ATKLĀJ ĢITĀRU!

Download PDF

Programmas „Latvijas skolas soma” mērķis ir nodrošināt Latvijas skolas vecuma bērniem un jauniešiem valsts garantētās izglītības iegūšanas ietvaros iespēju klātienē pieredzēt Latviju, izzināt un iepazīt Latvijas vērtības, kultūrtelpu un attiecības dinamiskā un jēgpilnā darbībā, tādējādi spēcinot piederības sajūtu un valstisko identitāti.

Rubeņu pamatskolā 10. decembrī  projekta ietvaros notika izglītojošs koncerts „Atklāj ģitāru”, kurā skolēniem bija iespējams uzzināt vairāk par instrumentu, klausīties koncertu un pašiem apgūt ģitārspēles prasmes.

Koncerta pirmajā daļā bija dzirdami virtuozi paraugdemonstrējumi ģitāras spēlē, kā arī skolēni tika iepazīstināti ar daudz neredzētām un modernām metodēm, kā spēlēt ģitāru. Tika demonstrētas dažādas tehnoloģijas, kuras šobrīd ģitāristi visā pasaulē izmanto, lai sasniegtu jaunus skaņu tembrus. Koncertā varējām  dzirdēt akadēmiskā, populārā, džeza, roka un citus mūzikas stilus. Ģitāristam  līdzi bija  elektriskā, akustiskā un basa ģitāras, kā arī daudzi efektu pedāļi un skaņas pastiprinātāji. Tika demonstrēti arī vairāki triki, kā, piemēram, divu ģitāru spēlēšana vienlaicīgi, skaņu ierakstīšana cilpās un ģitāras izmantošana kā perkusiju instruments.

Jānis uzaicināja vienu drosmīgu skolnieku, kurš nekad nav spēlējis ģitāru, bet bija gatavs  spēlēt  uz skatuves kopā. Drosminiece izrādījās Daniela, un viņai tīri labi sanāca kopīgā muzicēšana. Daniela prata ieklausīties ģitārista spēlē un pelāgoties viņa ritmam. Lai iemācītos spēlēt, ir vajadzīga pacietība, un Danielai tās pietika.

Otrajā daļā skolēniem bija  iespēja tuvumā apskatīt ģitāras un dažādas ierīces, kuras pastiprina un izmaina ģitāras skaņu, un iespēja tās izmēģināt pašiem.  Vislielāko interesi izrādīja sākumskolas skolēni. Viņi labprāt arī izmēģināja savas spējas muzicēšanā.

Koncerts bija iedvesmojošs, interesants un izglītojošs. Ar savu brīnišķīgo ģitāras spēli mākslinieks ieveda mūs muzikālā burvībā, atklāja dažādus ģitāras spēles paņēmienus.

Visa pamatā ir prasme klausīties!

Paldies ģitāristam Jānim Bērziņam par meistarīgo stundu, kas iedvesmoja skolēnus spēlēt ģitāru!

 

E.Kukle

 

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv