Iniciatīva “Latvijas skolas soma” Zasas vidusskolā

Download PDF

01.10.2019.

Krievu nama jeb krievu kultūras centra apmeklējums

Pirms došanās uz krievu kultūras centru Daugavpilī, krievu valodas un klases stundās mēs pārrunājām tēmas -,,Cittautu kultūras iezīmes Latvijā”, ,,Krievu tautas kultūra, tradīcijas, to iepazīšana”.

Krievu namā jeb krievu kultūras centrā mēs uzzinājām daudz jauna par krievu kultūras iezīmēm un tradīcijām. Apskatījām gaumīgi, skaisti iekārtotas telpas, kurās bija krāšņu trauku izstādes. Tāpat apskatījām vairākas ekspozīcijas: “Vecticība Latvijā”, “Pareizticība Latvijā”, “Pjotra Hudobčenoka gleznas”,“Gžeļas keramika”, Hohlomas izstrādājumi”.

 

10.10.2019.

Koncertlekcija “Latvijas gadsimts”

Sākumskolas skolēni sociālo zinību stundās mācījās par gadsimtu (cik ilgs tas ir, kas var notikt gadsimta laikā, tas ir daudz vai maz, salīdzināja to ar cilvēka, skolas mūžu). Visi skolēni no 1-12. klasei mūzikas stundās runāja par a capella dziedāšanu, par izcilākajiem mūziķiem un komponistiem Latvijā pēdējā gadsimta laikā.

Uz jautājumu: “Kāda ir pasākuma pievienotā vērtība mācību procesā?”, skanēja atbildēja, ka tā ir iespēja dzirdēt augsta līmeņa vokālo grupu un solistus klātienē, izprast a capella dziedāšanas veidu, apjaust mūzikas attīstības ceļu gadsimta laikā.

Mūs ļoti pārsteidza par cilvēka balss iespējām. Koncertlekcijas laikā bija iespēja salīdzināt dažādus mūzikas žanrus – no tautasdziesmas vienbalsīga dziedājuma, Latvijas valsts himnas, bērnu dziesmiņas līdz pat balādēm, dziedājumiem no operām un mūsdienu komponistu kompozīcijām.

Foto: Arnita Gaugare

17.10.2019.

Izzini Likteņdārzu Koknesē. Ekskursija ar sacensību elementiem.

Ar visas Latvijas tautas atbalstu uz salas Daugavā, Koknesē, top Likteņdārzs, kas apvieno cilvēku likteņus. Tā ir vieta, kur satiekas pagātne, tagadne un nākotne. Tā ir kā brīnišķīga dāvana Latvijai..

Iepriekšējā mācību gadā ikviens skolēns aktīvi piedalījās Latvijas 100- gades pasākumos – veidojot ziedu paklāju, piedaloties konkursos un koncertos. Atkal tuvojas Latvijas dzimšanas diena, tāpēc audzināšanas stundās atsvaidzinājām atmiņā nesenos notikumus. Daudzi skolēni Likteņdārzā ir bijuši kopā ar vecākiem, jo viņu dzimtās ir piedzīvoti skarbi notikumi, kuru atcerei un piemiņai Likteņdārzs ir apmeklēts. Skolēni šos stāstus ir izstāstījuši klasē un veidojuši aprakstus par savām dzimtām.

6.klase šogad sāk mācīties vēsturi. Šajās stundās tiek iepazīta vispirms dzimtā vieta un tuvākā apkārtne.

Ir rudens, kad Latvija ir īpaši skaista. Par Latvijas ainavu daudzveidību pārrunāts dabaszinību stundās.

Gar Daugavu, braucot līdz Likteņdārzam, redzamas unikālas ainavas, kas veidojušās, būvējot Pļaviņu HES. Gan dabaszinībās, gan vēsturē, gan vēlāk ģeogrāfijā un fizikā būs svarīgi, ka ir priekšstats par mūsu lielāko upi un tās pārvērtībām laika gaitā.

Likteņdārzs un Kokneses viduslaiku pilsdrupas ir vietas, kas rosina atcerēties un pieminēt tautas varoņus – brīvības cīnītājus. Šo vietu apmeklēšana veicina patriotisma garu jauniešos, stiprina piederības sajūtu savai valstij.

Ekskursijas laikā tapa ļoti daudz fotogrāfiju, atgriežoties mājās, ir izstāstīts redzētais arī draugiem, aicinot viņus apmeklētLikteņdārzu un piedalīties sacensībās, apspriests kontrolpunktos  gan izdarītais, gan neizdarītais. No dalībnieku puses ir vēlme rīkot līdzīgas sacensības skolas parkā. Vēstures un dabaszinību stundās ir pārrunāts redzētais.

Fotostāsts:

Tikšanās ar gidi pie lielās Likteņdārza kartes. Informācija par Likteņdārzu.

 

Sadalīšanās komandās. Uzdevumi komandām. Iepazīšanās ar maršrutu.

Sarkanā komanda vienā no kontrolpunktiem.

Uzvarētājkomandas izpildītie uzdevumi

Zasas vidusskolas skolēni

Foto: skolotāja Laima Šnikere

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv