Neparastā vēstures stunda Rubeņu pamatskolā

Download PDF

 

Šogad Rubeņu pamatskolā Lāčplēša dienu aizvadījām ļoti patriotiskā garā.

No sākuma pusdienojām pie ugunskura skolas pagalmā, bet pēc tam 6. – 9. klašu skolēni devās patriotiskā pārgājienā par godu Augškurzemes partizāņu pulkam.

Skolēni tika sadalīti divās komandās. Katrai komandai līdzi devās arī divi skolotāji. Komandas,   mērojot ceļu uz partizāņu piemiņas  vietu  Asarē, sastapās ar dažādiem nebūt tik viegliem uzdevumiem. Piemēram – vēsturisku ēku atrašana pēc fotogrāfijas, dažādu senu priekšmetu atpazīšana ar aizsietām acīm, vēstures faktu un jēdzienu sagrupēšana, pirmās palīdzības sniegšana, partizānu atpazīšana u.c.  Šie  uzdevumi pārbaudīja mūsu vēstures zināšanas, acu veiklību un atjautību, kā arī komandu spēju sadarboties. Katram uzdevumam bija atvēlētas  5 minūtes, pēc  katra tā veikšanas, pasākuma rīkotāji – 9. klase,  ar monētām novērtēja darba kvalitāti, spēju sadarboties un cik ilgā laikā uzdevums paveikts.

Visas  komandas Asares centrā sapulcējās pie partizāņu pieminekļa, aizdedza svecītes un nodziedāja dziesmu „Šķēpiem mirdzot.”

Atgriežoties skolā , skolēni aizdedza sveces  8. klases veidotajā Latvijas kontūrā, un pulksten 16:00 piedalījās trotuāra izgaismošanā no pagasta ēkas līdz kultūras namam.

Šī diena tika aizvadīta patriotiskā, emocionālā un sportiskā garā, kas visiem lika padomāt par to, kā klājās pirms simts gadiem partizāņiem, kuri devās cīņās par mūsu zemi, lai mēs varētu dzīvot brīvā Latvijā. Vēsturi  vislabāk var iemācīties izejot laukā no klases telpām, dodoties pa tām pašām takām, kuras gājuši mūsu cīnītāji.

Paldies  skolotājai  Anitai Vērdiņai par ierosmi vēstures stundai  un 9. klases meitenēm Diānai Zālītei un Laurai Mačulānei par sagatavotajiem uzdevumiem.

8.klases skolniece E. Pavloviča, E. Kukle.

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv