Arī šogad tiks rīkota labdarības akcija “Dzīvo vesels!”

Jēkabpils reģionālās slimnīcas apkalpotajā teritorijā par tradīciju kļuvusi labdarības akcija “Dzīvo vesels!”. Tās laikā pacientiem tiek nodrošinātas bezmaksas medicīniskās konsultācijas, savukārt daļai pacientu – bezmaksas operācijas. Idejas iniciators ir traumatologs ortopēds Kaspars Ūdris, kurš par šo iniciatīvu pirms dažiem gadiem saņēma apbalvojumu “Latvijas Lepnums” nominācijā “Vairāk, nekā prasa pienākums”. Labdarības akcija “Dzīvo vesels!” norisināsies arī šogad.

Tāpat kā iepriekš, arī šoreiz labdarības akcijā “Dzīvo vesels!” varēs piedalīties sociāli mazaizsargātie iedzīvotāji no Jēkabpils un apkārtējiem novadiem – pensionāri, cilvēki ar īpašām vajadzībām un politiski represētās personas. Konsultācijas tiks sniegtas pacientiem ar plecu, ceļu locītavu, plaukstas locītavu problēmām, tāpat pacientiem ar muguras problēmām, vēdera ķirurģiskām problēmām, trūci vai bruku, kā arī cilvēkiem ar pēdu problēmām. Bez maksas strādāt sabiedrības labā pieteikušies traumatologi ortopēdi, ķirurgi, anesteziologi, kā arī podologs un ultrasonogrāfijas speciālists. Līdz šim akcijā piedalījās galvenokārt Latvijas mediķi, bet šogad akcija iecerēta starptautiskā līmenī. Tiek uzaicināti speciālisti no kaimiņvalstīm – Ukrainas, Krievijas un Lietuvas.

Pagājušajā gadā vairāk nekā 200 pacientiem tika sniegtas konsultācijas, savukārt 16 pacientiem – veiktas bezmaksas operācijas. Šogad, iesaistoties 13 mediķiem, iecerēts palīdzēt vēl vairāk klientiem – paredzētas 300 līdz 350 konsultācijas, kā arī aptuveni 20 operācijas. Ar personālu, iekārtām un infrastruktūru akciju ik gadu atbalsta Jēkabpils reģionālā slimnīca.

Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētāja Margarita Meļņikova stāsta: “Pirmajā dienā būs konsultācijas, kuru laikā tiks izmeklēti pacienti un atlasīti pacienti iespējamajām operācijām uz nākamajām dienām. Mēs vēlamies norādīt – ja pacients piesakās šai akcijai, tad viņam jābūt gatavam uz to, ka viņam jāierodas nākamajā vai aiznākamajā dienā uz operāciju, lai nebūtu tādu gadījumu, ka ir pieraksts, viņš atnāk uz konsultāciju, bet tad, kad jāveic operācija, pacients atsakās.”

Ārstiem, kas piedalās akcijā, nav jāmaksā par darbu, bet finanšu līdzekļi nepieciešami medikamentiem, iekārtām un aprīkojumam, kas nepieciešams konsultāciju un operāciju norisei, tāpat arī personāla atalgojumam. Pērn akcijas norisei bija nepieciešami 20 tūkstoši eiro, plānots, ka līdzīga summa būs vajadzīga arī šogad. Ik gadu akciju finansiāli atbalsta Jēkabpils pilsētas un tuvāko novadu pašvaldības, kā arī citi privātie sponsori. Jēkabpils novada pašvaldība akciju šogad atbalsta ar 1500 eiro lielu līdzfinansējumu. Jau otro gadu pēc kārtas akciju atbalstīs arī Apvienoto Arābu Emirātu vēstniecība.

Akcijas norise plānota no 11. līdz 13. decembrim, bet iedzīvotāju pieteikšanās uz konsultācijām sāksies 27. novembrī. Akcijas tālruņa numurs, uz kuru varēs zvanīt, lai pieteiktos, tiks publicēts 25. novembrī.

Sandra Paegļkalne