Pieredzi darbam smeļas Siguldas novadā

Download PDF

15. oktobrī kultūras darbinieki un bibliotekāri no Aknīstes, Jēkabpils, Krustpils, Salas un Viesītes novadiem viesojās Siguldā un Siguldas novadā, lai iepazītos ar kolēģu darbu un paņemtu sev kaut mazumiņu no redzētā. Visas dienas garumā ar mums kopā bija kultūras centra“ Siguldas devons” direktore Jolanta Borīte.

Pirmā pietura-Jūdažu sabiedriskais centrs – iedzīvotājiem kopienas sanākšanas vieta ar bibliotēku, zāli, sociālo pakalpojumu piedāvājumiem, pasta galdu, kurš darbojas 1 stundu dienā.

Siguldas novada kultūras nams un bibliotēka. Kultūras namā darbojas dažādu paaudžu amatiermākslas kolektīvi, notiek dažādi sarīkojumi. Kultūras nama vadītājas mērķis ir ar netradicionālām metodēm saliedēt visu paaudžu kolektīvus. Interesanta iepazīstināšana ar savu namu caur smiekliem un dažādiem uzdevumiem. Viesojāmies arī Siguldas novada bibliotēkā. Bibliotēkas praktizē inovatīvu piedāvājumu bērniem vasaras periodā-grāmatu mājiņas-krāsainas un pievilcīgas. Vienaldzīgi garām nepaiesi.

Siguldas novada kultūras centrs “Siguldas devons” pēc rekonstrukcijas uzsācis 2. sezonu. Šajā sezonā īpaši gaida ciemos jaunos skatītājus. Iniciatīvas “Skolas soma” ietvaros daudzveidīgs piedāvājums visām vecuma grupām. “Siguldas devons” ir daudzfunkcionāla un konkurētspējīga reģionālās kultūras un mākslas telpa, kura darbojas kā amatiermākslas kolektīvu mājvieta, kā koncertzāle, kā mākslas un izstāžu galerija un ir iecienīta kooperatīvo pasākumu un konferenču norises vieta.   Šeit apvienotas struktūrvienības – Siguldas pagasta kultūras nams, Jūdažu sabiedriskais centrs, Allažu tautas nams, Mores pagasta tautas nams un Siguldas novada bibliotēka ar apakšstruktūrām. Katra no kultūras iestādēm veic savas funkcijas un uzdevumus.

Ar īpašu auru mūs sagaidīja Allažu tautas nams. Nams atrodas lauka vidū, 2 km attālumā no Allažiem un šim namam ir savs stāsts – celts 1926. gadā kā Aizsargu nams. Savu dzīvi dzīvojis, tad uz laiku slēgts, bet pateicoties aktīvajiem dejotājiem, atguvis jaunu elpu, un tagad šeit darbojas jau 5 amatiermākslas kolektīvi un notiek dažādi sarīkojumi.

Apskatījām “ Balto Flīģeli”- mākslas skolu un akustiskā koncertzāli, atjaunoto Siguldas pils kompleksu, bobsleja un kamaniņu trasi.

S! SIGULDA AIZRAUJ! Ja par kultūru – Operas svētki, Dainu kalns, koncertzāle “ Baltais flīģelis”, kultūras centrs” Siguldas devons”, Kremerata Baltica festivāls – tā ir Sigulda. Un vēl daudz kas cits – Ziemas sports, emocijas un piedzīvojumi dažādās atrakcijās, zelta rudens lapu laiks.

 Inta Tomāne, Jēkabpils novada kultūras pārvaldes vadītājas vietniece metodiskajā darbā

Foto: Jānis Pastars

 

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv