Aktivitātes Zasas vidusskolā

Zinību diena

2. septembrī uzsākās jaunais – 2019/2020. – mācību gads. No rīta, kamēr citiem skolēniem notika klases stunda, 12. klases skolēni rotaļājās ar mazajiem pirmklasniekiem, un pēc tam visi kopīgi devās svinīgā gājienā uz Zasas kultūras namu. Tur pasākuma ievadā ārpusklases darba organizatore sk. Inese iepazīstināja ar jauno Zasas vidusskolas direktora vietnieci izglītības jomā Ingu Bartuseviču. Ar svētku uzrunām uzstājās Jēkabpils novada izpilddirektore Gunta Dimitrijeva un Zasas pagasta pārvaldes vadītājs Kristaps Tēts. Visnozīmīgākā šī diena bija jaunajiem pirmklasniekiem – šogad skolas gaitas Zasā uzsāka 13 skolēni (audzinātāja sk.Mairita), katrs simboliski pievienojot jaunu “lapu” skolas kokā. Arī 10. klases skolēniem šī bija zīmīga diena – skolas gaitas Zasas vidusskolā uzsāka 12 skolēni (audzinātāja sk.Zita).

Dzejas konkurss “Zelta sietiņš”

13. septembrī Raiņa mājā Berķenelē (Kalkūnes pagasts, Daugavpils novads) Zasas vidusskolas skolēni Sanita un Raitis piedalījās Dzejas dienām veltītā Raiņa dzejas konkursā “Zelta sietiņš”.

Konkursu organizēja Daugavpils novada Kultūras pārvalde, un tā mērķis bija popularizēt Raiņa un Aspazijas daiļrades mantojumu, veidot izpratni par latviešu kultūras vērtībām, sekmēt skolēnu literatūras zināšanas un valodas kopšanu. Konkursa dalībniekiem bija jāsniedz līdz 5 min garš priekšnesums, uzstājoties ar vienu Raiņa vai Aspazijas dzejoli un vienu prozas fragmentu par Raiņa bērnības gadiem.

Sanita par savu priekšnesumu saņēma veicināšanas balvu – iespēju kopā ar ģimeni vai draugiem atpūsties un pārnakšņot Berķenelē. Arī Raitim Tencinājums par piedalīšanos, un abiem – brīnišķīgas grāmatas.

Ziedu veltījums skolai

Tadicionāli, tuvojoties Dzejas dienām, Zasas vidusskolas skolēni veido ziedu un citu dabas materiālu kompozīcijas skolas pagalmā. Šogad 13. septembrī tapa rudens ziedu veltījums Zasas skolas 80 gadu jubilejai, kas apritēs šī gada oktobrī.

Veltījumu skolai ar “Z” burtu uzsāka 9. klases skolēni, tad 8. klase, un tā, secīgi, līdz pat 1. klases veidotajai kompozīcijai – burtiem “AI”. Kompozīciju pabeidza vidusskolēni, veidojot jubilejai nozīmīgo gadskaitli – “80”.

Olimpiskā diena

20. septembrī Zasas vidusskolas 150 skolēni pievienojās Starptautiskās Olimpiskās dienas aktivitātēm.

“Olimpiskā diena 2019” Zasas vidusskolas sporta zālē sākās ar sporta skolotājas Madaras un skolas direktores Arnitas Pores uzrunām. Tad svinīgi tika pacelts Olimpiskais karogs. Olimpiskās dienas devīze šogad bija “Nāc un vingrot sāc!”. Tad sekoja skolēnu un skolotāju kopīga rīta vingrošana, kuras mērķis bija pasākuma dalībniekus pamodināt un sagatavot turpmākās dienas aktivitātēm, kā arī atgādināt par pareizi veiktu rīta vingrošanu kā ļoti svarīgu ikdienas sastāvdaļu. Olimpiskās dienas vingrojumu kompleksu vispirms izpildīja visjaunākie – pirmsskolas audzēkņi. Pēc tam arī pamatskola un vidusskola. Vingroja visi. Pēc vingrojumu kopleksa izpildīšanas skolēni saņēma Starptautiskās Olimpiskās komitejas apliecinājumu par piedalīšanos Olimpiskās dienas aktivitātēs.

Pirmskolas un sākumskolas izglītības iestāžu bērniem bija iespēja piedalīties arī zīmējumu konkursā, kurā dalībnieku uzdevums bija uzzīmēt Latvijas Olimpiskās komandas talismanu. Savukārt eseju konkursā 7. līdz 12. klašu skolēniem bija iespēja rakstīt iedvesmas vēstuli Latvijas Olimpiskajai komandai.

Dzejas diena muzejā

20. septembrī Sēlijas prasmju muzeja organizētajā pasākumā “Rudens vēja šalkās ieklausoties” piedalījās arī Zasas vidusskolas pārstāvji. Sindija no 5. klases lasīja savu dzejoli par rudeni. Ar pašas sacerētiem dzejoļiem bērniem uzstājās arī pirmsskolas skolotāja Natālija. Savus sacerētos dzejoļus pasākumam un izstādīšanai muzejā iesūtīja arī skolēni no 8., 9., 10. un 11. klases. Paldies Sēlijas prasmju muzejam par šādu iespēju skolēniem prezentēt savas dzejas prasmes! Skolas kolektīvs cer uz veiksmīgu sadarbību ar muzeju arī turpmāk.

Zasas vidusskola

Skola arhīva un K.Sēļa foto