Sociālā dienesta pieredzes apmaiņas brauciens uz Tartu

Download PDF
2019. gada 18. oktobrī Jēkabpils novada Sociālā dienesta darbinieki devās skaistā un tālā pieredzes apmaiņas braucienā uz Igauniju, lai piedalītos SIA “Profesionālās pilnveides un supervīzijas centrs “AISMA” organizētajā izbraukuma seminārā ”Sociālā darba labā prakse Tartu pilsētā (Igaunija)”.

Sociālie darbinieki divas dienas varēja smelties pieredzi, kā tiek organizēts sociālais darbs un aprūpe kaimiņvalstī. Tikšanās laikā Tartu pilsētas Sociālā atbalsta un veselības aprūpes departamenta un sociālo institūciju vadītāji un darbinieki iepazīstināja mums ar departamenta struktūru un darba organizāciju, sociālo pakalpojumu, sociālās palīdzības veidiem un to administrēšanu pilsētā. Departamentā ir vairākas nodaļas, kas sniedz nepieciešamo atbalstu un palīdzību dažādām iedzīvotāju grupām – Aprūpes un aizbildniecības nodaļa, Bērnības aizsardzības nodaļa, Sociālā darba nodaļa, Attīstības un administratīvā nodaļa, Veselības aizsardzības nodaļa.

Departamenta pārraudzībā esošās institūcijas – Tartus Aprūpes nams (veci cilvēki un personas ar speciālām vajadzībām), Bērnu patversme (bērni, kas palikuši bez mājām un aprūpes, vardarbībā cietušie bērni), Dienas centrs „Kalda” (piedāvā aprūpes mājās pakalpojumus, brīvā laika pakalpojumus, interešu pulciņus, veļas mazgāšanas pakalpojumu, ārstniecisko vingrošanu un masāžas veciem cilvēkiem un cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem), Patversme (naktsmājas un dienas centra pakalpojumu bezpajumtniekiem).
Pieredzes apmaiņas pasākumu bagātināja arī tajā ietvertā kultūras programma. Brauciena noslēgumā Jēkabpils novada Sociālā dienesta darbinieki apskatīja Tartu vecpilsētas ieliņas, Tartu Universitāti, Rātslaukumu, Doma kalnu. Tartu ir ar ko lepoties – skaists Rātslaukums ar slaveno Skūpsta statuju vidū, Doma kalna parks ar majestātiskām drupām un Eņģeļu tiltiņu, un Tartu augstskolas kopmītnēs kādreizējie studenti un nācijas idejas radītāji Valdemārs un Biezbārdis izvēlējās vārdu un karoga krāsas Latvijai.
Informāciju sagatavoja Larisa Zeltiņa, Jēkabpils novada Sociālā dienesta vadītāja
Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv