Noslēdzies projekts „Jaunās tehnoloģijas visai ģimenei”

Jēkabpils novada pašvaldība sadarbībā ar biedrībām “EKO Selonia” un “Izaicini sevi” piedalījās Valsts reģionālās attīstības aģentūras, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas projektu konkursā „Ģimenei labvēlīgas vides veidošanai sabiedrībā”, kur guva finansiālu atbalstu projektam Nr. 2/GIMEN/19/007 „Jaunās tehnoloģijas visai ģimenei”. Projekta ietvaros tika iegādāti 3 multimediju iekārtu komplekti – trīs 55 collu viedtelevizori, trīs spēļu konsoles “Sony PlayStation PS4 Pro”, trīs konsolēm paredzētas virtuālās realitātes brilles, trīs  kustību uztverošas kameras-, spēļu stūre ar pedāļiem, 3 papildus konsoļu vadības pultis, dokstacijas un vairākas kustību spēles konsolēm, kā arī noorganizēta nometne.

Rudens brīvlaikā Zasas pagastā norisinājās dienas nometne “Interaktīvi aktīvs”, kurā piedalījās 16 jaunieši vecumā no 11-15 gadiem. Nometni organizēja biedrība “EKO Selonia”. Katra nometnes diena sākās ar rīta rosmi Zasas vidusskolas sporta zālē, kā arī visas nedēļas laikā jaunieši piedalījās orientēšanās sacensībās, sacentās un veidoja komandas, apgūstot peintbola spēles prasmes, piedalījās galda spēļu turnīrā un dažādās individuālajās sporta disciplīnās. Nometnē tika apgūtas interaktīvās, kustību uztverošās spēles, kuras jaunieši varēja spēlēt gan komandās, gan individuāli. Lai veicinātu dalībnieku interesi par jaunajām tehnoloģijām un izgudrojumiem, tika organizēta ekskursija uz zinātkāres centru “Zinoo’’, kā arī bērni piedalījās “LEGO Mindstorms robotu nodarbībā”, kur pašiem bija jāuzbūvē savs robots. Nodarbības beigās jaunieši rīkoja robotu ātruma sacensības, kur atklājās, cik svarīgas ir LEGO konstrukcijas prasmes. Visas nedēļas garumā dalībnieki attīstīja savas prasmes radošajās nodarbībās, kur vārījām ziepes, taisījām helovīna maskas un dekorācijās, kā arī grebām ķirbīšus. Bijām “Sēlijas prasmju muzejā”, kur jauniešiem tika uzdoti uzdevumi interesantā veidā komandās pašiem iepazīt muzeja ekspozīciju, kā arī atrast atbildes uz dažādiem āķīgiem jautājumiem. Viena no gaidītākajām aktivitātēm bija peintbols, ko nodrošināja biedrība “Izaicini sevi”. Spēles laukums tika izraudzīts Zasas parkā, un pirms jaunieši varēja ķerties pie ieročiem un plānot savu komandas stratēģiju, visiem tika izstāstīti drošības noteikumi. Pēdējā nometnes dienā jaunieši tika apbalvoti par visas nedēļas sasniegumiem un saviem personīgajiem rekordiem.

Paldies Jēkabpils novada pašvaldībai par mājīgajām jauniešu telpām, kā arī visiem darbiniekiem, kas palīdzēja nometnei izdoties! Biedrības “EKO Selonia” pārstāvei un vadītājai Baibai Čākurei bija patiess prieks strādāt ar aktīvajiem un pozitīvi noskaņotajiem novada jauniešiem, kā arī veicināt viņu zinātkāri par jaunajām tehnoloģijām un to, kā lietderīgi pavadīt savu brīvo laiku. Šādi projekti dod iespēju jauniešiem apgūt jaunas prasmes, kā arī pamēģināt aktivitātes, kas nereti nav pieejamas mūsu reģionā.

Baiba Čākure,
Jēkabpils novada sporta pasākumu organizatore