.vietu 600 m skrējienā ieguva Diāna U., 3. vieta 60m skrējienā Mārtiņam G. un 3. vieta tāllēkšanā Aleksam M.
Līdz ar jauno mācību gadu atsākās arī peldēšanas nodarbības skolēniem veselības veicināšanas projekta ietvaros. No Zasas vidusskolas šajā rudenī “Citrus” peldbaseinu apmeklēja 1. un 6. klases skolēni. Visiem skolēniem peldēšanas nodarbības patiesi patika, un viņi tajās apguva jaunas iemaņas un prasmes. Cerams, ka šādas nodarbības būs iespējamas arī turpmāk!
Zasas vidusskolas kolektīvs priecājas par savu skolēnu prasmēm un sasniegumiem un novēl veiksmīgus startus arī nākamajā semestrī!

Zasas vidusskolas sporta skolotāja Madara Nagle-Galdiņa

Skolas arhīva foto