Tikšanās ar zobu tehniķi

Download PDF

1. novembrī Rubeņu pamatskolā ieradās zobu tehniķe Anda, kura dalījās savā pieredzē, kā kļuva par šīs profesijas pārstāvji. Bija pienācis brīdis, kad jāizvēlas profesija. Vispirms viņa izmācījās par medmāsu, bet tas nelikās īstais  aicinājums, gribējās darīt kaut ko citu. Tad, pašai neapzinoties, izvēlējās mācīties par zobu tehniķi. Pirms izvēles viņa  neko nezināja par šo profesiju. Taču izvēle bija veikta.

Lekcijas gaitā Anda  pastāstīja skolēniem, ar ko tieši nodarbojas zobu tehniķis. Skolēni izdzirdot vārdu frāzi „zobu tehniķis” nodomāja, ka tas ir tas pats, kas zobārsts. Bet tā nav. Starp zobārstu un zobu tehniķi ir atšķirība. Zobu tehniķis izgatavo zobu protēzes katram pacientam individuāli. „Nav divu vienādu zobu nospiedumu, katra cilvēka mute atšķiras,” uzsvēra zobu tehniķe.

Lekcijas laikā nodemonstrēja kā noņem zobu nospiedumus. No zāles paaicināja brīvprātīgo, kurš vēlētos šo procedūru izbaudīt. Kā pirmais pieteicās Rūdolfs. Viņš dalījās ar pieredzi, ka ir bijis taisīt zobu nospiedumus. Pēc tam pieteicās Sandra. Kad tika ņemti zobu nospiedumi, varēja redzēt, kā uz to reaģē mazākie  bērni. Sandrai tas bija kaut kas nebijis. Taču zobu nospiedumus noņem zobārsti, kuri pēc tam tos  nosūta zobu tehniķiem. Un tikai tad sākas zobu tehniķu darbs. Viņi pat neredz cilvēkus, kam gatavo protēzes, tikai atsevišķos, smagos gadījumos. Šeit to nodemonstrēja tāpēc, lai varētu izgatavot zobu protēzes.

Zobu tehniķis arī uzliek kronīšus, kurus lekcijas vadītāja nosauca par „zobu mētelīšiem”, kā tos nosauca viena kundzīte, atnākot pie zobu tehniķa.

Šī lekcija iedvesmo, ka izvēloties nezināmu profesiju, apgūstot to, tā var iepatikties un kļūt par  tavu sirdsdarbu. Tu dari labu citiem.

Paldies lektorei par interesanto pieredzi profesijas izvēlē!

Rubeņu pamatskolas skolnieces Elīna un Diāna

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv